Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pranoi gol, braktisi ndeshjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Pranoi gol, braktisi ndeshjen   11/2/2009, 00:54

Pranoi gol, braktisi ndeshjen


Portieri brazilian Rogerio Ceni, nuk ka mundur tė pajtohet me fajin e tij pėr pranimin e njė goli tė ēuditshėm, ashtu qė i thyer psikikisht e braktisi ndeshjen.Ėshtė pėr tu habitur se si Scott Carson, pėr ēdo ditė pėr kėsisoj shkaqe mbush faqet e shtypit anglez dhe kėta pasi qė kishin pa pamjet e veprimit tė brazilianit kanė filluar tė jenė me mė shumė mėshirė ndaj Carsonit.
Rogerio Ceni ėshtė portier me pėrvojė dhe janar i mbushi 36 vjet, por nuk i bėn ballė dot shtypjeve. Futbollisti kundėrshtar me kėmbėn e majtė nga e djathta kishte krosuar nė zonė, por pėr fat tė keq topi merr njė lėvizje tė padėshiruar dhe ndalet pas shpinės sė Cenit. Dic e ngjajshme i kishte ndodhur nė vitet e 90-ta portierit kroat nė Poljud, kur Bryan Laudrup me ndihmėn e erės kishte shėnuar gol.
Portieri i skuadrės sė Sao Paolo ishte nisur pas topit e kishte nxjerrė nga rrjeta por mė pas ishte thyer nga gabimi i tij! Afėr tij kishte ardhur edhe referi i ndeshjes pėr ta pėrkrahur, por nuk pati sukses. Rogerio Ceni me hapa tė vogėl e braktisi fushėn nė vijėn mė tė afėrt ishte shtrirė nė fushė dhe kishte vazhduar me vuajtjen e tij. Trajnerit tė Sao Paolo nuk i kishte mbetur asgjė, vetėm se nė portė tė vendoste portierin e dytė tė skuadrės, ndėrsa Rogerion e la jashtė fushe tė pėrballojė traumat pas golit tė pranuar. "Duket se pėrvoja asnjėherė nuk ėshtė kusht pėr stabilitet nė fushė" – ka komentuar trajneri Muricy Ramalho, sjelljen e portierit me pėrvojė Rogerio Ceni.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pranoi gol, braktisi ndeshjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: