Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri   9/2/2009, 01:34

Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri

Nė pushimoren malore romantike Leh am Arlberg nė Austri, kėtyre ditėve nė kuadėr tė festivalet Bregenc u shfaq produksioni i ri i operės Aida nga Xhuzepe Verdi, edhe atė nė njė skenė tė pėrgatitur krejtėsisht nga akulli dhe dėbora.
Qė kjo shfaqje tė duket sa mė speciale u bėnė kombinime tė disa efekteve tė ndriēimit, zjarrit dhe disa melodi nga opera pasiononte, e cila ėshtė njėra nga operat mė tė famshme, por edhe opera qė ėshtė vėnė mė sė shumti nė skenėn botėrore. Skena e re ishte njė pėrjetim i veēantė edhe pėr kėngėtarėt, tė cilėt i interpretonin rolet kryesore tė princeshės Aida dhe komandantit etiopas.
„Realisht qė ta pėrjetoj se si kėndohet kėtu duhet tė interpretojė tė paktėn 10 ose mė shumė herė- tė jesh kėtu ėshtė si nė ėndėrr. Kėndimi nuk ishte i lehtė, por ishte shumė i kėndshėm", tha tenori Mihail Agafonov.
„Frymėmarrja ėshtė e vėshtirė nė kėtė tė ftohtė, nuk mund tė kėndosh ashtu siē duhet", u shpreh soprano Virna Sforza.
Pėrndryshe, festivali Bregenc ēdo vit josh me mijėra vizitorė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: