Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:17

Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore

Zėnkat dhe qortimet janė pjesė tė njė lidhjeje. Ėshtė e pamundur tė ndash me dikėnd jetėn dhe pjesėn mė tė madhe tė kohės,dhe tė tė mos vijė gjatė asaj periudhe deri te ndonjė shkėndijė zėnke apo qortimi tė mundshėm.
Bėrtitja, padyshim nuk ka shumė kuptim dhe nuk ėshtė metoda mė e mirė e zgjidhjes sė ndonjė problemi nė mes njė ēifti nė jėtėn martesore. Si qė ekzistojnė rregulla dhe bontone pėr mirėsjelljen ashtu ekzistojnė edhe disa rregulla pė zėnkat dhe skandalet nė jetėn martesore qė dalin. Argumentin qė posedoni, nuk duhet shfrytėzuar qė ta ngarkoni lidhjen tuaj, por ai duhet shfrytezuar me kujdes qė ai argument tė pranohet nga partneri apo partnerja me logjik, qė tė ndikojė edhe mė shumė nė forcimn e lidhjes.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:17

Ja disa rregulla.
Pa ofendime dhe bėrtitje


Nė disa ēaste njėrėzit zėnkėn e fillojnė me ofendime tė rėnda,duke mos kursyer fjalė tė pa hijshme pėr tė shprehur pakėnaqėsinė e tyre. Kjo mė sė shpeshti ndodh pėr njė asrye, pasi fjalėt qė nxjerrin nuk I mendojnė paraprakisht, por ato I nxjerrin si pasojė e njė mllefosje tė madh ndaj problemit qė kanė apo zėnkės qė ėshtė paraqitur mes tyre.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:18

Fokusohuni nė problem


Nuk ka kuptim qė pėr zėnkėn qė debatoni pėr asrye tė caktuara,tė mos fokusohen nė problemin kryesor qė juve ju prek apo ju ka interesuar. Nėse nuk fokusoheni nė problemin kryesor tė zėnkės sė paraqitur,atėherė vetėm do tė komplikoni edhe mė shumė gjendjen dhe nuk do tė arrin tė zgjidhni problemin e dalur nga zėnka,dhe nė atė mėnyrė nuk do tė dini edhe as vetė deri nė ē‘farė shkalle do tė arrijnė me zėnkėn.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:18

Keni qėllim


Tė fillosh zėnkėn pa qėllim, padyshim qė nuk ka kupim dhe njėherit nuk ėshtė gjė e menēur. Qėllim kryesor ėshtė qė tė gjendet njė zgjidhje dhe tė dy partnerėtė tė jenė tė kenaquar. Nėse keni argumente tė mira, ato do t’ju sjellin deri nė kompromis tė mirė apo deri te zgjidhja e problemeve qė keni.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:19

Asnjėherė mos u qortoni apo mos krijoni zėnk para fėmijve


Zėnkėn asnjerė mos e paraqitni para fėmijve, pritni ose tė shkojn nė gjumė ose tė jenė diku jasht. Edhe kur tė jetė diēka shumė e rėndėsishme dhe urgjente mos nxitoni tė reagoni para partnerit ose partneres me ton tė ashpėr para fėmijėve.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:19

Uleni dhe shikojeni njėri tjetrin


Gjatė zėnkės ndodhin disa ndryshime te njerėzit, dridhje tė duarve, nuk ka shikim nė sy, ia kthejnė shpinėn e jerė. Pėr tė evituar nervozėn e madhe dhe pėr tė qetėsuar “zjarrin” e zėnkės ėshtė mirė qė tė uleni dhe tė shikoni njėri tjetrin nė sy, qė tė ulni tensionin e madh qė u ka kapluar gjatė zėnkės.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   13/2/2009, 17:20

I thuani, se ju vjen keq pėr atė qė ka ndodhur


Nė fund mos nxitoni tė ikni kur mbaron zėnka me ndonjė kompromis. I thuani se ju vjen shumė keq pėr kokėfortėsinė qė keni treguar dhe paraqitjen e argumenteve tuaja pėr gjetjen e zgjidhjes, ajo partnerin do ta bėjė mė tė sigurtė dhe do tė jetė mė I kujdesshėm qė tė mos pėrsėriten zėnka tjera.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sekreti-ch-ag
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Albania
Registration date : 05/02/2012

MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   4/3/2012, 21:31

Leonita ne komentet tuaja rrethe grindjes je maskuar kurse ne realitet je kunderta,nese je ajo qe njofe une pak je nervoze dialoge.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si tė veproni gjatė njė zėnke bashkėshortore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Gruaja dhe Familja-
Kėrce tek: