Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 OSKAR - shum ēmime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: OSKAR - shum ēmime   27/1/2009, 16:09

Filmi i Brad Pitt, "The Curious Case Of Benjamin Button" dhe filmi "Frost/Nixon" udhėheqin kandidaturat per Ceremonine e ketij viti te Academy Awards/Oscars. Perkatesisht 13 dhe 11 kandidatura.
Pitt ėshtė kandiduar nė kategorinė e aktorit mė tė mirė, ku do tė konkurrojė pėrballė Frank Langella (“Frost/Nixon”), Sean Penn (“Milk”), Mickey Rourke (“The Wrestler”) dhe Richard Jenkins (“The Visitor”).

“The Curious Case Of Benjamin Button” ėshtė i kandiduar edhe nė kategorinė pėr filmin mė tė mirė sė bashku me “Slumdog Millionaire”, “The Reader”, “Frost/Nixon” dhe “Milk”.

Ndarkaq gjysma tjeter e Brangelinas, Angelina Jolie, ėshtė e kandiduar pėr ēmimin e aktores mė tė mirė protagoniste pėr rolin e saj tek “Changeling” (me regji te Clint Eastwood), ndėrsa konkurrente do t’i ketė: Kate Winslet (“The Reader”), Anne Hathaway (“Rachel Getting Married”), Meryl Streep (“Doubt”), Melissa Leo (“Frozen River”).

Ashtu sic ishte parashikuar, Heath Ledger, qe u nda nga jeta fiks nje vit me pare, kandidon per rolin e aktorit me te mire joprotagonist per Jokerin tek “The Dark Knight” pėrballė Josh Brolin (“Milk”), Robert Downey Jr. (“Tropic Thunder”), Philip Seymour Hoffman (“Doubt”) dhe Michael Shannon (“Revolutionary Road”).

Ka qene Forest Whitaker ai qe ka prezantuar cmimet ne nje konference per shtyp. Ndarja e ēmimeve Oskar do tė mbahet mė 22 shkurt nė Los Angeles.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
OSKAR - shum ēmime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: