Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   17/2/2009, 03:21

Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės


Te gjith shqiptareve ua uroj festen e Pavarsis se Kosoves. Deshiroj qe "17 Shkurti" te jet data e Festimeve te Lumtura per ta harruar shijen e hidhur tė sė kaluares dhe gjithashtu shpresojm qe Kosova te behet shtet Sovran dhe Demokratik si shum shtete te tjera ne mbar rruzullin toksor.
Edhe nje her ua dėrgoj urimet me te medha te perzemerta per gjith kombin dhe kurr nuk duhet ta harrojm iniciativen per t'i bashkuar zemrat e gjith shqiptarve.

Leonita...

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Adriatiku_CH
I pėrjashtuar
I pėrjashtuar


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Zvicerr
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   17/2/2009, 03:43

Te gjithe shqiptareve ane embane rruzullit tokesor :"""Urime dita e
shpalljes se Pavaresise se Kosoves!!!"""
Kjo deshire e paguar me gjak,me lot dhe me dhimbje u plotesua. Ky qellim qe u percjell me
vuatje,pune te parreshtur u arrit.Ju qofte dheu i lehte te gjithe te reneve,ju befte me e lehte
dhimbja te gjithe familjareve e TY o Popull i Kosoves urime dita e shpalljes se Pavaresise
,dita e njohjes si Shtet,dita e njohjes si Popull,o Popull Shqiptar Kosovar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Adriatiku_CH
I pėrjashtuar
I pėrjashtuar


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Zvicerr
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Urime Pavarsin Kosovė   17/2/2009, 03:46

Te gjithe Shqiptareve ane embane Rruzullit Tokesor :"""Urime dita e
shpalljes se Pavaresise se Kosoves!!!"""
Kjo deshire e paguar me gjak,,me lot dhe me dhimbje u plotesua. Ky qellim qe u percjell me
vuatje,pune te parreshtur u arrit. Ju qofte dheu i lehte te gjithe te reneve,, ju befte me e lehte
dhimbja te gjithe Familjareve e TY o Popull i Kosoves urime dita e shpalljes se Pavaresise
,dita e njohjes si Shtet,dita e njohjes si Popull,o Popull Shqiptar Kosovar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 36
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   17/2/2009, 03:58

Urime Urime Shtetin me te rri ne Bote,shume suksese ne te ardhmen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3223
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   17/2/2009, 04:05

Gezuar Pėr Njė Vjetorin e Pavarsisė tė Kosovės.
Gėzuar pėr tė gjithė Shqiptaret datėn Historike e cila ėshtė "17 Shkurti"... Gėzuar Gėzuar...

Me Nderime Admin

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.123.st
Cherry_
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 58
Age : 35
Location : Paris
Job/hobbies : Shopping
Registration date : 26/01/2009

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   17/2/2009, 20:27

Urimee edhe nga une Shtetin me te ri ne Bote, me gjithe te mirat shum urime Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 31
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   18/2/2009, 17:30

Gezuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės hajd per hajer per t'gjith shqiptart gezuar dhe urime...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   19/2/2009, 02:35

Pėr tė Gjithė Shqiptarėt "Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės"

Me rrespekte AdmiraL...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   1/3/2009, 21:01

Gezuar pavarsia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Odise
Member
Member


Male
Numri i postimeve : 93
Age : 73
Location : canada
Registration date : 02/03/2009

MesazhTitulli: Nezir Myrta / NJĖ SHTET NĖ SHEKULL – KOSOVA   2/3/2009, 16:57

Nezir Myrta / NJĖ SHTET NĖ SHEKULL – KOSOVA
Nė Ditėn e Pavarėsisė tė Kosovės, 17 Shkurt, 2008!


Ditėt Historike Shqiptare, derisot ishin shumė tė rralla, nganjėherė nė
shekull! Kongresi i Manastirit 1908 dhe Pavarėsia e Kosovės 2008, janė Dy Datat
mė tė rėndėsishme Historike Shqiptare! Viti 1908, shenon pėrgatitjen e nismėn pėr kryengritjen
shqiptare, Luftėn e Kaēanikut (1910), kundėr ushtrisė turke, menjėherė pas Kongresit
tė Manastirit, tė drejtuar nga Idriz
Seferi, Isa Boletini...’’Kaēanik ty tė raftė pika / nandė sahat tu u pre me
thika’’ ...’’ka ra kali me not n’gjak’’, njė shekull gjak, kundėr dy pushtuesve
ma tė egjėr turk e sllav, deri mė 2008, me shpalljen e Pavarėsisė tė Kosovės, e
sotetutje: me Kosovėn Lindore ende tė pushtuar, Me Shqipėrinė Lindore, deri nė Manastir
e Prespė, e deri tej Janinės, Arbania Shqiptare, ende nėn pushtimin grek, e me
Malcinė e Mbishkodres, deri nė Tivarin Historik, ende nėn pushtimin malazias!


Viti Historik 1908, i priu viteve
tjera historike, atij 1911, Kryengritja e Malcisė, shpallja e Flamurit Kombėtar
Shqiptar nė Deqiē, nga Kelmendasit heroik, e Dedė Gjon Luli, ku mund tė merret
Shpallja e Pavarėsisė tė Shqipėrisė edhe nė pamundėsi tė realizimit historik,
nga shtypja e invazionit sllav mbi tokat shqiptare – njė vit ma vonė, 1912, nga
Ismail Qemali, nė Vlorė, u bė Shpallja e Pavarėsisė tė Shqipėrisė! Ky iswhte
Shekulli ma Historik Shqiptar, duke mos anashkaluar as shekujt e maparshėm, atė
Shekullin Tragjik tė Toplikut e Abllanikut, zhbimjen e shfarosjen e gjithė
popullėsisė shqiptare nga vatrat stėrgjyshore, deri nė Citibardhin e Bardhyllit
parahistorik, Luftėrat ma tė pėrgjakshme nė Toplik e Abllanik (1874-1876), kur
u vendosen ardhacakėt rashkėt (rusėt), dhunshėm nė territoret shqiptare (vonė
me emrin, etninomin serv) dhe u pushtua Dardhania antike! Atė shekull e bėn
madhėshtor, Lidhja e Prizreni (1878-1881), ku u shtyp dhunshėm pėr Dy Krahėsh
armiq, e nuk mundi tė mbetet Prizreni Historik - Shpallja e Pavarėsisė tė
Shqipėrisė, nga Abdyl Frashėri, Ymer Prizreni, Sylejman Vokshi...qė duhej tė
ishte me tė drejtėn historike shqiptare!


Molla e Kuqe - Guri i Shpuar,
tek Naissa (Nishi), mbetet kufiri shqiptaro-serv, nga Vilajeti-Krahina e
Shkupit (qė tevona u ndryshua, si vilajeti i Kosovės), e mbeti vetėm emri i njė
krahine titiste – Kosova e sotme, ku pas tė gjitha gjakderdhjeve historike
shqiptare, mė 17 Shkurt, 2008, shpalli pavarėsinė, me inisiativen e Luftės
Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), e ndihmen e botės demokratike perėndimore,
kryesisht amerikane, pas veprimeve ushtarake tė NATO-s dhe ēlirimit tė Kosovės
– 12 Qershor, 1999!


Kėto fakte mbahen mend fortmirė, e
duhet kuptuar drejtė historinė, e tė drejtėn pėr ribashkimin t tokave
shqiptare, deri nė realizimin e plotė – njė shtet shqiptar nė Ballkan, ku
pėrkundėr interesave politiko-diplomatike tjera, e drejta e vetėvendosjes tė
kombit shqiptar, ėshtė e patjetėrsueshme dhe nuk mund tėketė Ballkan tė lirė e
tė qetė – pa kombin e lirė e tė ribashkuar shqiptar!


Pavarėsia e Kosovės (17. Shkurt,
2008), ėshtė shtet njėherė nė shekull, njė shtet nė shekull, njė shtet i ri
shqiptar, qė pėrkundėr fėrkimeve politike tė ditės, ku qėllimet shihen hapur,
anipse pėr dikend duken tė nėndheshme – vetėm pėr t’i harruar tokat tjera nėn
pushtimin sllav: Preshevė, medvegje e Bujanoc – Shqipėri Lindore nėn fallson
irjm – Malcinė e Mbishkodres, e deri tek Ēameria – pėr tė harruar dy fjalėt:
Tivar e Prevezė!


Kosova shtet sovran dhe i pavarur,
po kalon ditėt tranzitore tė shtetėsisė, pėrkundėr njė pushteti tė brishtė, nėn
mbikėqyrjen ndėrkombėtare, e vendosur dhe e plotfuqishme, e pakontestueshme,
anipse nėn divergjencat e njė shteti tė ri multietnik (duke vendosur njė rend
demokratik bashėkohor dhe duke treguar njė siguri pėr pakicat, qė kryesisht, e
gabimisht sikur sigurohet veē pakica serve me as 5% tė Kosovės)! Nė kėtė vijė
politike, Kosova po ecėn me tė gjitha vėshtirėsitė e brėndshme e tė jashtme, me
ndihmen e botės demokratike, derisa tė bėhet plotėsisht e zonja e vetvetes –
por, decentralizimi dhe eksterritorialiteti, janė dy pika tė kontestueshme pėr
Kosovėn, sepse ose tė ketė pėr tė gjitha etnitė, ose pėr asnjė! Kjo e rėndon
situatėn, qė ndanė vendin, e bėn pakicėn serve 5 % njė hegjemoni, e nė tė
njetėn mėnyrė, nxitė Kosovėn, qė edhe ajo tė lidhet me Shqipėrinė, nė tė
njejten kohė dhe pyetja ėshtė: ku e ēon Kosovėn decentralizimi e
eksterritorialiteti vetėm pėr servėt pakicė, qė po zbatohet nė vitin e parė tė
pavarėsisė sė saj? Pėrgjegjen e din
secili shqiptar, me vetėdije tė plotė kombėtare!


Viti i Pavarėsisė tė Kosovės,
17.Skurt,2008-17.Shkurt,2009, Viti Historik i Kosovės, ėshtė vazhdimėsi e
mundshme historike, duke treguar historikisht – kaq bėmė dhe kemi edhe shumė
pėr tė bėrė, ėshtė ofshamė e bukur edhe
pėr trevat tjera shqiptare ende nėn pushtim e okupim, ende nė pamundėsi ta gėzojnė tė gjithė shqiptarėt njė shtet – njė
komb ballkanik! Urime Kosovė Shtetėsinė njėvjeēare, je Djepi i Dardhanisė dhe
fat e bashkim kombit shqiptar! Shpresojmė tė mos pėrsėritet ma shumė historia!Njė shtet nė shekull –
Kosova!

14. Shkurt, 2009.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gėzuar 1 Vjetorin e Pavarsisė sė Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Pėrshėndetje dhe Urime-
Kėrce tek: