Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Investim turk prej 20 milionė euro nė Bunarxhik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Investim turk prej 20 milionė euro nė Bunarxhik   28/1/2009, 05:35

Kompania turke Borteknik Otomotiv, prodhuese e profileve tė aluminit pėr industrinė automobilistike dhe pėr ndėrtimtari, do tė investojė 20 milionė euro nė Maqedoni.

Memorandumin pėr bashkėpunim me pėrfaqėsuesit e kompanisė turke, sot nė Stamboll do ta firmosė kryeministri i Maqedonisė, Nikolla Gruevski, lajmėroi kabineti i tij.

Sipas burimit tė njėjtė, kompania turke nė zonėn industriale Bunarxhik, nė afėrsi tė Shkupit, planifikon tė ndėrtojė fabrikė nė periudhė mė tė shkurtė tė mundshme, ndėrsa me prodhimtari tė fillojė nga mesi i vitit tė ardhshėm.

Sipas asaj qė ėshtė planifikuar, eksporti do tė arrijė 100 milionė dollarė nė vit. Me kėtė investim nė fillim do tė hapen 100 vende tė punės, ndėrsa gjatė dy deri tre viteve tė ardhshme janė planifikuar edhe 200 punėsime plotėsuese.

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Investim turk prej 20 milionė euro nė Bunarxhik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Ekonomi & Biznes-
Kėrce tek: