Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Al Pacino si mbreti Lir

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Al Pacino si mbreti Lir   4/2/2009, 21:24

Legjenda e Hollywoodit, Al Pacino, i ka bashkuar forcat me filmbėrėsin Michael Redford, pėr adaptimin filmik tė veprės sė Shekspirit, "Mbreti Lir".


Fituesi i Oskarit do ta luajė rolin kryesor nė film, ndėrkaq ky do tė jetė roli i parė i kėtij lloji, tė cilin do ta luajė Al Pacino, pavarėsisht faktit se gjatė karrierės sė tij ka aktruar karaktere tė njohura.

Producenti i filmit “King Lear”, Barry Navidi, ka deklaruar se ėshtė dashur tė kalojnė vite pėr ta bindur yllin e filmit “Scarface” qė ta pranojė kėtė rol.

“Al Pacinos i ėshtė ofruar ky rol disa herė gjatė viteve, mirėpo ai nuk ėshtė ndier i gatshėm pėr ta luajtur atė. Ai ėshtė gatshėm tani”, ka thėnė Navidi pėr “Variety”.
Al Pacino
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Al Pacino si mbreti Lir
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: