Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dhjetė filmat mė tė mirė nė vitin 2007

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Dhjetė filmat mė tė mirė nė vitin 2007   22/3/2008, 18:41

Instituti amerikan i filmit (AFI) ka pėrgatitur listėn e filmave dhe krijimeve televizive mė me ndikim nė vitin 2007, pėr tė cilėt kanė vlerėsuar se, pos vlerės komerciale dhe artistike, kanė edhe vlera edukative.
Pėr dallim nga institucionet tjera, tė cilat zakonisht shpėrblejnė vetėm njė film, AFI ka pėrzgjedhur 10 mė tė dalluarit, gjatė vitit paraprak.

Ndarja zyrtare e ēmimeve do tė mbahet mė 11 janar, 2008. Shumė nga filmat qė janė futur nė listėn e AFI-t janė nominuar edhe pėr Globin e Artė, e pritet qė tė njėjtit tė gjinden edhe nė konkurrencėn pėr ēmimin e madh Oscar.

Nė mesin e dhjetė filmave, janė futur filmat veēse tė lavdėruar dhe tė shpėrblyer, siē janė: Before The Devil Knows You're Dead i Sidney Lumet, pastaj Into the Wild nga Sean Penn si dhe No Country for Old Men i vėllezėrve Coen.

Nė mesin e serialeve tė pėrzgjedhura janė futur edhe Everybody Hates Chris dhe The Sopranos Family.

Dhjetė filmat mė tė mirė nė vitin 2007:

Before The Devil Knows You're Dead
The Diving Bell and the Butterfly
Inot the Wild
Juno
Knocked Up
Michael Clyton
No Country for Old Men
Ratatouille
The Savages
There Will Be Blood

Dhjetė serialet mė tė mira nė vitin 2007:


Dexter
Everybody hates Chris
Friday Night Lights
Longford
Mad Men
Pishing Daisies
The Sopranos
Tell Me You Love Me
30 Rock
Ugly Betty


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Dhjetė filmat mė tė mirė nė vitin 2007
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: