Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Barcoleta pėr Shtazėt

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Barcoleta pėr Shtazėt   18/11/2007, 12:53

Gomari vs. Shqiptari
o kon amerikani,gjermani edhe shqiptari. E kan pas ni gare kush rin mas shumti me gomarin. I pari hin amerikani edhe mas 5 min. del edhe thot "nuk rrihet me gomar. Mandej hin gjermani edhe ai thot jo be se srrihet me gomar . Hin shqiptari mas 5 min. del gomari edhe thot jo be se srihet me shqiptar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Shqiptari & Bubi   18/11/2007, 12:54

Shqiptari & Bubi
Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: elefanti dhe miu   18/11/2007, 12:54

elefanti dhe miu
Ish kon elefanti edhe miu.Ata nje dit shkun me u la ne deti elefanti hyri mu la miu ishte jashte edhe nuk po mundet me i gjet brekt edhe pi thot elefantit:-O elefant o pej bre pak deri qiko.Edhe elefanti dul e i thot ha bre min miu jaq kthen:-JO veq deshta me i kqyr mos mi ke vesh brekt .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: miza dhe elefanti   18/11/2007, 12:55

miza dhe elefanti
elefanti e kish pas shkel kerri dhe vjen ndihma e pare me e dergu ne spital kur krejt kohen e njek njƫ mize.
doktori smujti me duru dhe i tha po pse pe njek elefantin .
miza-po du me idhon gjak
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: lepuri i dehur   18/11/2007, 12:55

lepuri i dehur
ish kon ni leper edhe ish pi ish shum edhe tu shku udhes e zen gjumi mas ni lisi.Edhe vin nja dy ujqi me honger leprin, njoni thot jo une pe ha tjetri jo une, e qishtu perlahen mes veti ata edhe vdesin te dy.Ne mengjes kur qohet i sheh dy ujqit para veti edhe thot:hej be nanen edhe une kur po pina spo di qka po boj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: sankcionet   18/11/2007, 12:56

sankcionet
Ne kohen kur jugosllavija kishte embargo (sankcione) nje njeri kishte pas nje lope por skishte inekcione per me e lan shtazan olopen mirpo baballuku kishte pas nje muzat dhe ky e lut baballukun a bon me e pru lopen ne aher te ti me nejt nje nat me muzatin tend,ky tha ska problem.
mirpo te nesermen kur u cun ne mengjes ky dhondri e mori lopen dhe donte me shkue te shpija, por baballeku tha kadal paguj 20 marka se muzati jem eshte mundue kur i ka hip lopes dhe duhet me pagujt.
dhondri tha si more un po i hypi vajzes tande qe 10 vite dhe ste kerkoj pare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: dy pulat   18/11/2007, 12:57

dy pulat
jan kon dy pula njana e ka bo von ma te madhe e tjetra ma te vogel.
voja ma e madhe ka kushtu 1e e ma e vogla
80 c.
i ka thon pula qe e ka bo von ma te mdhe i ka thon asej qe ka bo ma te vogel i ka thon pse mej se bone edhe ti te madhe ka thon ajo qe e ka bo von ma te vogel aiiii pi shkyj bėthen per 20 c
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: nana djalin e qon me ble papagall   18/11/2007, 12:57

nana djalin e qon me ble papagall
nje dit nena i thot djalit shko me ble nje papagall por i thot mos e ble te marinaret se ata po folin flliqt djali thot ani por djali shkon te marinaret i thot a ngon papagalli ai thot po more marinari i thot papagallit qoj kam ai qon ule qoje tjetren a e qon dhe djali e mer papagallin prej marinarve e shkon te shpia e ithot nanes qe e kam ble te marinaret po esht shum i mir
e i thot djali papagallit qoje kamen ai e qon dhedajli ithot qoje tjetren papagalli i pergjigjet pash karin a po don me rrxu aaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Elefanti dhe miu   18/11/2007, 12:57

Elefanti dhe miu
Miu dhe Elefanti kalojne nje nate te nxehte seksuale, pas kesaj elefanti vdes, miu duke hapur varrin qan dhe thote: i mjeri une per nje nate kenaqesi tash duhet te gropoj gjate tere jetes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: bubrrect   18/11/2007, 12:58

bubrrect
nje here nje djal shkon dhe i pyt prinderit si me keni ber ata i pergjigjen kemi shti buk e krip ner tepi edhe je dal ti.
te nesermen djali shkon edhe shti buke e krip ner tepi dhe e lan disa dit,pas disa diteve shkon per te shiku kur shen bubrrecat e zi disa te thyn edhe thot nuk kom qfare boj sakata e te zi evlod i kom
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: qeni i menēur   18/11/2007, 12:58

qeni i menēur
ishte dikur nje qen shum i menēur dhe je dit patroni i tij e kishte qu ndyqan.Ai shkoj ndyqan dhe blejti tana gjerat dhe dyqangjiu i shkoj mbrapa deri te shtepia e qenit dhe tha sa qeni i menēur qenka.Ai e sheh qenin duke i ra ziles ne shtepi dhe kur del patroni i bie nshpull qenit.Dyqangjiu i thot pse i bie nshpull? Patroni i thot : eshte e treta her qe i harron qelsat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Balena   18/11/2007, 12:59

Balena
Tu peshku njani pe nxen balenen e arte edhe pi thot balena:
- nese um leshon 7 deshira ti plotsoj
kur ky tipi:
- nimeeee 7 deshiraaaaaa, hajde ti me mu te argjentari tani folim na
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: kopshti zoologjik   18/11/2007, 12:59

kopshti zoologjik
Shkoj njehere nje shqiptar ne gjermani,por nuk ishte e mundur me gjajte pune.kerkoj e kerkoj por nuk mujti me gjajte.dikush i tha se munesh me gjajte pune vete ne kopsht zoologjik.shkoj shqiptari atje edhe i thane me i vesh teshet e luanit edhe ky pranoj.kur efuten ne kafaz i sillej perreth nje tiger.ky ty u tutu shume nisi me bertite,ndihme ndihme.tigri iu afru afer dhe i tha :sha po bertet o budall a po don me na lan pa pune te gjitheve a.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: papagalli   18/11/2007, 13:00

papagalli
nje gru ekish pas nihere ni papagall te cilin donte me pagezu ne kish edhe e thirr shoferin e vet edhe i thot qoma te kisha edhe mos fol gja flliqt se ky iman ne mend ehde niste shoferi tu shku rruges ja nis tu ra shi edhe shoferi po thot po bjen shi si lang pidhi edhe papagalli e inqezon tjeter here pe kqyr dikush shoferin edhe ky pja ban qka karin pom kqyr edhe kta e man ne mend edhe tu shku udhes po e sheh njanit ikish pas ra te let edhe ky pja ban kape per bole se qohet edhe aj eman mend kur mrrin atje ja nis prifti me pagzu edhe ebekon me uj edhe ja ban papagalli po bjen shi si lang pidhi edhe aj pe kqyr prifti at se qka tha pja ban ky qka karin pom kqyr ati pi bjen te let edh pja ban papagalli kape per bole se qohet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Pinguini   18/11/2007, 13:00

Pinguini
Ka kap polici nje pinguin ne rruge dhe e con ne stacionin e policis. Kur e shaf shefi pinguinin i thote:
- Shka coje atje ku e ka vendin, ne kopshte zologjik
Mas nja 2-3 sahatsh e shef shefi te njajtin police me pinguin per dore neper qytet.
- Pa pse se ke cu mar viƧ atje ku te kame thane????
- Ne kopsht zologjik kena qene, tesh pa shkom n'kino.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: lakuriqat   18/11/2007, 13:01

lakuriqat
tre lakuriqa ishin vendos ne nje deg te pemes per te fjetur edhe kur lakuriqat flejn i vjerrin kembet ne deg edhe me kry te posht.kur naten vone njeri prej tre lakuriqave kthehet mbar me kry nelt edhe kta dy tjeret thojne qka u ba more.njeri prej tyre thot valla me siguri i ka ra te fikt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Pse zhirafa e ka qafen e gjat   18/11/2007, 13:01

Pse zhirafa e ka qafen e gjat
Pse zhirafa e ka qafen e gjat ?
Sepse s'mundet me duru eren e kembeve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: pse e lun lepri bishtin   18/11/2007, 13:02

pse e lun lepri bishtin
Pse lepuri kur vrapon e luan bishtin?
-Sepse i ndrron shpejtsit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: lepuri   18/11/2007, 13:02

lepuri
nje here lepuri shkon ne lokalin e ariut dhe i kerkon droge ariu i thote se nuk man droge .Per dy ditet me rradhe ndodhi e njejta gje .Diten e trete lepri shkon perseri dhe i kerkon ariut droge ariu i nxjer drogen dhe ja drejton lepurit ne kete kohe lepuri nxjerr distiktivin dhe i thot FBI te zura me droge
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Kush osht ma i forti   18/11/2007, 13:03

Kush osht ma i forti
Njė ditė njė arush e rrahė nanėn e lepurit.Ditėn tjetėr vjen lepuri dhe thotė: "Kush ma ka rre nonėn! - Unė i thotė arusha, tuj i pėrvjel mongėt e duarve.Lepuri ja bonė ``Mir ja paske boe...``
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: peshkatari e peshki i art   18/11/2007, 13:03

peshkatari e peshki i art
ish kon nji peshkatar qe e kish zan peshkin e art.....e peshki i thot nese me shlon kam me te plotesu nji deshir e ky kshtu ben e shlon peshkin e i thot se dua qe kur te baj shurren te dale birr (alkool)....peshki i thot shko ne shpi se u kry puna
kur shkon ne shpi ky burri i tregon gryas se vet kshtu kshtu me ka ndodh....shko i thot sill dy gota(bardaka)
se kina me u pi sante .....te nesmit vjen burri e i thot grus me sjell dy gota se kina me pi apet.....pas disa diteve kur vjen burri i thot grus me sjell nji got gruja cuditet pse nji un prej ku kam me pi e ti oj gru ki me pi prej ne shishe sot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: arusha dhe lepuri   18/11/2007, 13:04

arusha dhe lepuri
ish kan ni luan mbret e thot se kush kcen nga shkembi krenar(700)m une kam me ia dhan gjysmen e pasurise dhe luaneshen time dhe shkojn shum kafshe por prej tyre edhe lepuri dhe shikon ai thot shum nelt pastaj vjen ni arushe edhe thot nelt bre shum por kcen edhe pastaj kur bie ne toke zgjohet duke e fshire pluhurin edhe thot ej luan bama gati luaneshen edhe gjysmen e pasurise e ty lepur pa ta qi ate nane skam me e lane (lepuri e ka shty)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Lopa   18/11/2007, 13:05

Lopa
Pse lopa nuk han gazeta?
Sepse i del vici gazetar.


Pse lopa nuk han karton?
Sepse e bonė tomlin tetrapak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Lopet e cmendura   18/11/2007, 13:05

Lopet e cmendura
Skon nji veterinere e re per te vizituar nje farmer, kur shkon te farmeri e pyet se cka mendon per smundjen e lopeve te cmedura, ai i pergjigjet: po si te mos cmenden a po e sheh se si ka ardhur kohe tash lopet milen nga kater her ne dit e cohen ne taroc nji her ne vit edhe ju po tju luante dikush me qica kater her ne dit e vetm nji her ne vit tju bante at pun mesiguri te te cmendeshit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Miu e Gjirafa   18/11/2007, 13:06

Miu e Gjirafa
Martohet miu me gjirafen dhe pas nje jave martese ndahet-shkurorzohet.
E pyeten shoket miun :"Pse u ndave more"?
"Leje o bu s'ishte pune hyp larte e puth, zbrit poshte e qi nuk shkojke hiq" u pergjegj miu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Shtazėt   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcoleta pėr Shtazėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Humori-
Kėrce tek: