Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Robredo fiton nė "Brazil Open"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Robredo fiton nė "Brazil Open"   15/2/2009, 17:04

Robredo fiton nė "Brazil Open"
Spanjolli Tomi Robredo ėshtė fitues i ATP turneut "Brazil open", i cili me fond shpėrbley prej 562.500 dollarė u zhvillua nė Kosta do Sauipe.Ai nė finale me rezultatin 2:1 nė seta e mundi tenistin vendas Tomas Beluēi. Pėr fitoren nė "Brazil open", Robredo do tė mer 90.000 dollarė dhe 250 ATP pikė, pėrderisa braziliani Beluēi pėr kėtė disfatė duhet tė kėnaqet me 47.600 dollarė dhe 150 pikė.
Tenisti brazilian Beluēi ėshtė vetėm tenisti I tretė vendas I cili ka aritur tė kualifikohet nė finalen e kėtij ATP turneu. Tenisti I fundit brazilian I cili ka fituar kėtė turne ėshtė Gustavo Kirten nė vitin 2005.
ėTA:- Zvonarjova fiton ne Patai
Tenistja ruse Vera Zvonarjova ėshtė fituese e ėTA turneut tė zhvilluar nė Patai. Ajo nė finalen e turneut me fond shpėrblyes prej 220.000 dollarė e mundi indianen Sania Mirza. Rezultati nė seta ishte 2:0 ndėrsa nė gema 7:5 dhe 6:1. Pėr tenisten ruse ėshtė ky titulli i parė I fituar nė 2009-tėn, ndėrsa I teti nė karierėn e saj profesioniste.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Robredo fiton nė "Brazil Open"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: