Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Lidhjet e fshehta tė Sonit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Lidhjet e fshehta tė Sonit   28/1/2009, 04:26

Kishte shumė qė nuk dihej mė gjė pėr tė, qė prej ndarjes sė saj nga kompozitori Flori Mumajesi, lajm i cili u bė publik menjėherė dhe u shpėrnda rrufeshėm tek tė gjithė. Prej shumė kohėsh, Soni Malaj ka vendosur t’i thotė ‘JO’ ēdo gazetari qė e telefonon pėr ndonjė intervistė, qoftė edhe pėr ta pyetur jo pėr jetėn e saj private por pėr diēka tjetėr, zhvillimet mė tė fundit tė saj nė anėn profesionale. Por suplementi i “Gazetės Shqiptare”, ‘Bluetooth’, ka zbuluar disa tė reja rreth kėngėtares sė njohur, falė disa burimeve qė vijnė pranė Soni Malajt.


Prej disa muajsh Soni Malaj i duhet tė fluturojė shumė shpesh drejt Francės e mė konkretisht kryeqytetit, Parisit. Arsyeja?
Tashmė ka gjetur njė dashuri tė re, njė djalė rreth moshės 34-35 vjeē me tė cilin ndihet shumė mirė, tė paktėn kėshtu thonė ato pak persona qė e dinė kėtė, duke iu referuar vetė fjalėve tė Sonit.

Historia me djalin nga Franca do tė niste disa kohė mė parė, kėtu nė Shqipėri, ndėrsa djali vinte pėr bizneset e tij qė e lidhnin me kryeqytetin shqiptar.

Historia parisiene

Sonit prej disa muajsh i duhet tė udhėtojė drejt Francės pėr tė takuar djalin e saj tė zemrės i cili e pret njė herė nė muaj. Qėndron me tė pėr disa ditė e mė pas kthehet nė Tiranė.

Ėshtė tejet e rezervuar pėr kėtė histori dhe shumė tė pakėt janė personat qė janė nė dijeni tė saj. Nėse do tė mendonim qė Soni shkon nė Francė pėr koncerte, nga tė gjithė ėshtė prezent fakti se Franca ėshtė ndėr tė paktat vende ku zhvillohen koncerte pėr shqiptarėt.

Nė fakt, udhėtimet e saj tė shpeshta drejt Francės kanė njė tjetėr arsye. Djali (beqar) nga Parisi ka fituar vėmendjen e kėngėtares ku kėsaj tė fundit i mundėson dhe fluturimet e shpeshta drejt tij.

Sipas burimeve tė ‘Bluetooth’, pėr Sonin kjo lidhje ka shumė gjasa tė kthehet nė diēka serioze, ku pse jo, ajo po mendon edhe pėr fejesė me djalin tė cilit nuk i bėhet i ditur emri.

Takimet me Florin

Por nuk ishte vetėm kaq ajo qė kemi mėsuar pėr Sonin dhe rrėfimi nuk pėrfundon kėtu.

Burime shumė pranė Soni Malaj tregojnė se nė tė vėrtetė ajo ende nuk ėshtė ndarė pėrfundimisht nga Flori, por takimet me tė vijojnė. Sigurisht kjo jo si mė parė por rreth njė ose dy herė nė javė.

Takimet janė nė studion e tij pranė stadiumit ‘Qemal Stafa’ dhe arsyeja pėr tė cilėn takohen nuk ėshtė vetėm nė lidhje me kėngėn qė Flori Mumajesi po pėrgatit pėr Sonin pėr tė konkurruar nė festivalin e fundvitit nė RTSH.

Ndoshta lidhja e fortė qė pėrjetuan pėr disa muaj me radhė nuk mund t’i ndajė dot plotėsisht nga njėri-tjetri, duke pasur ende nostalgji gjė qė i ēon nė takime tė herė pas hershme nė studion e Florit.

Bisedat nė telefon gjatė ditės janė ato qė i lidhin mė shumė Florin dhe Sonin, ndėrsa mėsohet se ledhat dhe pėrkėdheljet nuk kanė pėrfunduar mes tyre, por vijojnė tė flasin e bisedojnė gati si mė parė.

Kėnga pėr festivalin e fundvitit

Pas bashkėpunimit qė patėn pėr kėngėn “Fluturimi 3470” nė Festivalin e vitit tė kaluar “Kėnga Magjike”, kėtė radhė Soni dhe Flori do tė bėjnė njė kėngė tė pėrbashkėt pėr tė konkurruar nė Festivalin nė RTSH.

“Kėnga ėshtė njė dėshmi e momenteve mė tė mira tė lidhjes sonė”, ėshtė shprehur disa ditė mė parė Soni.

Kėnga ėshtė e punuar nga Flori, me tekst tė Olti Currit dhe orkestrim tė Enis Preshevės, ndėrkohė qė do tė konkurrojnė nė festival me shpresėn se po tė fitojnė do tė marrin pjesė nė Euovizionin e ardhshėm.

“Ishte kėngė aq e bukur saqė menduam ta pėrfshinim nė albumin e ri, por pastaj vendosėm tė konkurrojmė nė festival me shpresėn se mund tė pėlqehet dhe tė vlerėsohet”, mėsohet tė jetė shprehur Soni Malaj.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Lidhjet e fshehta tė Sonit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Personalitete publike-
Kėrce tek: