Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Haxhica me Haxhin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:48

Oj haxhic mori loke me haxhin pse u rroke kap perfuni e tert perfuni kur sta qet pse ja ngjet kur e shef se sun duron pse me zor ja kerkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:49

prej hotmailit kur ti lshova syt
kur te pash paswordin ne fyt
thash u myt kuku per mu
shpejt windowsin e kam startu

ja po qeli mesengjerin me shum deshir
per me gjet nje qik te mire
kam vendos edhe pike
u njoftova me nje qike

tung i thash qka po ban
une jam baca shaban
tung me tha me dashuri
une jam dada selvi
une e vese per dashuri
kam deshir me i pas pes femi
ajo me tha o babalok largohu
se ta futa blok

ok i tash nuk te lus
po ta futi ni virus
nuk eshte gajle tha per mu
kam adres edhe ne yahoo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:50

o vajze(djale) prit nje minut mos pandeh se jam hajdut,vellain e madh e kam skafist,ndersa vete jam xhepist.kam nje vile me 3 kate,rreth e rrotull me pallate,kam dhe 1 limuzin,po skam leke me i hedh benzine,qafsha ty jam djale(vajze) i vetem,po sbesove pyet vellain tjeter.o zemra ime o yll i kesaj botes,kur mendoj per ty harroj me i hedh bar lopes.je e bukur si rrush pa fara,sa leke do vec mos me dil perpara..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:50

Djemt jan hajna
E ta vedhin jeten
Me ne fund te thone
Tung se e kam tjetren
Nese me tradhton
tu prishte telefoni,
kur te dalesh te rruga
te shkelte kamijoni.
Nese nuk me do,
te vrafte perendia,
kur te dalesh te udhekryqi
mos u kethefsh te shpia!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:51

djali dhe zogu ( vajza)

nje vajz te vogel zuri nje djale
ajo po dridhej dhe i thosh ca fjale:
te shkretat ne perse na ngini
ne punet tona perse s'na lini?
e degjonte djali gjithe mallengjim
ne fjalet e vjazes kish shume kuptim,
por cfar te bente djali i vendosur?
dashuria per vajzen e kish marrosur.
e ndiqte kudo ne shkolle ne rruge
mengjes, dreke, pasdite e muzg.
e thosh ai gjithe deshperim:
pse valle se pranon propozimin tim?
une dua vetem te me dashurosh
po me the "te dua" do te le te shkosh.
me thuaj te dua o engell o yll
dhe une biseden shpejt do ta mbyll.
u trondit vajza, shume u hutua
hapi paksa buzet e shqiptoj "te dua".
fjalet e vajzes djali i degjoj
e puthi mire e mire pastaj e leshoj ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:51

kjo eshte pak me te kapur, po nejse

dheee... kur koke e mistrecit
dilte prej kotecit
mu ne dere i ngeli
ja mbertheu gjeli:
pse vjedh zogjte e pules sime?
ti shkoj floket qime qime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:51

2 or para pasqyrės
me 1 kile tualet
qė i vė fytyrės.

Pickatoren e merr ne dor
dhe fillon te heqesh vetllat
e me pas me briskun e rrojės
rruan kėmbėt edhe sqetllat.

Barku jot pala pala
qė te varet deri te shala
numri i kembes 47
paske qen ti goc me fat.

Bishti i flokėve
tamom si furku
huna me samor
si nallone burgu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:52

Flok't e tu te gjata
me ngjyren si preshi
vesh taka te larta
kemba 53-shi.

Hunda si patate
kembet si shishe birre
na more ne qafe
moj komshija ime.

Shtatin si oxhak fabrike
gojen si bori makine
ne ket bote jo s'ka tjeter
si ti moj komshia ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:52

Duke u tundur rruges
pran meje kalon
me bisht te syrit sheh
dhe rrugen vazhdon.

Ah...!Ky minifundi
qe s'te le rehat
njeher ulet poshte
njeher ngrihet lart.

Mos u hiq ashtu
te njoh qe me par
Te njeh e gjith lagja
ty moj vajze e "mbar".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   16/1/2009, 04:57

Une te putha
E ti me puthe
Une gjuhen ta kafshova
Ti dhembet,mi ngule
Une te rashe me shuplake
Ti ma fute n'grusht
Hmmm...,heren tjeter
Do t'marrim Orbiter patjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   18/1/2009, 18:57

lol! me pelqen ajo e para shume , po edhe kto tjerat Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   21/1/2009, 21:08

haha Flm qe ju pelqen Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Haxhica me Haxhin   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Haxhica me Haxhin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Humoristike-
Kėrce tek: