Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Madonna nudo, rekord ne ankand ne SHBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Madonna nudo, rekord ne ankand ne SHBA   14/2/2009, 02:06

Nje foto nudo e popstarit Madonna, e realizuar ne vitin 1979 kur ajo ishte ende e panjohur, eshte shitur per 37.500 dollare ne nje ankand ne Nju Jork.


Fotoja bardh e zi i perket kohes kur kengetarja punonte si balerine dhe per te u pagua me 25 dollare. Ajo i kaloi nje bleresi anonim, ndersa shtepia e ankandeve Christie’s e vleresoi kete si rekord, pasi ishte llogaritur qe fotoja te siguronte 15 mije dollare.
Fotoja e Madonnes ishte mes 150 imazheve te koleksionit te Leon dhe Michaela Constantiner, qe perfshinte edhe portrete te Linda Evangelista, Joan Crawford dhe Lana Turner.
Ky nuk ka qene suksesi i vetem per Madonnem. Revista Billboard ne listen e saj te pervitshme te personave qe sigurojne me shume te ardhura, e renditi ate ne krye. Turneu Sticky & Sweet ka patur nje sukses te paprecedente me 242,2 milione dollare.
Pas saj ne liste u perfshine Bon Jovi me 157.2milione, Bruce Springsteen me 156.3milione, The Police me 110milione dhe Celine Dion me 99.2milione dollare.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Madonna nudo, rekord ne ankand ne SHBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: