Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Muriqi mundet nga britaniku Vuds

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Muriqi mundet nga britaniku Vuds   15/2/2009, 17:11

Muriqi mundet nga britaniku Vuds


Elvir Muriqi nė duelin eliminator pėr titullin botėror nė versionin IBF tė zhvilluar tė shtunėn nė mbrėmje nė Jersey tė Anglisė ėshtė mposhtur nga britanezi Clinton Vuds.Muriqi nuk i'a arriti qėllimit qė tė mposhtė ish kampionin e Botės nė IBF, i cili 10 muaj mė parė kishte humbur titullin e tij nga Antonio Tarver. 36 vjeēari Vuds para meēit kundėr Muriqit ishte zotuar se nė rast se pėson disfatė nga bokiseri Kosovar atėherė do tė dilte nė pension. Mirėpo gjatė 12 raundeve Vuds bėri njė paraqitje shumė tė mirė qė i mjaftoi tė bindė gjyqtarėt e duelit tė cilėt e vlerėsuan duelin me shifrat 117:111, 117:111 dhe 119:109.
Kjo ėshtė humbja e pestė pėr Elvir Muriqin gjatė karrierės sė tij si boksier profesionist, por mė i dhimbshėm ėshtė fakti se kjo humbje mund t'i kushtojė me rėnie nė renditjet botėrore tė boksit profesionist. Nė anėn tjetėr pėr Vuds ishte kjo fitorja e tij e 42 nga gjithsej 47 lufta qė ka patur nė karierė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Muriqi mundet nga britaniku Vuds
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: