Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bugajski:Ėshtė befasuese qė Kosovėn e njohėn vetėm 4vende Is

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Bugajski:Ėshtė befasuese qė Kosovėn e njohėn vetėm 4vende Is   21/3/2008, 13:35

Deri mė tani pavarėsia e Kosovės ėshtė njohur vetėm nga katėr vende islame. Nė radhėn e 33 shteteve qė deri mė tani kanė njohur pavarėsinė e Kosovės, nuk ėshtė as njė vend i botės arabe.


Duket se ndjenja antiamerikane ėshtė mė e madhe se ndjenja proislame dhe kjo ėshtė njė befasi e madhe thotė drejtori i Qendrės pėr studime strategjike ndėrkombėtare dhe ato tė Evropės lindore, Janush Bugjaski. Njohja e pavarėsisė sė Kosovės ėshtė planifikuar tė ndodhė nė disa faza. Nė fazėn e parė ishte SHBA-ja dhe vendet kyēe tė Bashkimit Evropian. Nė fazėn e dytė janė pėrfshirė vendet e vogla dhe vendet jashtė Bashkimit Evropian.

Vala e tretė e njohjes ėshtė parashikuar tė bėhej nga vendet fqinje dhe kjo po ndodh tani siē ishte rasti me Kroacinė, Hungarinė dhe Bullgarinė. Kjo fazė do tė vazhdojė mė tej, thotė drejtori i Qendrės ndėrkombėtare pėr studime strategjike dhe ato tė Evropės lindore, Janush Bugajski nė njė intervistė thėnė Zėrit tė Amerikės. Por, Bugajski e cilėson befasi tė madhe dhe tė pakėndshme faktin se deri mė tani pavarėsinė e Kosovės nuk e ka njohur as njė vend islamik nga bota arabe.

“Deri mė tani nga 33 vende sa e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės vetėm katėr vende janė islamike, ndėrsa asnjė prej kėtyre katėr vendeve islamike nuk ėshtė nga bota arabe. Duket se ndjenja antiamerikane tek kėto shtete ėshtė mė e madhe se ndjenja proislamike, konstaton Bugajski. Megjithatė, shton ai, me stabilizimin e situatės nė Kosovė dhe falė angazhimit tė NATO-s e BE-sė, pavarėsinė e Kosovės do ta njohin edhe shumė vende tė tjera.Bugajski nėnvizon qėndrimin e Departmenit amerikan tė shtetit se nuk do tė ketė ndarje tė Kosovės. Sa i pėrket Serbisė, bota duhet t’ia bėjė tė qartė plotėsisht se provokimet nė veri tė Kosovės nuk do tė jenė nė tė mirė tė serbėve nė Kosovės dhe as nė tė mirė tė vetė Serbisė. Sa i pėrket Ushingtonit, Kosova ėshtė punė e kryer ka thėnė Bugajski dhe tani duhet ecur pėrpara. Ndėrkaq, i pyetur pėr raportet e Rusisė dhe Serbisė, Bugajski ka thėnė se Rusia po zhvillon njė eksperiment pas luftės sė ftohtė me Serbinė pėrmes tė cilit po pėrpiqet tė pengojė zgjerimin e BE dhe ndikimin e perėndimit. Bugajski tha se me zgjedhjet e lira nė maj, tė cilat janė mė tė rėndėsishme qė nga rėnia e Millosheviqit, do tė dėshmohet nėse Serbia do tė pranojė tė bėhet objekt i kėtij eksperimenti tė Rusisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bugajski:Ėshtė befasuese qė Kosovėn e njohėn vetėm 4vende Is
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: