Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Albumet e vjeshtės / Rock / Pop / R'N'B etj...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Albumet e vjeshtės / Rock / Pop / R'N'B etj...   15/11/2007, 00:23

Albumet...


Rock-u dhe Pop-i dikur kishin nje aktivitet sezonal. Ti mund te thoje se cfare muaji ishim, vetem duke degjuar radion, ose duke pare klasifikimet muzikore. Atehere gati te gjithe nxirrnin nje singell per krishlindje, ose te gjithe i kendonin kampionateve te futbollit, dhe pastaj vinte vjeshta, dhe te githe kendonin rock dhe pak pop. Por kjo gje nuk ndodh me. Jemi ne nje vorbull kur te gjithe (artistet) bejne ate qe duan, kur e duan, e keshtu muzika nuk ka me stine.
Megjithate, duhe te thene se ata qe publikojne albumet e tyre ne vjeshte - Shtator, Tetor, Nentor -- jane ata qe nuk jane me te vleresuarit nga kritika, por ata qe shesin me shume kopje, ata qe tentojne te marrin me teper jo vetem duke shitur muziken e tyre neper Dyqanet e CD, por edhe ne sistemet paralele, si psh iTunes. Disa artiste shqetesohen se muzika e tyre shitet ne supermarket. Hej, ky eshte sistemi, nuk ke ci ben. Ti blen domatet, kastravecat, dhe albumin e ri te KT. Tunstall "Drastic Fantastic". Ky album se fundmi po ben nje beteje me albumin e Dido, e cila ndodhet me afer frutave se sa perimeve. Kur thone, eshte me mire nje Pjeshke se sa nje Kastravec
Mendoni keshtu....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Albumet e vjeshtės / Rock / Pop / R'N'B etj...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė-
Kėrce tek: