Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 "Heroina e Dashurisė"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: "Heroina e Dashurisė"   30/1/2009, 18:26

"Heroina e Dashurisė"


Si ēdo person qė ka deshirat dhe ėndėrrimet e veta kėshtu edhe unė kam njė dėshirė dhe ėndėrroj pėr diēka...Vallė ēfarė ėndrre ėshtė kjo?
A kam shancė qė ėndrrėn time ta shndėrroj nė realitet?Kjo ėndėrr lindi nga dashuria ime e madhe qė kam pėr ty,nga shikimi i parė,nga leximi i fjalėve tė para tė tua...Nuk e di ēfarė ndodhi me zemrėn time u njoh me njė jetė tė re,me njė jetė krejt ndryshe,me pėrplot fantazma magjike qė e kapluan shpirtin tim.Tani nuk mendoj pėr asgjė tjetėr por veē pėr princin e ėndėrrave te mija.Ēdo natė njė jetė e re,ēdo ėndėr njė jetė e re...Kėshtu vazhdon kjo histori e imja qė ka nis nga ky moment dhe do vazhdojė gjith jetėn deri sa te ekzistoj.
Pyes veten ē'po ndodh me mua por nuk e zbuloj dot.Tani truri im ka nis udhėtimet rreth dashurisė , zbulimet e rreja tė jetės.Kėto janė hapat e para tė njė ėndrre kaq tė veēant.Dua Dua qė kjo ėndėrr kurr mos mbarrojė kurr kurr sepse tani jam vajza mė e lumtur nė kėtė botė.Por duke mos menduar aspak shfaqet njė frik nė mbrendėsinė e ndjenjave tė mija...!Ēfar frike ėshtė kjo?Frika e vetme qė paraqet sintomet e njė tmerri nė zemrėn time ėshtė mendimi se : "Ndoshta kjo ėndėrr ėshtė veē njė moment, nuk do zgjase mė shumė se sa mendoj.Tani qė jam shum e gėzuar shum e buzėqeshur e ilustroj veten me njė njeri qė drogohet nga heroina.Nuk zgjat shum kohė kur ndėrpitet gėzimi i narkomanit...Nuk zgjat shum kohė kur ai ka krizat e tij tė para qė ja shkatrojnė jetėn.Diferenca mes meje dhe njė narkomani ėshtė se unė jam e droguar nga njė heroinė e cila quhet "Dashuri" dhe ėshtė droga mė e fortė dhe e fuqishme qė mund tė ekzistojė nė kėtė botė.Por pėrsėri kjo frik nuk zgjat shum...sepse nderhyjnė mendimet e mira..."Endėrra vazhdon si njė melodi e nje muzike magjepse.Tani krejt pengesat e jetės,krejt problemet i tejkaloj.Por persėri kthej kokėn pas dhe pyes veten: "Vall a i kalova krejt pengesat,a kam arritur diēka ?".Ehhh paraqitet edhe njė krahasim.Jeta i perngjan njė deti me plot batica e zbatica...nuk e di dot nė ēfarė brigje do mė bartin valėvitjet e jetės.Edhe pse ne tė dy na ndan njė hapėsirė e madhe,zemrat na bashkojnė pėrsėri.Mė mundojnė shum netėt e gjata,me mundon largėsija jote,vuaj vuaj shum qė nuk mund ti realizoj mendimet e mija nuk mund ti realizoj dėshirat qė i trillon truri im.Nuk mund ta pėrjetoj kėnaqsinė e dy tė dashuruarve.Deshiroj qė tė jem pran teje tė ta shndėrroj jetėn nė njė jetė komplet ndryshe nė njė jetė tė gezuar dhe tė lumtur me pėrplot harmoni dhe sinqeritet.Dua qė mbremjet qe do i kalojmė bashk kurrrrrr mos mbarojnė,tė vazhdojnė bashkė me hapat e jetės.Deshirat janė tė shumta por mundėsit janė tė pakta.Nuk e di pse ndonjėher kjo ėndėrr kaq e madhe vjen nė kėnde tė ftohta,akullnajore dhe pothuajse njė erė e ftohtė alpike depėrton nė zemrėn time.Zemra ngrin,nuk rreh,ndalet pėr njė ēast.Trupi nuk ka energji pėr tė mbijetuar.Fryma ndėrpritet dhe shpresa vdes.Por pėrsėri doza e dashurisė,zjarri i saj mė rringjall,krijon edhe njė shpresė tė re,moment tė ri,jetė tė re.Shkakatar i tė gjithė momenteve je veē ti shpirti im.Sa her qe tė kujtoj ty,fytyra ime merr pamje tjetėr ,... tė buzėqeshur... dhe ndjenjat e mija fluturojnė si njė flutur mbi lulet dhe duke i shijuar aromat e tyre kėnaqet.Truri im bėn nje patinazh rreth rruzullit,rreth harmonisė dhe kėnaqėsisė tė dashurisė...
Fund nuk ka kjo endėrr e imja...As fjalet e mija pėr ty nuk kanė fund.Nuk e di si dhe nė ēfar mėnyre ta tregoj kėtė qė ndjej.Eshtė e pa pershkruar.Eshtė magjepse,magjike...Ēdo moment i hap dyert dhe dritaret magjike...Mbrenda tyre zbuloj njė jetė tjetėr.Pėrvoja mė mėsoi tė tregoj se ēfarė ėshtė jeta.Jeta ėshtė momenti.Eshtė njė pallat me dy dyer nė tė cilėn nga njėra derė hyn mbrenda,kurse nga tjetra del jashtė saj,jashtė opsesionit dhe iluzionit.Zbulon momente te arta,tė ndriēueshme,qė krijojnė njė vetim nė zemėr.
Dashuria tani i ngjan njė burimi me uj te kulluar,tė pastėr mbi tė cilėn duken rrezet e diellit.Ai diell je Ti pėr mua qė ma ngroh jetėn,qė mė drejton drejt dritės tė jetės.Nuk e di se ēfar do bėja nėse nuk tė kisha ty.Do ecja nė errėsirėn e bardhė tė jetės,qė ėshtė mė e hidhur edhe se helmi...Vazhdoj tė ėndėrroj se ėndrra ime nuk ka fund...dhe pėrfundimisht e kuptoj se je ti lideri i jetės time.Je njeriu qė e zbulova nė mbrendėsinė e dashurisė, njeri qė shkruhesh ne epitafin e zemrės time...


Leonita...

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Adriatiku_CH
I pėrjashtuar
I pėrjashtuar


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Zvicerr
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Re: "Heroina e Dashurisė"   31/1/2009, 05:40

PĖRSHĖNDETJE LEONITA (LE....)

Letren tuaj qė lexova me shumė pėrkushtim dhe me shumė endje me pėlqeu jasht mase. Esht nji diqka qe buron verte nga thellsia e shppirtit tuaj tė sinqertė.
Besoj se gjdo koment i tepert doti humbaste domethenjen asaj letre.
Ngase vete Titullati i poezis ishte ai qė nuk donė koment tė shumė' Por nuk mundė qė ta dergoj kėte Pėrshėndetje timen pa cekur se kjo leter qe lexoja mė perkujtonte edhe mua personalisht diqė..
Nga zemra tė Pėrshėndet Adriatiku_CH ( Shpendi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: "Heroina e Dashurisė"   31/1/2009, 13:18

Adriatiku_CH Flm per komplimentet... Te pershendes shum...

Leonita...

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Adriatiku_CH
I pėrjashtuar
I pėrjashtuar


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Zvicerr
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: SI ZAKONISHT PĖRSHĖNDETJE YLL   31/1/2009, 15:19

MIRMENGJESI HAHAH PASDITE.

Le.. E,di se kur ta lezosh titullin e kesaj pershendetje dotė qeshėsh me mua dhe dote iken mendja tek Gjumashi ashtu siqė me thua shum her se ti je Gjumash.
Nuk kam shum kohė ngase fundjava dhe duhet disa obligime pėr ti kryr ngase ter javen i zėn me gjumin hahahah dhe me kan ngel pa i perfunduar. Pak shaka per ketefillim pasdite Le.. keshtu qe dua tė pershendes perzemersisht dhe tė deshiroj gjitha tė mirat kudo qe jeni dhe nga do qe te shkoni ne kete fundjave. Besojs e do kem fatin dhe dote takohemi nė forum apo edhe ne .....
Mbetu edhe njiher nga zemra e pėrshendetur Le....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: "Heroina e Dashurisė"   31/1/2009, 15:24

Flm shum Adriatiku_CH. Shpresoj se do i perfundosh punet te cilet i ke lene pas dore. Fjalen Gjumash ta kam thene tek tema:
"Pershendetje per ty Adriatiku_CH" qe ndodhet ne aritkullin
"Pershendetje dhe Urime"

Leonita...

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Adriatiku_CH
I pėrjashtuar
I pėrjashtuar


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Zvicerr
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Hmmm   31/1/2009, 15:31

Ketu qenke une rastesisht hyra dhe fare nuk munda ta marr me mendje se ju jeni ketu. Nese do jeni edhe ca koh ketu ne forum apo pran pc eja nØ... po te pres ngase nuk kam asgjė serjoze qe duhet perfunduar gjithsesi sotė ok. Tė pres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Heroina e Dashurisė"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Heroina e Dashurisė"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Dashuria!-
Kėrce tek: