Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Fansa te shumte ndjekin koncertin e Morandit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Fansa te shumte ndjekin koncertin e Morandit   18/2/2009, 19:40

Koncerti i anėtarėve tė grupit "Morandi", i cili u mbajt mė 17 shkurt nė kryeqytetin e Kosovės ka grumbulluar rreth 3.000 adhurues tė muzikės, njofton KTV.
Ndonėse Rumania ende nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės, madje ėshtė njė kundėrshtare e fortė, organizatorėt kishin zgjedhur njė grup rumun pėr tė mbajtur koncert nė njėvjetorin e bėrjes sė Kosovės shtet.

Paraqitjes sė grupit fillimisht i ka paraprirė interpretimi i disa artistėve vendės, si: DJ Blunt, Real 1, Lyrical Son, Kaos, NRG Band dhe DJ DaLool. Ndėrsa nė mesnatė dyshja rumune ėshtė ngjitur nė skenė, ku ishin tė vendosur Flamuri i Kosovės dhe ai Kombėtar.

Me tė dal nė skenė, njėri nga anėtarėt e grupit, nė shqip ua ka uruar tė pranishmėve njėvjetorin e pavarėsisė sė Kosovės. Njė urim tė kėtillė dyshja e ka dhėnė edhe disa herė tė tjera gjatė koncertit, duke bartur edhe mesazhin e tyre "Paqe pėr Kosovėn". Madje artistėt kanė shtuar se pėrkundėr faktit qė vijnė nga njė shtet si Rumania, qė ende nuk e ka njohur Republikėn e Kosovės, ata nuk e pėrfaqėsojnė politikėn e vendit prej nga vijnė.

Rreth njė orė e gjysmė "live" Morandi ka argėtuar publikun kosovar, qė kishte ardhur pėr ta pėrcjellė koncertin. Atmosfera ėshtė ndezur nė momentin kur grupi interpretoi hitet, si: "Save me", "Love me" dhe "Angels".

Morandi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fansa te shumte ndjekin koncertin e Morandit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: