Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 MORANDI mban koncert nė njėvjetorin e pavarėsisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: MORANDI mban koncert nė njėvjetorin e pavarėsisė   19/2/2009, 15:33

Rreth 3 mijė adhurues tė muzikės pėrcollėn koncertin e shumėpritur tė Morandi-t. Ndonėse Rumania ende nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės, madje ėshtė njė kundėrshtare e fortė, organizatorėt kishin zgjedhur njė grup rumun pėr tė mbajtur koncert nė njėvjetorin e bėrjes sė Kosovės shtet. Koncerti i dyshes zuri vend mbrėmė nė kryeqytet. Performances sė grupit fillimisht i ka paraprirė interpretimi i disa artistėve vendės, si: DJ Blunt, Real 1, Lyrical Son, Kaos, NRG Band dhe DJ DaLool. Dhe rreth orės 24:00,
dyshja rumune u ngjit nė skenė, nė tė cilėn ishin tė vendosur Flamuri i Kosovės dhe ai Kombėtar. Me tė dal nė skenė, Moga, njėri nga anėtarėt e grupit, nė shqip uroj njėvjetorin e pavarėsisė sė Kosovės. Njė urim tė kėtillė dyshja e ka dhėnė edhe disa herė tė tjera gjatė koncertit, duke bartur edhe mesazhin e tyre “Paqe pėr Kosovėn”. Madje artistėt kanė shtuar se pėrkundėr faktit qė vijnė nga njė shtet si Rumania, qė ende nuk e ka njohur Republikėn e Kosovės, ata nuk e pėrfaqėsojnė politikėn e vendit prej nga vijnė. Rreth njė orė e gjysmė “live” Morandi ka argėtuar publikun kosovar, qė kishte ardhur pėr ta pėrcjellė koncertin. Grupi ka qenė i shoqėruar nga instrumentistėt dhe dy valltare nga Rumania. Randi dhe Moga kanė interpretuar kėngė tė ndryshme nga repertori i tyre, madje edhe disa kėngė tė reja tė cilat do tė pėrfshihen nė albumin e ri tė grupit, qė do tė nxirret nė shitje brenda disa muajsh. Atmosfera ėshtė ndezur nė momentin kur grupi interpretoi hitet, si: “Save me”, “Love me” e “Angels”. Madje, kėtė tė fundit grupi e ka interpretuar dy herė. Pėrpara koncertit, “Express Live” pati rastin tė realizojė njė intervistė ekskluzive me dy anėtarėt e Morandit, Mogėn dhe Randin. Nė kėtė intervistė ata folėn pėr pėrshtypjet e tyre pėr njerėzit nė Kosovė, por duke mos anashkaluar as politikėn, marrė parasysh se shteti nga ata vijnė, Rumania, nuk e ka njohur ende pavarėsinė e Kosovės, pėr mė tepėr qė ėshtė njė kundėrshtare e fortė e shtetėsisė sė Kosovės. I pyetur se a ka informacione se ēfarė rėndėsie ka 17 Shkurti pėr Kosovėn, Moga shkurt u pėrgjigj: “Kemi dėgjuar ēdo gjė, mė beso”. Ndėrsa, tė pyetur se si e kanė pritur ftesėn pėr tė ardhur nė Kosovė, Randi tha: “Ne nuk zgjedhim koncertin ku vijmė, ju dhe organizatorėt jeni ata qė zgjidhni”. Duke qėndruar pas saj qė pohonin vazhdimisht se nuk janė politikanė, Moga shtoi: “Ne kemi vetėm njė dėshirė pėr sonte, e ajo ėshtė qė secili qė do tė vijė nė koncert ta kuptojė se nuk ėshtė ndonjė mesazh nga Qeveria e Rumanisė, apo ndonjė mesazh me ngjyra, mesazhi ynė i saktė dhe shumė i qartė ėshtė qė tė ndihemi tė lirė, tė bėjmė atė qė duam nė jetė, tė ndihemi tė lumtur. Ky ėshtė mesazhi i vetėm qė kemi sjell. Ne nuk jemi kėtu se jemi nga Rumania, porse e duam muzikėn. Dhe ēdo kush qė e do muzikėn le tė vijė, sepse ne prezantojmė paqe nė kėtė koncert”. Ndėrsa pas pėrfundimit tė koncertit, pėr “Express Live”, Moga, ka thėnė se ėshtė ndarė i kėnaqur me mikpritjen e publikut, duke shprehur dėshirėn e tij qė tė vijė sėrish nė Kosovė. Kjo ishte hera e parė qė grupi i njohur Morandi mbajti koncert nė Kosovė. Ardhja e tyre u mundėsua nga “Didi Grup”. Edhe organizatorėt janė shprehur tė kėnaqur me mbarėvajtjen e koncertit. Megjithėkėtė, nuk e kanė fshehur se kanė pritur mė shumė publik nė sallė. Sipas tyre, mbrėmė janė shitur rreth 3 mijė bileta, nga gjithsej 5 mijė sa kanė qenė nė dispozicion. Vokalisti i grupit NRG Band, Besnik Qaka, koncertin e Morandit e ka quajtur “interesant”. Nė anėn tjetėr, kėngėtarja Dafina Zeqiri, e cila po ashtu ishte e pranishme nė kėtė koncert, ka treguar se ėshtė adhuruese e Morandit. Moga dhe Randi janė kthyer nė Rumani...

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
MORANDI mban koncert nė njėvjetorin e pavarėsisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: