Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Makarona me peshk ton

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
BoraBardh

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Makarona me peshk ton   10/2/2009, 20:04

Pėrbėrėsit pėr 2 persona:
* 250 gr makarona flutur
* 60 gr ose njė kuti konserve peshku ton
* 2 speca jeshil apo tė kuq
* njė grusht majdanoz
* 2 luge vaj ulliri
* lėngu i njė limoni
* 2-3 thelpinj hudhre
* kripė, piper i zi

Udhėzime pėr pėrgatitje
Nė njė tenxhere zieni makaronat. Nė anėn tjetėr pritini hollė specat, shtojini sipėr thelpinjtė e grirė hollė tė hudhrave, vajin, lėngun e limonit, kripėn, piperin, majdanozin dhe peshkun ton tė cilit ia keni hequr vajin mė pėrpara. Sė fundmi pėrziejini kėto me makaronat e sapoziera (tė cilave nuk do t’i keni hedhur yndyrė tjetėr!).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Makarona me peshk ton
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina & Gatimi-
Kėrce tek: