Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kultura e Shqipėrisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Kultura e Shqipėrisė   28/1/2009, 18:46

Kultura e Shqipėrisė

Stimujt moral Nė Shqipėri janė pėrdorur stimuj moral pėr veprimtari tė ndryshme artistike, sportive, ushtarake si edhe pune. Ndėr stimujt mė tė njohur janė Artist i popullit, Artist i Merituar, Mjeshtėr Sporti etj. Kėto stimuj dedikoheshin dikur nga Kuvendi Popullor por sot kėtė tė drejtė e ka vetėm Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė. Vlersimet qė presidenti i bėnė shtetasve janė edhe Urdhėrat: • Urdhri i Skenderbeut
 • Urdhri Nderi i Kombit
 • Urdhri Nene Tereza
 • Urdhri Mjėshtėr i Madh
 • Urdhri Naim Frasheri
 • Medajla e Arte e Shqiponjes
 • Medalja pėr Sherbime Ushtarake
 • Medalja pėr Merita te Vecanta Civile
 • Medalja e Mirenjohjes

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Urdhri "Gjergj Kastrioti Skėnderbeu"   28/1/2009, 18:49

Urdhri "Gjergj Kastrioti Skėnderbeu"

Urdhri "Gjergj Kastrioti Skėnderbeu" ėshtė njė dekoratė nderi e Republikės sė Shqipėrisė qė u jepet qytetarėve shqiptarė dhe tė huaj pėr ndihmesė tė qenėsishme ose akte tė veēanta heroike nė mbrojtjen, forcimin e pėrparimin e Republikės sė Shqipėrisė. Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipėrisė. Ky urdhėr ėshtė i artė.
Deri mė tani mė ky titull e kanė marrė:

 • Fatos Thanas Nano (lindur mė 1952Tiranė), statuti i tij ishte kryeministėr dhe me profesion politikan, ekonomist. Dekorimi i tij ėshtė bėrė mė 17 shtator 2002 me propozimin e Presidentit tė Republikės, Zoti Alfred Moisiu.


 • Colin L. Powell, statuti i tij ishte Sekretar Shteti i ShBA dhe me profesion politikan. Dekorimi i tij ėshtė bėrė mė 1 Maj 2003 me propozimin e Presidentit tė Republikės, Zoti Alfred Moisiu.
 • Azem Hajdari, u dekorua post-mortum nga Presidenti i Shqipėrisė Bamir Topi10 shtator 2008 me motivacion "Pėr kontribut tė shquar nė lėvizjen demokratike pėr rrėzimin e diktaturės komuniste, lindjen e pluralizmit politik nė Shqipėri dhe futjen e saj nė rrugėn e zhvillimit demokratik, si njė nga drejtuesit kryesor tė Lėvizjes Studentore"
 • Fatmir Sejdiu, President i Republikės sė Kosovės, u dekorua nga Presidenti Bamir Topi mė 3 nėntor 2008 me motivacion: “Pėr kontribut tė shquar nė udhėheqjen e rezistencės popullore kosovare dhe tė gjithė veprimit politik pėr fitoren e Pavarėsisė sė Kosovės e ndėrtimin e njė shteti tė ri demokratik, pėr rolin e tij tė rėndėsishėm si politikan i respektuar nga populli i tij dhe faktori ndėrkombėtar, nė krijimin e ekuilibrave politikė dhe institucionalė”.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Urdhri "Nderi i Kombit"   28/1/2009, 18:50

Urdhri "Nderi i Kombit"

Urdhri “Nderi i Kombit” ėshtė njė dekoratė nderi e Republikės sė Shqipėrisė qė u jepet qytetarėve shqiptarė qė me veprat dhe emrin e tyre nderojnė kombin shqiptar brenda dhe jashtė vendit. Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipėrisė. Ky urdhėr ėshtė i artė.
Deri mė tani mė ky titull u ėshtė akorduar: • Nė vitin 2002
 • Nė vitin 2003
 • Nė vitin 2006
 • Nė vitin 2007


_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kultura e Shqipėrisė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kultura e Shqipėrisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: