Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera   9/2/2009, 01:49

Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera

Pas General Motors, edhe prodhuesi amerikan i automobilave Chrysler ka planifikuar mbylljen e uzinave tė tjera pėr shkak tė krizės ekonomike. Kėtė e bėnte tė ditur 'Wall Street Journal'.
Chrysler, deri pak kohe pjesė e koncernit Daimler, ka nė SHBA rreth 12 uzina montimi. Prodhuesit amerikanė tė automobilave duhet t`i prezantojnė qeverisė amerikane planet e risktrukturimit, nė mėnyrė qė tė marrin ndihmat shtetėrore prej miliardash. Pasi demokratet nė Uashington ranė dakord me njė grup tė vogėl republikanėsh opozitarė, pėr tė arritur njė kompromis nė ēėshtjet e paketės koniukturore, presidenti Barack Obama kėrkoi personalisht tė aprovohen propozimet e tij. Ekonomisė do i mungojė 1 biliardė dollarė, nėse qeveria nuk do tė marrė masa tė guximshme, i shkruante Obama ithtarėve tė tij me anė tė njė e-maili.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Ekonomi & Biznes-
Kėrce tek: