Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Adelina konkurron nė Festivalin e Kėngės nė RTSH

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Adelina konkurron nė Festivalin e Kėngės nė RTSH   10/12/2008, 23:58

Kėngėtarja kosovare Adelina Thaēi do tė marrė pjesė nė Festivalin e Kėngės nė RTSH, fituesi i tė cilit pėrfaqėson Shqipėrinė nė Festivalin Evropian tė Kėngės, "Eurovision".


Adelina Thaēi do tė konkurrojė nė mesin e njėzet kėngėtarėve me njė kėngė tė kompozuar nga Alfred Kaēinari, ndėrsa pėrveē saj nga Kosova do tė garojė edhe Vedat Ademi.

Festivali i Kėngės nė RTSH do tė mbahet nė Pallatin e Kongreseve nė Tiranė dhe do tė ketė dy gjysmėfinale (me 19 dhe 20 dhjetor), ndėrsa finalja do tė mbahet mė 21 dhjetor.

Adelina Thaēi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Adelina konkurron nė Festivalin e Kėngės nė RTSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: