Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Soni Malaj beēare por e lumtur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Soni Malaj beēare por e lumtur   6/10/2008, 18:18

Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė ko munikimi. Kėshtu ka rezultuar tė paktėn pėr Soni Malaj. Nė njė anketim nė Internet pėr femrat beqare mė tė bukura, kėngėtarja Malaj ėshtė klasifikuar e para. Titulli i madh ka tėrhequr jo pak meshkuj. Kaq ka mjaftuar qė nė fotot e kėngėtares tė klikojnė pa fund. E mes tyre edhe njė biznesmen amerikan, i cili ėshtė tronditur nga bukuria e Sonit. Ai ėshtė marrosur kaq shumė sa pasi pa fotot e saj, shkarkoi kėngėt e saj dhe nuk e bėri tė gjatė por u nis nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pėr nė Shqipėri nė kėrkim tė ėndrrės. E ka ndjekur nėpėr koncerte dhe konkluzioni ishte “Soni ėshtė e mrekullueshme”. Jo vetėm e bukur por edhe profesioniste nė muzikė.
AMERIKANI IDASHURUAR

Ėshtė kthyer nė njė obsesion pėr tė dhe ka gjetur tė gjitha mundėsitė qė tė lidhet me kėngėtaren. Deri mė tani kjo ėshtė bėrė pėrmes telefonit thonė miqtė e kėngėtares. Amerikani ėshtė ēmendur totalisht pas Sonit. Nga ajo ēfarė tregojnė miqtė e saj, amerikani tė c i l i t nuk i bėhet i ditur emri ėshtė pronar nė Amerikė i njė kompanie hekuri. “E ka parė pėr herė tė parė nė internet, ka shfaqur interes tė madh pėr tė dhe ka ardhur e ka parė nė koncert. E di qė ėshtė beqare dhe Soni ėshtė e njoftuar pėr kėtė gjė”, tregojnė miq konfidencial tė Sonit, tė cilėve artistja u ka mirėbesuar kėtė komunikim Pas kėsaj kemi komunikuar me kėngėtaren, e cila nuk e ka mohuar njė fakt tė tillė, por edhe ėshtė pėrpjekur tė mos e bėjė tė madh, pasi pėr tė ėshtė thjesht njė fans. “Pas daljes sė klasifikimit nė internet si “Beqarja mė e bukur” kanė qenė tė shumtė njerėzit qė marrin nė telefon, qė kėrkojnė tė kenė njė pikė kontakti por mendoj se kjo ėshtė normale. Nuk ėshtė mė shumė se njė fans pėr mua, pavarėsisht se ēfarė mund tė ėndėrrojė ēdokush”. SUKSES DHE BUKURI
Nė fakt kėngėtarja Malaj pėrveē se ėshtė e suksesshme nė muzikė ėshtė edhe njė vajzė mjaft bukuroshe. Madje ajo ėshtė ndėr ata persona qė e vlerėson kujdesin pėr veten dhe e shpenzon kohėn pėr tė. Nuk abuzon asnjėherė me veten, qėndron larg alkoolit apo cigareve, ndjek palestrėn rregullisht… Pėrfundimi, njė fizik dhe bukuri qė u ka marrė mendjen jo pakėve. Mes tyre edhe amerikanit, qė nėse vazhdon me kėtė ritėm shumė shpejt ka pėr t’u bėrė pre e gazetave rozė nė Shqipėri.
LIDHJA ME FLORIN
Prej pak muajsh kėngėtarja ka dalė nga njė lidhje dashurore me kantautorin Florian Mumajesi. Askush prej tyre nuk e tha shkakun e vėrtetė tė ndarjes dhe miqtė e tyre u treguan mėse besnik duke mos thėnė asgjė pėr kėtė histori. Gjithsesi aktualisht tė dy ish tė dashuruarit janė beqarė dhe po i pėrkushtohen krijimtarisė sė tyre. Madje shumė shpejt Soni do tė na servirė njė surprizė tė re pėr tė gjithė. Nė kohėn e duhur “Bluetooth” do t’ua rrėfejė atė.
KONCERTET
Soni sapo ėshtė kthyer nga Maqedonia ku ka pasur njė koncert pėr shqiptarėt atje. Kėtė verė ajo ka planifikuar nė axhendėn e saj mjaft koncerte, qė nuk do tė jenė vetėm jashtė Shqipėrisė por ndryshe nga viti i shkuar qė nuk ishte mjaft prezente nė qytetet bregdetare shqiptare kėtė vit ajo ka premtuar se do tėjetė me e obliguar ndaj tyre.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Soni Malaj beēare por e lumtur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: