Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Hidink, trajner i ardhshėm i Ēelzit?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Hidink, trajner i ardhshėm i Ēelzit?   11/2/2009, 00:59

Hidink, trajner i ardhshėm i Ēelzit?

Strategu holandez i futbollit, Gus Hidink,i cili momentalisht ėshtė pėrzgjedhės i kombėtares ruse, ka pohuar pėr agjencinė e lajmeve "Reuters" se ai ėshtė nė bisedime me drejtuesit e Ēelzit pėr tė marrė drejtimin e kėsaj skuadre pas shkarkimit tė Skolarit."Mė duhet tė them se kjo ėshtė njė situatė e jashtėzakonshme. Nė qoftė se do tė bėhej fjalė pėr ndonjė klub tjetėr pėrveē Ēelzit, atėherė pėrgjigja ime e menjėhershme do tė ishte 'Jo'", ka thėnė 62-vjeēari Hidink, duke shtuar se kur bėhet fjalė pėr Ēelzin atėherė situata ėshtė tjetėr, ngase ka marrėdhėnie shumė tė mira me pronarin e klubit. Pikėrisht pėr kėtė shkak ky dėshiron tė ndihmojė kėtė klub". Ndėrkohė, Hidink ėshtė cituar nga 'Sky Sports" tė ketė thėnė se emėrimi i tij nė krye tė Ēelzit do tė jetė vetėm i pėrkohshėm edhe atė pėr vetėm pėr dy ose tre muajt e ardhshėm. Nė kohėn kur Rusia nuk do tė zhvillojė ndeshje eliminatore ai do tė jetė nė Londėr pėr ta drejtuar Ēelzin. Njė gjė tė tillė e ka bėrė edhe mė herėt, kur drejtojnte Australinė dhe PSV Aindhovenin. "Ardhja ime nė Ēelzi nuk do tė mė ndajė nga Rusia", ka thėnė Hidink. Sipas mediave nė ishull ndarja para kohe e Ēelzit dhe Skolarit "blutė" do ti kushtojė rreth 20 milion euro.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hidink, trajner i ardhshėm i Ēelzit?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: