Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kėshilla pėr bukurinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kėshilla pėr bukurinė   22/11/2007, 17:57

Kėshilla pėr bukurinė

Pėr buzė atraktive
Fol fjalė tė ėmbla.
Pėr sy tė bukur,
Kėrkoje tė mirėn nė njerėz.

Pėr shtat tė hedhur,
Ndaje ushqimin me tė varfėrit.
Pėr flokė tė bukura,
Lėre fėmijėn t’i ledhatojė ato njė herė nė ditė.
Pėr drejtpeshim,
Ec me tė diturit se kurrė nuk do tė ecėsh vetė.

Njerėzit duhet tė pėrtėrihen, tė rigjallėrohen, dhe tė pėrmirėsohen;

Kurrė mos u inatos me askend!
Pėrkujto, nėse tė duhet ndonjėherė njė dorė ndihmėse, do ta gjesh nė fund tė krahut tėnd.
Kur tė plakesh, ti do tė zbulosh se ke dy duar; njėrėn pėr t’i ndihmuar vetes, tjetrėn pėr t’iu ndihmuar tė tjerėve.

Bukuria e gruas nuk ėshtė nė rrobat qė i vesh,
Trupin qė ka, ose mėnyrėn qė ajo i kreh flokėt.
Bukuria e gruas duhet tė shihet nė sytė e saj
Sepse ata janė pasqyrė e zemrės sė saj, vendi ku dashuria jeton.
Bukuria e gruas nuk ėshtė nė kozmetikėn e saj,
Por bukuria e vėrtetė e gruas reflektohet nga shpirti i saj
Ėshtė dashamirėsia qė ajo me zemėr dhuron,
ndjenja qė ajo tregon.
Dhe, bukuria e gruas, me kalimin e viteve, vetėm rritet!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Kėshilla pėr bukurinė   5/1/2008, 20:36

ravoo ravoo lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Kėshilla pėr bukurinė   6/1/2008, 15:56

Heheheh Te pelqeu ? :P

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kėshilla pėr bukurinė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kėshilla pėr bukurinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Dashuria!-
Kėrce tek: