Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

Behrami zbeh shpresat e Romės pėr tė fituar skudeton Empty
MesazhTitulli: Behrami zbeh shpresat e Romės pėr tė fituar skudeton   Behrami zbeh shpresat e Romės pėr tė fituar skudeton Icon_minitime20/3/2008, 17:32

Valon Behrami i ka dhėnė njė goditje shpresave tė Romės pėr tė fituar skudeton, pasi qė ka shėnuar golin e fitores pėr Lazion nė derbin pėrballė rivalit kryeqytetas, ndeshje e cila pėrfundoi me rezultat 3-2.

Rodrigo Taddei hapi rezultatin e kėsaj ndeshje, duke dėrguar Romėn nė avantazh pas gjysmė ore lojė (30’) pasi qė topi tė cilin Behrami tentoi ta largojė, goditi brazilianin dhe u rikthye nė rrjetėn e Lazios. Maqedonasi Goran Pandev barazoi para fundi tė pjesės sė parė (44’).

Pjesa e dytė filloi me avantazh tė Lazios, pas penaltisė sė shndėrruar nė gol nga Tomasso Rocchi (58’), por shumė shpejt Roma barazoi me anė tė Simone Perrottas (62’). Goli i kosovarit Valon Behrami, i cili mbron ngjyrat e kombėtares sė Zvicrės, erdhi nė ēastet e fundit tė ndeshjes, duke vulosur kėshtu edhe rezultatin pėrfundimtar tė derbit romak.

Inter ka luajtur me 10 lojtar qė nga minuta e 40-tė, pas eliminimit tė mesfushorit Vitor Hugo Gomes Passos, tė njohur si Pele, pėr shkak tė dy kartonėve tė verdhė, gjatė barazimit me rezultat 1-1 nė fushė tė Genoas.

David Suazo dėrgoi kampionin aktual tė Italisė nė avantazh pas 10 minutash lojė, por 5 minuta para fundit tė kohės sė rregullt Marco Borriello iu solli njė pikė vendasve (85’).

Inter kryeson nė Serie A me 68 pikė, derisa Roma mbetet e dyta me 61 pikė, shtatė mė pak se kryesuesi. Juventus, qė barazoi pa gola me Empolin, gjendet nė vendin e katėrt me 55 pikė.