Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pėrgatitje pėr festimet e pavarėsisė nė Kosovė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Pėrgatitje pėr festimet e pavarėsisė nė Kosovė   15/2/2009, 17:39

Pėrgatitje pėr festimet e pavarėsisė nė Kosovė


Nėn moton “Ecja nė pavarėsi”, Kosova pėrgatitet tė festojė njėvjetorin e shpalljes sė pavarėsisė. Qeveria e Kosovės ka hartuar ndėrkohė planin pėr festimet e 17 shkurtit nė gjitha komunat e vendit. 150 mijė euro janė dhėnė nga buxheti i Kosovės pėr organizimin e ceremonive pėr njėvjetorin e pavarėsisė. Nga qytetarėt Prishtina zyrtare kėrkon qė tė jenė tė pėrmbajtur dhe tė
festojnė me dinjitet ashtu si njė vit mė parė. Serbėt e veriut tė Kosovės nga ana e tyre, kanė paralajmėruar protesta kundėr pavarėsisė, madje strukturat udhėheqėse tė cilėsuara si vija e ashpėr, kanė bėrė thirrje qė sėrish tė digjen dy pikat doganore tė Kosovės veriore me Serbinė. Zyrtarėt e policisė kanė deklaruar se janė gati t’i pėrgjigjen tė gjitha provokimeve duke u bėrė thirrje qytetarėve tė festojnė nė mėnyrė paqėsore. Pėrfaqėsuesi i kėsaj force Shpend Maxhuni deklaroi se mund tė ketė tubime tė vogla por garantoi se janė marrė tė gjitha masat pėr t’u pėrballur me ēdo tė papritur Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, tha sot, se institucionet vendore dhe ato ndėrkombėtare i kanė ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė parandaluar ēfarėdolloj shantazhi qė mund t’i bėhet Kosovės nga Serbia.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pėrgatitje pėr festimet e pavarėsisė nė Kosovė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kultura kombėtare-
Kėrce tek: