Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Intel duke kaluar nė procesin 45nm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Intel duke kaluar nė procesin 45nm   18/11/2007, 13:45

Intel duke kaluar nė procesin 45nm


Intel ka prodhuar procesorin e parė me procesin 45nm, dhe ėshtė duke lėshuar mostra tė ēipave tė ri. Pritet se rreth 1 milion do tė jenė gati deri nė verė tė 2007. Teknologjia e pėrdorur e ka nofken Penryn. Ēipat qė e pėrdorin kėtė do tė hynė nė prodhim nė pjesėn e dytė tė 2007. Intel do tė kalon nė procesin 45nm dhe pritet qė nė 2008 shumica e ēipave tė jenė ndėrtuar me kėtė teknologji.

Ēipat e ri do tė pėrdoren nė tė gjitha prodhimet e Intel ku do tė bjen pėrmirėsime nė konsumim energjetik dhe do tė pėrmbanė gjeneraten e katėrt tė "
streaming SIMD extensions (SSE), qė shtojnė instruksione tė reja pėr procesimin e sinjalit digjital.

Do tė ekzistojnė versionet dy- dhe katėr-bėrthamėshe, tė quajtuar Wolfdale dhe Yorkfield respektivisht. Intel nuk ka deklaruar se versionin tetė-bėrthamor ėshtė nė zhvillim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
 
Intel duke kaluar nė procesin 45nm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Informatika & Kompjuter & Internet-
Kėrce tek: