Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Koktej i stinės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Koktej i stinės   1/2/2009, 02:44

Pėrbėrėsit
* 60 ml vodka
* 30 ml liker
* 30 ml lėng shege
* 30 ml lėng limoni
* Feta portokalli ose lėkurė limoni nė formė spiraleje pėr zbukurim

Lloji i gotės: gotė pėr koktej

Udhėzimet

Tundini pėrbėrėsit nė njė pėrzierės pijesh bashkė me akull. Kullojini mė pas nė njė gotė kokteji tė freskėt. Mund t’i ngrini buzėt e gotės me sheqer. Duket si pika mė e fortė e koktejit - pse tė mos e provoni?
Disa, madje, sugjerojnė edhe pėrzierje me portokaj tė hidhur, por nuk prish punė edhe po nuk i gjetėt. Meqenėse shėrbehet nė njė gotė, ku zakonisht shėrbehet Martini, shumica e ngatėrrojnė koktejin me tė, por nuk ėshtė e njėjta gjė. Provojeni dhe do tė jeni nė njė mendje me ne! Shėrbehet pa akull.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Koktej i stinės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina & Gatimi-
Kėrce tek: