Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Heshtja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Heshtja   30/12/2008, 02:35

Heshtja

Heshtje ndegja
Heshtje shiko
Qielli eshte mbi ty.
Oceani eshte rreth teje.
Por ti e merzitshme
Sepse flet per nje erresire.
Heshtje.
Nuk bindesh?
Shiu mbeshtetet ne fetyren time,
Ndersa ti qesh, vallzon
Ndersa une zbres,
Zbres gjithe me posht,
ne fundin e trishtimit
dhe te ankthit.
Heshtje, tash ndegjon?
Tash shef?
Shikom! Pse te frigoj?
Do te vjen dita…
Do te vjen momenti
Ku une do te vallzoj.
Rreziku kalon dhe une do te zgjohem
Do te zgjohem te flaturoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Sa trishtim...   30/12/2008, 02:36

Sa trishtim eshte me shiku detin ne dimer
Dhe me krahasu me zemren time.
Sa trishtim me besu se ja kam arrit
Me lind diēka ne zemer dhe me pa duke vdek ngadale.
Sa trishtim me besu ne dikend qe te genjen
Duke u munduar qe te sharron.
Ne fund sa trishtim me I dhan dikuj besim
E ne fund te keqtrajton.
Sa trishtim eshte me u humb ne syt e dikuj
Qe nuk bene tjeter vetem te rrenon.
Sa trishtim me besu ne ata qe nuk te bejne tjeter veq keq.
Sa trishtim me luftu me boten
E ne fund me pa se nuk ja vlen.
Sa trishtim me u zgju dhe me u bind
Se te gjithe kan bere shaka me ty.
Sa trishtim me pa se nuk eshte mesuar mjaft
Nga pervojat e jetes.
Ēdo gje eshte trishtim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mbrapa eshte heshtja e menimeve te mija   30/12/2008, 02:36

Mbrapa ketyre gjerave
Qe duken te zbrazeta
Eshte ne heshtje qe te flet.
Zeri im deshiron te arrij ne zemren tende,
por ndoshta kan arritur para mendimet e mija,
sepse eshte nje frym qe na bashkon,
dhe fija qe na lidh, eshte bash ajo…
Heshtja.
Heshtja e zerit,
Heshtja e gjesteve,
Qe e lent e flet ate qe shpesh jet…
Ne heshtje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Muri i heshtjes   30/12/2008, 02:36

Heshtja eshte nje shoqe,
Qe na merr per dore
Dhe na perciell ne thellesi
Te shpirtit tone.
Na bene me ndi gezimin dhe dhimbjet
Me te forta dhe me te sinqerta,
na defton te gjitha sekretet
qe goja i mbyll,
por nganjihere i bashkangjitet
ngurrimit dhe zemrimit,
keshtu se bashku krijojn nje mur
qe vehet ne mesin tone
dhe behet i veshtire me sfidu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Gyrbeti   30/12/2008, 02:37

Gyrbeti…!!!

I shtati vit tash po kalon,
per vit te ri ne shpi nuk jam,
nje mall i shkret mua me mbyti,
edhe kete vit ne mergim po e priti.

Mu tha zemra ne dhe te huaj,
mu dogj shpirti per atedheun tim,
e mbaj mall vendlindjen time,
e mbaj ne zemer Nenen time.

E mallkoj fjalen gyrbet,
e mallkoj veten qe jam trete,
e mallkoj veten si nenen e lash vetem,
as ne vorrim afer nuk ju kam gjet.

O gyrbet I mallkuar je,
Po si me te mit nuk me le,
si ma trete kete shpirtin tim,
si me mban ne pikellim.

E kujtoj nenen time,
kur me thrriste ne pikllime,
e kujtoj zerin e saj,
kur me tonte malli per ty me ka marr.

Ah! Ato ore qe iknin me shpejti,
ne gyrbet te kthehem perseri,
shpinen nenes une tja kthej,
Lamtumire per te mbramen here.

Me ke pritur moj nene gjate,
Edhe ne vdekje syri te mbeti hap,
edhe njehere qe te me pash,
mallin per mua qe ta shuajsh.

Mbylle syt me kete mall,
Nje gyrbet I mallkuar me ka ndal,
Ne prang ate djallit po me mban,
dhe tash zemra ime vetem vajton.

Me humbi jeta, me humbi shoqeria,
Me humbi rinia, me humbi ardhmeria,
Ne gyrbet po shuhet kjop zemra e thare,
po i mbylli syt me plot mall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Heshtja   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Heshtja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Hidhėrimi-
Kėrce tek: