Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Olta dėrgon Shqipėrinė nė finale tė Eurosong-ut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Olta dėrgon Shqipėrinė nė finale tė Eurosong-ut   13/9/2008, 14:43

Pėrfaqėsuesja nga Shqipėria, Olta Boka, ka arritur tė kualifikohet nė finale tė festivalit tė kėngės "Eurosong", i cili ėshtė duke u mbajtur nė kryeqytetin e Serbisė, Beograd. Tingujt e kėngės shqiptare "Zemrėn lamė peng", tė interpretuar nga Boka, pushtuan tė enjten Arenėn e Beogradit, ku dhjetėra mijėra adhurues tė muzikės evropiane po e ndjekin festivalin "Eurovision".
Ekspertėt kishin parashikuar se Olta ėshtė njė konkurrente e denjė pėr finale. Dhe, parashikimet e tyre kanė dalė tė sakta.
Kėngėtarja shqiptare, e cila pėr dallin nga konkurrentėt e mėhershėm tė Shqipėrisė, interpretoj nė gjuhėn shqipe dhe jo atė angleze, ėshtė paraqitur me njė koreografi interesante, e veshur me rroba tė zeza dhe me disa instrumentistė, tė cilėt po ashtu kanė pasur kostume interesante.
Edhe pse ėshtė thėnė se pėr tė ėshtė kėrkuar roje speciale, Olta ka pasur edhe adhurues tė saj, pasi qė flamuri shqiptar ėshtė valėvitur nė “Arenėn” e Beogradit, ku ėshtė duke u mbajtur “Eurosong 2008”.
Ndėrkohė Maqedonia dhe kėngėtari shqiptar Adrian Gaxha nuk kanė arritur tė kualifikohen nė finale, pasi qė nuk kanė tubuar votat e mjaftueshme pėr t’u kualifikuar.
Kjo ėshtė hera e tretė qė Shqipėria kualifikohet nė natėn finale tė kėtij festivali. Suksesi mė i madh i Shqipėrisė nė kėtė festival ėshtė arritur nga kėngėtarja Anjeza Shahini, e cila ėshtė renditur nė pozitėn e shtatė, nė vitin 2004.
Nata finale e Eurosongut mbahet tė shtunėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Olta dėrgon Shqipėrinė nė finale tė Eurosong-ut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: