Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter   9/2/2009, 00:40

Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter
Njė nga dramaturgėt mė tė mėdhenj dhe mė me ndikim tė shekullit tė 20-tė, fituesi i Ēmimit Nobel pėr Letėrsi, Harold Pinter, ka vdekur nė moshėn 78 vjeēare. Ai prej vitesh po mjekohej pėr kancer. Harold Pinter shkėlqeu si aktor, skenarist dhe regjisor, por ishin dramat e tij qė patėn efektin mė tė madh, aq sa mbiemri "pinteresk" madje u fut ne fjalorin e gjuhes angleze tė Oksfordit. Nė tetor tė 2005-s, ai mori Ēmimin Nobel pėr Letėrsi. Gjatė gjithė jetės sė tij, Pinter ishte i angazhuar nė shprehjen e pakėnaqėsisė politike: si kundėrshtar i shėrbimit ushtarak ai u gjobit gjatė Luftes sė Ftohtė. Nė tetor 2005, fitoi Ēmimin Nobel pėr Letėrsi. Ndonėse nė kėtė kohė nuk ishte mirė me shėndet pėr tė marrė pjesė nė ceremoni, fjalimi i tij i regjistruar me rastin e pranimit tė ēmimit tregoi se ai nuk e kishte humbur pasionin e tij pėr politikė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: