Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Prishtinalia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Prishtinalia   23/1/2009, 11:41

More i keqi neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate ditė ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Mendja jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
fytyra jote si leter grithse,
kryt si tė maqines thithse,

More i keq ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
veshte e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha ngjyr magjupi gjith veshesh,
kepucet e e atu qe askush nuk i mban
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju orė djal lum nona ,
neper kmish tu kan lepit shumė bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme pėr ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon ti more njė ndrim,
shko bre tė lutem laju me varekin Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   23/1/2009, 11:44


Mos jeto me mendje te madhe
i blen teshat ne pazar te grave ,
spo rin mir me pantolle me lule
boll e mir je kom per kule
para tjerve shitesh bos e ne shpi
han pershesh me kos
po shiqir qe e di une qe ti
i rujshe lopt ne katund
ec ec kadal dal midis ruges mos u ndal
mos mos i hap syt mendja madhe don met mbyt
prej mendjes madhe je halit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   23/1/2009, 16:58

Me pelqejn Bukuroshja

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   23/1/2009, 17:06

Ani Admin Flm pra Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Prishtinalia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Humoristike-
Kėrce tek: