Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 'Koha e kometės' nė Festivalin e filmit nė Beograd

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: 'Koha e kometės' nė Festivalin e filmit nė Beograd   9/2/2009, 01:33

"Koha e kometės" nė Festivalin e filmit nė Beograd

"Koha e kometės", film i regjisorit shqiptar Fatmir Koēi, do tė marrė pjesė nė Festivalin e 37-tė tė filmit nė Beograd, ku konkurrojnė filma nga 9 vende tė ndryshme tė botės, ndėr tė cilėt dhe filma qė kandidojnė pėr ēmime Oscar apo Golden Globe.
Festivali pritet tė nisė nė 20 Shkurt dhe konkurrimi i filmave do tė zgjasė deri mė 1 Mars.
"Koha e kometės" e regjisorit Fatmir Koēi, ėshtė mbėshtetur nė novelėn "Viti i mbrapshtė" i shkrimtarit tė shquar Ismail Kadare. Nė tė interpretojnė njė kast aktorėsh tė zgjedhur si Blerim Destani, Luan Jahja, Xhevdet Ferri, Marsela Lusha, etj.
Filmi trajton temėn e viteve tė turbullta pas pavarėsisė sė Shqipėrisė. Shestani, njė djalosh nga Shqipėria juglindore, dashurohet nė Agnesėn, njė vajzė tė cilėn babai e detyron tė bėhet murgeshė. E tėrė ngjarja zhvillohet rreth luftės dhe dashurisė mes Shestanit dhe Agnesės.
Nė produksionin e filmit ka marrė pjesė firma gjermane "Lara Enterprises", me producent boshnjak, ndėrsa drejtor i fotografisė ėshtė irlandezi Donal Giljan. Filmi ėshtė xhiruar nė Maqedoni dhe nė tė kanė interpretuar edhe aktore maqedonas si Naomi Valeska.
Filmi "Koha e kometės" u shfaq premierė mė 23 gusht 2008 nė Durrės nė sallėn e teatrit "Aleksandėr Moisiu", pėr t'u shfaqur mė pas nė Prishtinė, nė 2-3 shtator 2008.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
'Koha e kometės' nė Festivalin e filmit nė Beograd
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: