Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ah Moj Dashnii

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ah Moj Dashnii   21/3/2008, 16:31

Vitet i kam kthyer nė Euro

Ato ditė qė hyri nė pėrdorim euro,

njė njeri i thinjur i vardisej njė femre

rreth tė njėzetave.

Ajo u bė nervoze dhe i tha atij:

- Si s`po tė vjen turp prej 50 vjetėve

- qė i paske e po mė nguc?

- Jo! Ia ktheu ai- unė qė nga fundi i shkurtit

- vitet i kam kthyer nė euro.A ma ndreqe atė punėn qė tė kam porositurSeferi nga Klina e Poshtme shkonte me tė

shoqen nė shtėpinė e shėndetit. Ajo mbahej

fort pėr krahu tė tij dhe mezi ecte. Aty diku

nė rrugė Seferi e takon njė shok tė tij dhe e pyet:

-A ma ndreqe atė punėn qė tė kam porositur?

-Ēfarė pune o njeri- i thotė e shoqja.

-I kam thėnė tė ma gjej njė grua, se ti mė ke

lodhur, gjithė e sėmurė.

-Jo po kthehemi nė shtėpi-i tha ajo se mė kaloi krejt.Shtruar toka vajzaTakohen dy tė moshuar. Njėri e pyeti tjetrin:

-Sa djem i ke, a i ke tė martuar?

-I kam pesė djem, nuk i kam martuar, as nuk

e kam ndėrmend.

Shtruar toka me vajza, le t`i marrin vet.Nuk ma ethe lopėn vėllaNjėri qė e kishte njė racė tė mirė, njė lopė

ia shiti dhėndrrit.

Pas disa ditėsh motra po i thotė tė vėllait:

-O vėlla, lopa po na del shumė e mirė, po ēfarė

hajri, qe disa herė ka lypė mėzet, po badihava

ti nuk erdhe.

-Aiii, ēka fole motėr, pse me ardhė unė e me

ta ethė lopėn tue pasė ti burrin e djemtė tu.Merre gruan time, s`mė duhet gjėDerisa po rreziteshim nė plazhin e Golemit,

njė grua me tė cilėn u njohėm, e mori gruan

time dhe u nisėn tė lahen.

-Vali-i them, po qe se mė mbytet gruaja,

unė e dua njė tjetėr nė vend tė saj.

Nauni, njė 65 vjeēar, nga Tirana po i thotė asaj:

-Vali, moj, e dėgjove se ē`tha kosovari,

mė mirė merre gruan time, edhe po qe se mbytet

unė nuk kėrkoj tjetėr, ngase as kjo nuk

po mė duhet gjė.Bėhu gati, tash ta bie mėzatin


Njėri e qoi tė birin ( pa lopė) tė njė kojshi

me e pyet se a do t`ia lėshonte mėzatin.

Troket nė dyer,del ai kojshia, po e sheh

djalin pa lopė, e po i thotė tė hynte brenda.

-Jo, tha djali, erdha me tė pyet a ma lėshon

mėzatin.

-Po more qysh jo, veē zhvishi ti pantollonat

deri sa ta bie tarakun.Kur s`mundesh ti, unė edhe ma hiē


Ishte martuar njė djalė, por me nusen flinte

sikur me motrėn. Priti sa priti mos po ndryshon

diēka nė tė mirė, por asgjė. Iu kishte mbushur

mendja se ndonjė plakė i kishte bėrė magji.

Mė nė fund vendosi tė shkojė te njė

hoxhė i fortė e tė shkruaj hajmali. Duke

pritur, aty nė njė kopsht tė hoxhės, njerėzit

bisedonin pėr hallet e tyre, kurse djali ēileguri

gojėn, vetėm i dėgjonte.

Kur i erdhi radha kėtij djalit, edhe pse u

ngushtua shumė, po i thotė hoxhės:

-Hoxhe efendi, jam nė hall tė madh. Jam

martuar tash sa ditė, por asgjė hiē, thash

mos mundesh ti tė mė bėsh njė hall.

-Jo bre djalė, kur s`mundesh ti kaq i ri,

unė nuk mundem edhe mė hiē.Veē m`u tranu


I vdes njė plakut gruaja. Shkojnė me e pa

disa shokė si mocanikė tė tij dhe po e pyesin:

-Allahile, a po mėrzitesh?

-Allahile, mos me ju rrejtė hiē, veē m`u tranu

e me dalė nė mal.

-Qysh bre ti m`u mėrzitė, a ende mujshe…

-O, jo bre burra mos ma merrni dallash.

Po mėrzitna se plaka mė merrte n`gji e me

atė kėrhamzėn e saj mė vente nė gjumė.Thirrma njė vajzėDuke kaluar afėr konviktit tė vajzave,

njėri i thotė portirit:

-Ju lutem, a bėn tė ma thirrni njė vajzė?

-Cilėn vajzė, nė cilin kat?

-Cilėn tė duash ti, s`ka rėndėsi.Ia kėrkoi gruan pėr nuseNjė grua kogja e re dilte shpesh pa burrin e saj.

Njė djalė iu kishte paraqitur dhe kishte

kėrkuar qė tė fejoheshin. Ajo djalit i kishte

thėnė se jam e Filan Fistekut. Ditė pas ditėsh

djali e gjen shtėpinė e atij dhe shkon i thotė:

-Burrė, po mė vije keq tė tė them, por unė jam

duke kaluar me vajzėn tėnde, kam ardhė ta

kėrkoj pėr nuse nėse pajtoheni edhe ju.

-More djalė, unė atė nuk e kam vajzė. Ajo ėshtė

gruaja ime e tė lutem tė mos kalosh mė me tė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
stuv668
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 5
Age : 46
Location : britania
Registration date : 22/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ah Moj Dashnii   26/11/2008, 17:23

Hahahahaha duket qe paske talent per barcoleta Borabardh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Ah Moj Dashnii   3/12/2008, 01:13

Wink Me vjen mire qe ju pelqyan
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ah Moj Dashnii   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ah Moj Dashnii
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Humori-
Kėrce tek: