Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Oscari shkon per…

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Oscari shkon per…   26/2/2009, 17:50

Nje urra per Slumdog Millionaire filmin e Danny Boyle i cili ka triumfuar ne ceremonine e 81 te cmimeve Oscar ne Hollywood duke rrembyer tete trofe. Filmi qe tregon historine e nje djali te varfer nga Bombei, jeta e te cilit ndryshon fale fitimit te nje loje televizive, ka fituar cmimet me te rendesishme perfshire Skenarin me te mire, Regjine me te mire dhe Filmi me i mire i vitit. Lumturia dukej qarte ne syte e britanikeve dhe indianve qe realizuan kryevepren.
Kate Winslett pasi u be aktorja me e re ne moshe me gjashte kandidatura per Oscar, me ne fund fitoi cmimin si aktorja me e mire per portretizimin e Hannah Schmitz tek "The Reader". Nderkaq perkunder pritshmerise Sean Penn, fitoi Oscar si aktori me i mire protagonist ne filmin "Milk" qe flet per historine e vertete te nje njeriu qe mbrojti deri ne vdekje te drejtat e homoseksualeve.
Heath Ledger u nderua pas vdekjes me Oscar si aktori me i mire joprotagonist per rolin e Jokerit tek "The Dark Knight". Penelope Cruz ne te njejten kategori u vleresua per punen tek "Vicky, Cristina, Barcelona".
Per kategorine e filmit te huaj me te mire Oscarin i shkoi filmit japonez “Departures”.
Ceremonia e ndarjes se cmimeve me te medha te kinematografise u transmetua live ne 200 vende te botes, si dhe eskluzivisht ne Shqiperi permes DigitAlb ne DIGI+ ne komentin e Ledion Lico-s dhe Elona Duro-s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Oscari shkon per…
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: