Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēmimi Nobel pėr letėrsi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Ēmimi Nobel pėr letėrsi    26/11/2008, 03:53

Ēmimi Nobel pėr letėrsi 2009 - Herta Myller.

Qė ta njihni mė nga afėr, ja njė tregim i shkurtėr nga kjo shkrimtare:

BANJA E SWABIANEVE

Eshte e shtune mbrema. Soba e banjos ka nje bark qe shndrit nga nxehtesia. Dritarja e ajrimit eshte e mbyllur mire. Javen e kaluar Arni dyvjecar mori nje ftohme nga ajri i acarte. Mamaja po lan shpinen e Arnit me ca breke te shngjyrosura. Arni i vogel perplas duart mbi uje. Mamaja e ngre Arnin e vogel dhe e nxjerr nga vaska. I varfri femije, thote Babagjyshi. Femijet nuk duhen lare kur jane kaq te vegjel, thote Gjyshja. Mamaja ngjitet ne vaske. Uji eshte akoma i nxehte. Sapuni shkumbon. Mamaja ferkon ca qafen dhe heq prej andej sa rrotullka te vogla zhuli gri. Rrotullkat e zhulit te mamase lundrojne mbi siperfaqen e ujit. Vaska ze nje si unaze te zerdhur rretheqark. Uji eshte akoma i ngrohte, i therret Mamaja, Babait. Babai futet ne vaske.. Uji eshte i ngrohte. Sapuni ben shkume. Babai ferkon gjoksin dhe nxjerr prej andej ca rrotullka zhuli gri. Rotullkat e Babait pluskojne bashke me ato te Mamase mbi siperfaqen e ujit. Unaza rreth vaskes behet e kafenjte. Uji eshte akoma i nxehte, i therret Babai Gjyshes. Uji eshte i vaket. Gjyshja ferkon ca rrotullka te vogla zhuli prej shpatullave te saj. Rrotullkat e Gjyshes pluskojne bashke me ato te Mamase dhe Babait mbi siperfaqene ujit. Rrethi i vaskes behet i zi. Uji eshte akoma i nxehte, i therret Gjyshja Gjyshit. Gjyshi futet ne vaske. Uji eshte kallkan. Sapuni ben shkume. Gjyshi ferkon ca rrotullka zhuli nga berrylat. Rrotullkat e Gjyshit perzihen me rrotullkat e Mamase, Babait dhe Gjyshes mbi siperfaqen e ujit. Gjyshja hap deren e banjos. Gjyshja s’arrin ta shohe Gjyshin. Uji i zi perplaset mbi rrethin e zi te vaskes. Gjyshi duhet te jete ne uje, mendon Gjyshja.. Gjyshja mbyll deren e banjos pas saj. Gjyshi del nga vaska dhe e le ujin te shkoje poshte. Bashke me ujin edhe rrotullkat gri te Mamase, Babait, Gjyshes dhe Gjyshit shkojne poshte.
Familja Swabiani, e sapolare, eshte ulur perballe televizorit. Familja Swabiani, e sapolare, po pret per filmin e te shtunes ne televizor.


Qikaq!!!
Edhe, krisi Nobeli!
Me pas pasė ēmim nobel pėr belbzana, me siguri apet e kish fitu qikjo shkrimtare!

Hej taksirat! S'ka pasė faj Sartri qė e ka refuzu kėtė ēmim.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Ēmimi Nobel pėr letėrsi    8/11/2010, 04:10

A e dini si eshte puna?
Ky cmim po del i dhjere fare!!!
Qa Müller-i more???Po kush e ka njohur kete shkrimtare me pare?
Pergjegjia : ASKUSH.

Teki Dervishi shkruan 10 here me mire se kjo.
Po ku i afrohet kjo Kadarese o njerez???!
Jaaaa s`na duan se s`na duan....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Ēmimi Nobel pėr letėrsi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: