Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Buding me gjalpė kikiriku dhe me Parmesan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Buding me gjalpė kikiriku dhe me Parmesan   1/2/2009, 02:42

Materiale:

* 3 filxhanė me gjalpė kikiriku
* 1/2 lugė ēaji kripė
* 1 lugė ēaji vaj ulliri
* 1 filxhan me qepė tė grira
* 1 thelb hudhre i grirė.
* 2 filxhanė qumėsht
* 1 filxhan djathė Parmesan i grirė
* 1/4 lugė ēaji piper i zi
* 1 lugė ēaji indian
* 3 kokrra vezė
* 3 tė bardha vezėsh
* 9 filxhanė bukė franceze e grirėPėrgatitja:
1. Vendosni masėn e gjalpit nė njė tavė dhe spėrkateni me 1/4e kripės. Vendoseni tė piqet pėr 12 minuta nė temperaturėn 400 gradė. Hiqeni nga soba dhe ulni temperaturėn nė 350 gradė.
2. Nė njė tigan me vaj shtoni qepėt, lėrini tė skuqen pėr 5 minuta, shtoni hudhrat dhe lėrini tė skuqen pėr 1 minutė. Hiqeni tiganin nga zjarri.
3. Kombinoni pėrbėrėsit e mbetur; 1/4 lugė ēaji kripė, qumėsht, 1/2 filxhan djathė, piper, ēaji indiani, vezėt, tė bardhat e vezėve, nė njė enė duke i pėrzier me njė rrahėse. Nė tavėn ku ėshtė masa e gjalpit kikirik shtoni salcėn e pėrgatitur me qepėt dhe hudhrat e skuqura. Nė fund spėrkateni me thėrrmijat e bukės dhe tė djathit. Piqeni pėr 45 minuta nė 350 gradė, ose derisa tė jetė pjekur mirė.
(Kalori 304; Yndyrė 10,3g, Proteina 18,1 g, Karbohidrate 35,3g, Biber 4g, Hekur 2,1 mg, Sodium 823 mg, Kalcium 406mg).Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Buding me gjalpė kikiriku dhe me Parmesan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina & Gatimi-
Kėrce tek: