Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 The dark Knight arrit shifren 1 Miliard dollare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 32
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: The dark Knight arrit shifren 1 Miliard dollare   22/2/2009, 01:57

Filmi i ri i Batmanit, “The Dark Knight”, ka fituar mė shumė se njė miliard dollarė nga shfaqja nė kinematė botėrore duke u bėrė filmi i katėrt mė fitimprurės i tė gjitha kohėrave.
Filmi aksion ku luajnė Christian Bale dhe aktori i ndjerė Heath Ledger, pati njė sukses tė jashtėzakonshėm kur u lėshua nė kinema gjatė verės sė kaluar.

Dhe tash filmi ka mbledhur mė shumė se 1 miliardė dollarė nga shfaqjet nė kinema, pėrfshirė 533.1 milionė nga kinematė amerikane dhe rreth 468 milionė nga vendet tjera.

“Titanic” edhe mė tej mbetet filmi mė fitimprurės i tė gjitha kohėrave me 1.84 miliardė dollarė. “The Lord of the Rings: The Return of the King” ėshtė i dyti me 1.12 miliardė dhe “Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest” i treti me 1.07 miliardė dollarė tė fituar.
Aktori i ndjerė Heath Ledger, nė rolin e Jokerit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
The dark Knight arrit shifren 1 Miliard dollare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: