Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:56

E kushtuar ty…

Nese per te qene i lumtur,
me duhet te refuzoj ty,
atehere deshiroj te qendroj i trishtuar.
Per ta bere ate qe deshiroj,
me duhet ta jem pa ty,
atehere deshiroj te jem keshtu si jam.
Deshiroj ta ndjeki kete beselidhje,
Dua ta zbuloj ku perfundon.
Dua te qeshi e dua te qaj,
por dua te jem afer teje.
Jam egoist… por nuk zmbrapsem,
Te deshiroj ty…
Sepse keshtu duhet te jem.
Pastaj te kam enderruar,
E di si do te jete,
do te jete lumturi, a e din edhe ti?
Te dua si besoj qe te dua,
dhe nuk ka bukuri qe numrohet,
nuk ka tjeter, je vetem ti.
Bukuria e vertet eshte ne syt e tu,
ne duart e tua, ne zemren tende.
Te falenderoj qe je vala ime,
qe je forca ime,
qe je enderra ime…

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:56

E pres puthjen tėnde

Kalon nata e errėt,
Arrin mėngjesi qė pritet,
E ndiej nė zemėr njė mungesė,
Diēka nuk mė rrin afėr.

E pres puthjėn e mėngjesit,
E pres ygjimin e dashurisė,
Por ti nuk arrin mė,
E mė duhet tė zgjohem i trishtuar.

I hapi syet ngadal,
Filloj tė mendoj,
Se ti a mė dashuron,
Qė sot puthjen nuk ma dėrgon.

Mė duhet ta filloj njė ditė tė re,
Me zemėr tė vrar zgjohem,
Dal ngadale pregaditem,
Por nė ty jam i mbytur.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:57

Embelsia e pa fund

Te humbem ne syt e tu te qilet,
per te lexuar nevose per dashuri dhe per embelsi,
pas asaj maske te femres,
te sigurt dhe ironike,
per te lexuar friken e dashurise,
per mos me qene te plagosur..
Ndersa mendimi im pyetet,
ēka te ka bere te vuash keshtu?
Zemra ime vendoset te lirohet,
nga ēdo frike, nga ēdo mendim,
Frike dashurie, Frike nga ti…
Kenga kendon kengen e vet,
Ndersa ti me shtrengon ,
Duke me beret e dal nga ēdo dridhje,
Mendimi im lirohet nga ēdo mendim,
ndersa goja ime takohet me tenden,
dhe nje embelsi e pa fund zbret ne mes nesh,
si diēka magjike qe nuk spjegohet.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:57

Emocioni nuk ka ze

Deshiroj ti shkruaj dy fjale,
deshiroj diēka te theme,
nuk di se si tja filloj,
ta shprehi nje emocion.

Shfletoj libra te shumta,
lexoj letra dashurie,
asgje gjeje ne to,
as dy fjale qe ti shprehi ty.

Hapi tekstet e kengeve,
ndoshta nje gjys fjale gjeje,
asgje ne kto thenje,
ti them ty nuk me pelqej.

Jam sjellush ne shume kujtime,
Jam munduar te jap fillim,
Por ne fund kuptova,
Se emocioni nuk ka ze.

Emozioni ish i heshtur,
i ruajtur dikun ne mbrendesi,
i ndier si dielli ne qiell,
i qmushem si florinje.

Ta paraqes kete emocion,
te qendron para pa ze,
nje fjale e cila nuk del,
te dua ty te them.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:57

Enderra me sy hapur

Deshirova te enderroj,
ne gjumin e nates se zgjuar,
me sy hapur duke punuar,
vetem ne ty kam menduar.

Ishte nje enderr e pa pritur,
Por shpesh e kujtuar,
Ne pjesen qendrore te zemres,
Ēdo here me ka qendruar.

Jam munduar qe tere kohen,
Mos ta shkepus mendjen nga ti,
Ne ēdo minut te kam perqafuar,
e ne ēdo sekund te kam shtrenguar.

Te kam mbajtur ne mesin e kraheve te mi,
te kam ngrohur me dashuri,
ti kam perkedhelur floket si florinje,
buzet ti kam shijuar me plot dashuri.

Erdhi koha dhe puna mbaroj,
endrra me sy qelur perfundoj,
nje shkeputje te trishtuar ndiva ne mua,
kur nga ti mu dasht mu largua.

Me nje perqafim nga se largu,
fillim te mire te kesaj dite te urova,
nje mendim te pa shmangshem per mua,
qe ne nate une te kerkova.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:58

Enderrat dhe deshirat te humbura ne kohe

Enderra te mshefta,
te mbuluar nga thellesia
dhe te humbura ne mjegulla,
shetiten duke humour,
duke i prekur oret,
gjys e pa sigurt.

Deshira te pa shprehura,
Qe e tribllojn intelektin,
duke frenuar pjese te lira.

Rivajtim i gezimeve te vogla,
qe do te kishin ndryshuar,
kursin e hecjes sime.

Pasionet qe rrezohen,
Duke kerkuar plotesim,
Ne momentet e vjedhura te dites.

Enderra dhe deshira,
qe humben ne kohe,
duke lene shenja,
qe i mbledh me gezim.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:58

Ėndrra e ditės

Nė njė moment gjatė ditės,
U thellova thellė nė kujtime,
I kujtoja ditėt e lumtura,
Nė vendlindjen time.

Kujtoja ditėt e jetės sime,
Kujtoja lumturin time,
Mendoja shoqėrin time,
Qė sot mė rrin nė kujtime.

Paraftyroja shėtijet me shoqėri,
Paraftyroja fushat me aq gjelbrim,
Pėrplot lulesh me ngjyr tė ndryshme,
Pėr syt e mi ishin ushqim.

Pas pak kohe u ktheva nga kjo ėnėrrė,
Realiteti ishte krejt diēka tjetėr,
Pash vetėn mė tė ndryshėm,
E pash vendin shumė tė tmerrshėm.

E kuptova se gjithėēka ka ndryshuar,
Vendi ku qėndroja unė ishte i huaj,
Shoqėrija krejtsisht tjetėr,
Edhe uji i ndryshuar dhe shumė i egėr.

Ky kujtim ashtu i pa pritur,
Mė bėri tė kuptoj se jam nė mergim,
Nė ndjenjat e mija e ndjeva izolimin,
Si bylbyli nė kafaz qė e ndien burgimin.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:58

Era ma sjell zerin tend

Era ma sjell zerin tend,
loti i arrestuar te nje kujtimi,
kuptoj nga buzet e tua nje flake pa flake,
syt e tu shikojn me kujdes turturen time,
jam te nje ngritje te shkurtur.
Me thae se jeta jone te ishte lulzuar,
Por tash duket se hapesira eshte vetem nje shkretetire,
Nje zero e perhershme i enderrave tona,
ke ikur ne ate qetesi qe helmon shpirtin.
Era ma sjell zerin tend,
sikur te nje violines se thyer,
jeta jote ishte shiqimi im,
syt e mi ishin val te ngritura ne pamjen tende,
kam pare nje te ftohur akullnaje,
duke mshefur figuren e nje ylli te lehte,
me ka kapluar nje dridhje e erret,
por nuk kam dashur ta ndaloj ate dridhje te imagjinates.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:58

Erresira

Me dalur per gjithemon nga kjo erresire e ksaj dashurie,
qe ishte vetem dashuria yne,
Te bindem se nuk je me asgje,
Ti dhe koha jone se bashku, me shume se nje kujtim.
Kujtoj i flakshem nje dashuri,
Qe vetem tash ka ikur, eshte zhdukur,
Tash e per gjithemon.
Te gjindem ktu dhe te buroj ne fetyren e saj,
Drita e nje dashurie te re, e ndryshme,
Qe te krijoj nje jete me te re,
Te gjeje force per te qeshur, per te dashuruar ende.
Per kete vajze qe me dhuron
Ēdo dite nje gezim te thelle,
Ti nuk do ta njihshe kurr!
Po, Ne dreq te gjitha, ti, vujtja qe ma ked hen,
Ne dreq ajo dashuri qe ishte vetem nje tunel i erresires,
Tash kam ende para meje nje drite
Te dashurise se re,
qe me dhuron gezim, jete dhe lumturi,
Nje dashuri te Mrekullueshme!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:58

Eshte ne nje dite sikurse kjo

Ditet sikurse kjo qe kuptoj shume gjera,
kuptoj mbi te gjitha cili eshte problemi i vertet,
eshte ne nje dite sikurse eshte kjo,
ku gjitheēka vetem eshte e kjarte,
e fort… e ftohet.

Sa eshte me e fort qe mos te dua,
kur ndjej vetem nje nevose,
qe ta ndegjoj zerin tende,
dhe nuk mundem, dhe me duhet te pres.

Te pres qe te kaloj dita,
qe te kaloj fundi i javes,
qe te mundem, qe te deshiroj te pres.

Eshte ne nje dite sikurse kjo,
qe une urrej te pres,
behet gjitheēka me e rend,
urej te pres, urrej pritjen.

Deshiroj ta hedhi telefonin,
Keshtu eshte e fort nervosa,
mos te mundem ta realizoj kete deshire,
qe ta ndiej zerin tende.

Eshte po ne nje dite sikurse kjo,
qe i beje pytje vetvetes,
dhe nuk deshiroj te gjeje pergjigje,
sepse eshte nje fakt sikurse eshte kjo dite.

Ky moment i ankthit,
Do te kthehem te flej,
Te enderroj, te mendoj,
Te imagjinoj ate qe nuk ehste reale.

Eshte nje dite sikirse kjo,
nje dite qe nuk e deshiroj aspak,
nje dite qe nuk deshiroj te kem
nje fije te imagjinates.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:59

Ferri im i pashmangshum

Ferri im i pashmankshum,
vetem per ty po vazhdoj i qete,
mbrenda kesaj jetes sime te pa nevojshem,
sikur mos te ishe ti ne ēdo dhjet vite,
sikur mos te ishe ti me buzeqeshjet e tua,
as une nuk do te isha,
I braktisur nga shpresa ime,
do te kthehesha ne asgjejen qe me ka krijuar.
Dhe kjo rinovohet dhe mbetet e ndalur,
Ne ēdo puthjen tone,
Per gjithemon zgjasin pergdheljet e tua,
per deri sa nuk do te jesh perseri.
Ne pritjen e gjate per ty,
Ah! Ēdo here eshte e gjate kjo pritje,
Sikur te zgjate vetem edhe pak,
Do ta kishte mbushur ate zbrasti,
Te dhimbshme dhe rrebqethese,
Qe merr krejt qenjen time,
Krejt arsyen time,
Dhe jetoj vetem ne pritje per ty,
Duke te pritur vetem ty.
Nuk me eshte e rendesishme si do te kthehesh,
e kujna je, e kujt do te jesh,
ne ēfar vende do te ken shikuar,
syt e tu apo me ken,
dhe sa buzeqeshje ke dhene,
para se te ndalesh vetem ne mua.
Asgje ka rendesi ne kthimin tend,
ekziston vetem dashuria e kjart,
qe eshte ndalur ne shikimin tend,
embelsia me te cilen me lulezon,
deshira asolute qe me pret,
qe ēdohere qe me len,
e merr vendin tend,
nje trishtim qe me mbyt ne vazhdim.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:59

Fjalet e Zemres

Ato fjale te shkruara ne pasqyeren e qiellit,
pa turp, pa asnje frike,
nje ngjyre e idhet qe kisha deshiruar ta shlyej,
por asgje lejon, yjet duken te flasin per ty,
dhe une ndegjoje kengen e tyre,
netet e kaluara ne mendime,
duke qare per nje dasiuri te pa mundur.
Syt e tu perseri sante shiqojn qiellin,
te rrahurit e dy flatrave ndezin nje shprese.
Nje engjull i mrekullushem arrin afer meje,
E kur gjindem ne syt e tu,
kuptoj se fjalet jan perfunduar.
Jane fjale te ruajtura per shume kohe,
deshiroj te beje te dalin nje nga nje me lot,
por jan mbyllur ne zemren time.
Eshte I rend realiteti qe nuk mundet te ndryshoj,
Gjindem I kthyer me fytyr nga mbuloja,
Ndersa te vetmit ngushllim jan netet e kengeve,
Qe flet per nje dashuri te pastert, te sinqert,
Por kurr te pa mundur per tu realizuar.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:59

Heshtja

Meshef embelsisht,
Fetyren tende ne mes te duarve te mia,
Ndersa lotet e tu rrjedhin te heshtura,
dhe buzet e tua shendrrohen ne hidhrim,
zemra ime ajet prej dashurise,
ndersa e di qe kerkon vetem dashuri.
Valvitja qe te jesh e dashur,
se paku per nje here,
goja ime puthe lotet e tu,
duke i thare me ngadal,
kriht e mi te shtrengojn,
ndersa duart e mija
te pergdhelin, ti lemojn floket… pa fjale.
Nje heshtje e embel ne mes nesh,
eshte duke folur per dashuri!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:59

Hija e dashurise

I zene prej zemres,
nje thelb ne shkretetire,
pasqyrim i pasqyrimit tim,
te vjedhur nga nje vale
i mbushur me urrejtje,
vetmi dhe hakmarrje.

Shikoj flaken e nje qiri,
E shof te ftohte,
E vetme, e deshpruar,
nje flake pa drite.

Kerkoj, kerkoj nje drite te re,
Per ta shendritur kete flake,
Shof nje pike ne qiell,
Nje drite e buzeqeshur,
E qete, perplot jete.

Mundohem ta kujtoj
Ne mijra pasqyresh
Te kaluar per ta reflektuar
Ne nje reflektim te dobet.

Mijra mrekulli,
mijra imagjinata te lagura,
me lote te kujtimit,
lot te gezimit.

Nje pritme e deshprimit,
Nje thyerje ne zemer,
Nje drite me tejkalon,
Nje pasyre perkulet.

Shof ne zemren time
Hijen e saj,
Ne nje pasqyre te re,
nuk do te jete fetyra jote,
mbi kete figure,
por hija jote
do te me duaj pergjithemon.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:00

I vetem ne shi

Sa me mundon kjo nate,
kjo nate e erret me shi,
qendroj une jasht pa deshire,
sa perzihet shiu me lote e mi.

Loti i pare filloj per ty,
pika e fundit mbaron per ty,
shiu lag syrin tim,
e tret lotin nen kembe.

Sa veshtire qe te jem,
pse nuk ndalet loti jem,
pse nuk fiket kjo dashuri,
e mallkuar me qoft kjo rini.

Sa me lag ky shi u marr,
sa me bene qe une te qaj,
sa me shkrumon ne shpirt,
diell as hene me nuk me shendrit.

Pse une Linda ne kete jete,
qe nje lot i imi,
te me jet nje mbret,
qe kaq shume ne zemer me vret.

Pse ne mua ti dyshove,
pse ike me shpejti,
me lae vetem ne kete shi,
ne rruge pa kthim ne dashuri.

Koha me eshte ndalur,
koka me eshte bllokuar,
asgje me nuk ndi,
perveq se kete shi.

Deshirova njehere te qeshi,
u mundova qe te buzeqeshi,
pak lumturi ti jap veti,
qe ne trishtim mos te mbeti.

Si te jem, i gezuar,
kur ne shpirt jam i helmuar,
kur mendjen e kam te trishtuar,
ne kete shi I vetmuar.

Ty moj vajze e pa shpirt,
lotin tim ta kam dhuruar,
se per ty ky lot rrjedh,
se te kam dashur per here.

Uli syrin shikoj posht,
Token e mallkuar qe me mban,
Natyren e djallosur qe me bene te qaj,
ne dashuri qe po me vran.

E dashur te lutem ty,
afroju nje amanet ty ta le,
me nje pistole mu afro,
me mbyt mua pastaj shko.

Mos u ndal te trupi im,
mos shiko si rrjedh gjaku im,
mos mendo se ke gabuar,
se nje dasiuri ke anulluar.

Nese ti nje dite deshiron,
nje lule te vorri ma dergon,
te vetmin kujtim do ta mbaj,
deri sa te vyshket i lumtur do te jem.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:00

Jam duke qare

Jam duke qare,
Ndersa ndegjoj muziken tende,
Netet e tua depertojn
Ne zemren time te vetmuar.
Jam duke qare,
Ndersa ti posedon
Mendjen time.
Jam duke qare,
Ndersa jeton ne mua,
Dhe ndersa shof ne mendjen time
Buzeqeshjen tende.
Jam duke qare,
Ndersa ndegjoje fjalet e tua,
Te fiksuara ne mendjen time.
Jam duke qare,
ndersa syt e mi shofin
vetem terrin e nates,
duke e enderruar driten e syve te tu.
Qaj ndersa emocionet e tua
Me posedojn krejtesisht.
Jam duke qare,
Sepse ti nuk do te deshiroshe
Qe te me pash duke qare.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:00

Jeto ne mua

E humbur ne asgje,
jeton ne ajer,
duke fluturuar nga sopirti im,
deri ne re,
prej zemres sime
deri tek alberi.
Dil nga mendimi im,
rrjedh deri ne nje lule,
rrjidh ne mendimet e mija,
te perkundesh ne kujtimet e embela.
Jeton ne mua,
por hec duke pergdhelur,
grubull bari i ngritur nga qielli.
Jeto ne syt e mi,
qe te kerkojn pas ēdo pasqyre,
qe te enderrojn pas ēdo hije qe levize.
Nuk je, nuk ke nje trup,
je vetem nje shpirt,
nje shpirt qe do te jete,
bashkshoqerusi i jetes sime.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:00

Jetojm...

Ndoshta perzemersi,
Dashuri o passion,
o ndoshta asgje.
Kerkohemi, duhemi,
dhe atehere ta jetojm kete moment.
Ta jetoj te gjitha deri sa te zgjat,
ta jetojm me vetedije,
por ti zgjerojm ate qe ndiejm.
Ta leme jasht realitetin,
kur te jem vetem une dhe ti…
Te lutem te kujtohemi neser,
Me lejo te enderroj dhe te jetoj,
Se paku deri sa most e kthehesh krejtesisht tek ai.
Deri sa mos te duhemi te ndahemi,
te lutem te jetojm se bashku!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:00

Une dhe ti tri metra prej qiellit

Kalojn keto ore,
minutat vetem shpejtojn,
nga ēasti ne ēast
koha vetem po kalon,
dita hec, nata arrin,
prap arrin mengjesi,
ēdo njera nga keto
me zejne ne mendime.
Kujtime dhe rikujtime,
qendroje me ore te tera,
fantazoj - imagjinoj,
te perqafoj, te ledhatoj.
O buze te pa prekura,
krejtesisht te pasterta,
te kendshme dhe shume te embela.
Buze qe me puthjen e tyre
kan shkruar dashurine ne zemren time,
qe me prekjen e tyre
sigjelluan dashurin e tyre te pashmangeshme.
Sy te prekshme dhe reflektues,
sahere qe te shikoje
humbem ne shikimin tend.
Nga te rrahurit e zemres,
zemra ime doli nga une,
strehim gjeti vetem ne ty,
dhe vetem aty pushon,
tek ti gjeti ngrohtesin dhe sigurin.
Une dhe ti tri metra prej qiellit,
une dhe ti vetem ne horizont,
dashuri me dashuri,
dua te jem vetem me ty.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:01

Kam Paguar dashurin

Kam paguar tri here dashurin,
Kam paguar me zemer,
Kam paguar me mend,
Kam paguar me buzeqeshje.
Zemra ka dhene te teren e saj,
mendja ime
ka shprazur te gjithe lirine,
buzeqeshja ime
ka thar nga lumumturia e saj,
lotet qe gjinden si nje shenje negative.
Kam paguar tri here dashurin,
Por deshiroj te paguaj
Edhe me million here,
Per deri sa te gjej.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:01

Kam vjedhur nga ti!

Kam vjedhur nga zemra jote
Nje lumturi qe kam deshiruar,
kam vjedhur nga ti lotet,
lotet qe rrjedhin nga gezimi,
per ta ujitur zemren time.
Kam vjedhur nga syt e tu driten,
qe te beje ne mua te rriten lulet.
Kam vjedhur ne qiell nje yll,
Nje yll qe te perngjan ty,
Qe te ringjalli gjate nates
Nje emocion te deshiruar.
Jam nje hajn, nje hajn dashurie.
Kam vjedhur zhurmen
E gjurmave te tu,
buzeqeshjet e tua.
Nje lule qe gjate nates,
gjate dites dhe per gjithe,
me jep gezim dhe lumturi.
Jam nje hajn qe nuk pendohem,
qe te kam vjedhur ty
dashuria e jetes sime,
lumturia e ēdo koheve.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:01

Ke Zgjedhur

E ke zgjedhur terrin,
naten e dashurise,
gjumin e enderrave,
eklisin e zemres tende.

Ke zgjedhur nje kafaz per ty,
Ke zgjedhur trishtimin,
Per dashuri te jetes,
Qe ti vet ke krijuar.

Koha eshte teper e gjate,
koha qe une deshiroj
qe se bashku me ty,
afer ta kaloj.

Deshira eshte e madhe,
Qe nje buzeqeshje nga ti,
dhurate ta pranoj.

Nuk do te jete koha
Qe ta kontrolloj qendrimin tone,
Ndoshta do te jete e shkurt,
Por do te qendroj per jete.

Nje rruge qe krijohet,
Ne nje nate dashurie,
Qe jeton ne te gjitha
Rrezet e ndriquara.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:01

Kerkoj

Kerkoj vetem emozione te pastera,
vetem prej pshertimes se vertete,
kerkoj frytin e ndjenjes,
qe gjindet ne mes shpirtit dhe dashurise.

Deshiroj ti shof duke lindur puthjet,
Duke lindur pergdheljet ne mes nesh,
Deshiroj te beje territet ne mes duarve te mia,
ky sentiment i yni qe quhet dasiuri.

Me tregu dahsuri te kaluar,
por qe shpesh humbet ne kohe e hapesire,
per ti kerkuar ne kujtimet e mija,
qe te rilind perseri.

Do te dij ku ta gjeje fontanen e dashurise,
do te kisha ditur ku ta gjeje emocionin,
por sikur mo sta dija to te ishte me mire,
se nuk kisha per te vuajtur kaq per ty.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:02

Kerkom

Kerkom ne nje rreze te diellit,
sepse ndihem drita jote.
Kerkom ne profumin e nje lule,
sepse ndihem qenja jote.
Kerkom ne deti ne val,
sepse sikur valet e detit
do ti jap pergdheljet e mia.
Kerkom ne naten e erret,
sepse do te jem shendrimi yt.
Kerkom ēdo here,
Edhe kur nuk ke nevoj per mua,
Une ēdo here do te jem….

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:02

Kjo dashuri

I vendosur marr telefonin,
per te thene :
“Te dua, por nuk muntemi te jem se bashku”
Por pastaj, ēdo telefonat
Nje spjegim i munguar.
E dashur, une te dua,
kete dashuri te pa mundur,
kjo dashuri qe na bene te ndihmi keq,
gjithnje me teper,
Une me ty,
Ti me ate,
Ēfar dashurie eshte?
Gemimi i zemres sime,
E embela e zemres sime,
si mundet te dua keshtu shume?
E dashur..
Tash po te le,
pa te thene asgje,
per ta provuar qe te mendoj ne veten time,
pa kete trekendsh,
ndersa i mbytur ne ty,
zemra ime e thyer,
Pika gjaku te deshpruar
Thrret ende emrin tend.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: