Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Prangerit medalja e artė nė slalom

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
Leonita

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Prangerit medalja e artė nė slalom   15/2/2009, 17:13

Prangerit medalja e artė nė slalom


Me garėn e sllallmoit nė konkurec tė meshkujve tė dielėn ka pėrfunduar kampionati botėror nė skitari I cili u zhvillua nė Val d'Izer.Medaljen e artė nė kėtė disiplinė e mori austraku Manfred Pranger, ndėrsa dy vendet mė tė ulėta nė piedestal I takuan francezit Julian Lizeraux dhe kanadezit Michael Janyk.
Pranger nga rrėshqitja e parė ishte nė avantazh, ndėrsa rrėshqitja e dytė sjelli shum ndryshime dhe shum largime nga gara. Prej 10 mė tė mirėve nga rrėshqitja e parė vetėm katėr aritėn nė cak. Austriaku Pranger me njė rrėshqitje tė sigurtė e mbrojti avantazhin dhe me atė mori edhe medaljen e artė. Njė nga favoritėt e garės dhe kryesues I renditjes sė pėrgjithshme francezi Jan-Baptist Grange, nuk e pėrfundoi garėn.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Prangerit medalja e artė nė slalom
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: