Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje   26/11/2008, 03:58

Polanski ndihet i stresuar nė burg


Nga Express mė 11.10.2009 nė ora 17:06

Regjisori Roman Polanski ndihet i stresuar pas dy javėve tė arrestimit tė tij nė Zvicėr ku pas pak do tė pėrballet me ekstradimin e tij nė SHBA pas rastit tė vitit 1977 qė e involvon atė nė dhunim tė njė vajze 13 vjeēare, ka thėnė avokati i tij tė dielėn.

“E kam parė qė ėshtė i lodhur dhe i stresuar”, ka thėnė Herve Temime pėr gazetėn “Sonntag” njėra nga dy gazetat qė ka folur mė sė shumti pėr fituesin e ēmimit Oskar dhe burgimin e tij nė Zurich.

“Roman Polanski, i cili ėshtė 76 vjet, duket shumė i brengosur dhe i stresuar kur e kam vizituar atė”, ka thėnė Temime pėr gazetėn.

“Polanski ishte nė njė gjendje tė keqe mendore”.

Polanski ėshtė shpallur fajtor nga Los Angeles pasi ka pasur seks me njė vajzė 13 vjet nė vitin 1977 dhe ka kaluar 42 ditė nė burg duke bėrė teste tė ndryshme psikiatrike.

Megjithatė, ai ėshtė larguar para se rasti tė pėrfundoj sepse ka besuar se gjykata do ta dėnoj atė me 50 vite burg.

Autoritetet zvicerane kanė refuzuar tė tėrheqin lirimin e Polanskit tė martėn dhe po ashtu kanė kėrkuar nga gjykata zvicerane qė tė bėjnė ekstradimin e Polanskit. Ata kanė refuzuar edhe kėrkesėn e avokatėve pėr lirim me kusht tė tij.

Zyrtarėt zviceranė kanė thėnė se ata besojnė se ėshtė rrezik i madh qė Polanski tė lirohet me kusht.

Temime ka thėnė pėr gazetėn Sonntag se Gjykata Federale e Zvicrės do tė merr njė vendim “shumė shpejt” por do ta liroj atė mė kusht.

“Ai do t’i plotėson tė gjithė kushtet pėr tė qėndruar nė Zvicėr gjersa tė kryhen procedurat e ekstradimit”, ka thėnė ai.

Regjisori, i cili mban shtetėsi tė dyfishtė franceze dhe polake, ishte arrestuar me kėrkesė tė autoriteteve amerikane kur ai ka ateruar nė Zvicėr me 26 shtator pėr tė marrė njė ēmim pėr tė arritjet e tija tė mėdha kinematografike nė njė festival filmi nė Zurich.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Polanski, 1977-2009 ( i lire ) tash ne vuajtje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kinematografia dhe Teatri-
Kėrce tek: