Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Njė Show Televiziv Pėr Shqiptarėt Dhe Serbėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Njė Show Televiziv Pėr Shqiptarėt Dhe Serbėt   22/3/2008, 18:47

Prej datės 15 janar deri mė 15 shkurt, nė Kosovė dhe Serbi kanė filluar fazat e para seleksionuese tė njė programi rinor tė tipit show- TV, i cili mban emrin “CooperaTiVa”.
Ky ėshtė njė program prej nėntė serish, nė tė cilin shqiptarė dhe serbė do tė konkurrojnė midis tyre (nė skuadra) pėr tė fi tuar ēmime tė ndryshme. Temat e konkurseve ndryshojnė nga seria nė seri, duke fi lluar me dizajnimin e njė reklame (The apprentice), gatimin e njė recete shqiptare apo serbe (Iron shef) apo pėrshtatja me jetesėn nė fermė (The simple life). Dymbėdhjetė do tė jetė numri i pjesėmarrėsve nė kėtė konkurs, xhirimet e tė cilit do tė mbahen nga muaji mars deri nė muajin qershor nė disa qytete tė Kosovės dhe Serbisė. Ky nuk ėshtė thjesht njė program artistik, mė tepėr sesa edukativ, i cili tenton qė nėpėrmjet eksperiencash tė pėrbashkėta, tė tregojė se dy popujt me njė histori mė tepėr armiqėsore sesa miqėsore, mund tė arrijnė tė mėsojnė sesi tė bashkėjetojnė sė bashku!
Pak si shumė herėt pėr kėtė mėsim, por pse mos tė provohet?! Pėr tė qenė pjesė e “CooperaTiVa” ju duhet tė dini anglisht, t’i pėrkisni grupmoshės 18 deri nė 21-vjeēare dhe sigurisht kėrkohet qė tė jeni tolerantė e pozitivė. Nėse ky show arrin tė realizohet, ai do tė shndėrrohet nė hit nė tė dy shtetet. “CooperaTiVa” ėshtė planifi kuar tė transmetohet gjatė muajve shtator dhe tetor nė televizionet serbe dhe shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Njė Show Televiziv Pėr Shqiptarėt Dhe Serbėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: