Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gurabije me bajame

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Gurabije me bajame   1/2/2009, 02:40

Pėrbėrėsit:

1 1/2 filxhanė ēaji me gjalpė te freskėt
1 1/3 filxhan ēaji me margarinė
3 vezė tė freskėta
1 filxhan ēaji me sheqer
1 filxhan sheqer pluhur pėr spėrkatje
1 filxhan kafe konjak
1 lugė kafeje sodė
1 lugė kafeje vanilje
1 kg miell
1 1/2 filxhan ēaji bajame tė grira
1 1/2 filxhan ēaji ujėPėrgatitja

Pėrziejmė margarinėn me gjalpin e freskėt me sheqerin, i shtojmė edhe vezėt e freskėta dhe i pėrziejmė pėr gati 10 minuta.
Nė vazhdim hedhim miellin, konjakun, sodėn, vaniljen, bajamet, derisa tė bėhet njė masė e butė.
E lėmė pak brumin tė pushojė dhe pastaj e ndajmė nė forma sipas dėshirės.
Pasi kemi bėrė format, i vendosim nė njė tepsi tė lyer nė vaj dhe i pjekim nė temperaturė mesatare pėr 25-30 minuta.
Pas pjekjes i nxjerrim nga furra, i hedhim pak ujė dhe sheqerin pluhur.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gurabije me bajame
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina & Gatimi-
Kėrce tek: