Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:02

Kufiri

Zemra jote ehste kufiri im,
deshiroj te jetoj me ty
gjate dites dhe gjate nates,
te takoj ne realitet,
te takoj ne enderren time,
ta ndajm se bashku lumturin tone,
si ate reale edhe ate jo reale,
ne fantazirat e mendjes,
ne udhtimet e fantazirave,
ne takimet e shpirtrave,
dehsiroj te jem me ty.

Deshiroj te gjeje
Dhe most e humbi kurr,
Ne ēdo kund,
Per most a humbur parfimin tend,
Ngrohjen e zemres tende,
Embelesiren e shpirtit tend.

Nuk deshiroj te humbi
Ne realitet,
Nuk dua te humbi ne enderrat,
Nuk dua te humbi askurr…

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:02

Kujtim dashurie

Nė buzė lumit qėndroj e rri,
tėrė kohėn mendoj nė ty,
shiqoj gjelbrimin pėr mrekulli,
mi kujton ditėt kur isha me ty.

Shof ujin e kthjellėt e tė pastėr,
rrjedh me njė qetėsim tė pėrsosur,
ndigjoj qetsin e tij si kalon,
me plot dashuri vazhdon tė shkon.

Njė rreze dielli qė shkelqen,
ndriqon nė ujin ashtu tė kthjellėt,
jep pamje nturės sė bukur,
ku mi zgjon ndjenjat e humbura.

Sa kujtime mi sjell nė mend,
sa vuajtje mė vvėnė nė zemėr,
po sikur tė ishe edhe njėher me ty,
ta jetoj kėtė moment kaq lumturi.

A do tė vish njė ditė ti te unė,
a do t'mė pėrqafėsh si njė herė,
a do t'mė pėrqafėsh me fuqi,
sikur patėm filluar nė kėtė dashuri.

Ah kujtime tė vuajtshme jeni,
pse duheni nė trurin tim tė silleni,
a nuk ka kaluar koha e njė dashurie?
a nuk ėshtė harruar ajo qė ishte?

Vėshtirė tė harrohet njė emocion,
vėshtirė mos tė kujtoht njė ndjenjė,
do tė kalon e tėrė jeta ime,
por pėr ty do tė vuaj gjithėmon.

Sigjillin e dashurisė e ke vėrė ne mua,
po nė atė puthjen e parė qė u dhurua,
njė shenjė e thellė ka mbetur nė mua,
e tash nuk mė lejon pėr tė harruar.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:02

Lamtumirė

Gjindem me emocione,
Dhe shumė i stresuar,
Kėmbėt nėn mua dridhen,
Sepse nuk kam shpresa.

Gjithėēka ėshtė monotone,
Jeta ėshtė shkatrruse,
Vetėm lodhje e nervoza,
E gjithėkjo ėshtė shkatrrim.

Dashurisė i humb vlera,
Nė mua nuk ndiej jetėn,
Qė tė jem i dashuruar,
Po mė duhet shumė tė vuaj.

Si kalon kjo botė,
Ne cilėn perfundim arrin?
Gjitha kėto nė mbrendėsin time,
Ēdo ditė i ndiej.

Gjithėēka shkon kah njė pėrfundim,
Po mbaron edhe arsya,
Nė mua humbė fuqia,
E si do tė jet ardhmėria ime?

Atė qė e kam ndėrtuar,
Dėshprimi po e shkattron,
Njė trishtim sundon nė mua,
E ndjenjat mė nuk i ndiej.

Jam humbur nė njė shkretėtirė,
Ku nuk ka as ujė,
I vetėm nė kėtė jetė,
Sepse kam lindur qė tė vuaj.

Si mundem tė dashurohem,
Kur ardhmėri unė nuk kam?
Nuk dėshiroj ta gėnjej asken,
Dhe qė ta bėjė tė vuaj pėr gjithėmon.

E dashura ime, tė lutem shumė,
Mos u dashuro nė mua,
Mos vuaj ti pėr mua,
Duhesh tė jetosh pa mua.

Jetoje jetėn nė gėzim,
Shpreso nė ardhmėrin tėnde,
Pse unė jam i pafat,
Ti faj nuk mė ke.

Bota mė ka denuar,
Jeta mė ka mallkuar,
Zoti mė ka harruar,
Atėherė pse tė jetoj?

Jasht kohės dhe hapėsirės,
Ekziston njė kaus,
Ku errėsira ekziston,
Aty dėshiroj tė mbaroj.

Njė numėr i matematikės,
Vlen ma shumė se unė,
Sepse tė gjithė e mėsojn,
Dhe kurr nuk e harrojn.

Shumė shpejt kalojn dy orė,
Dhe mė harrojn pėrgjithėmon,
Por unė kėtė e pres,
Sepse anonim do tė mbes.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:03

Liria arrin nga dashuria

Trupi mė rėndon pa masė,
E humb forcėn nė vetėvete,
Ndihem i humbur nė shkretėtirė,
Ku nuk gjindet aspak lagėshtirė.

Shpirti mu ėshtė burgosur nė trup,
Ku nuk gjindet as njė fije drite,
Rrėnjėt e jetės nuk ujiten,
Sepse dashurija ėshtė shterrur.

Dėshiroj tė jem i lirė,
Tė jetoj unė me ty,
E pėrmes dashurisė sė madhe,
Tė arrij deri nė rilindje.

Mundem tė lindi pėrsėri,
Vetėm nėse afėr tė kam ty,
E ti filloj ndjenjat e reja,
Ku dashurija dashuron dashurinė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:03

Lotet

Lotoj per ty,
i embel vai im,
te kendshme lotet e mi,
sepse jan per ty.

Lot qe shkruajn
Bukurin tende,
Lumturin tende te thither
Prej zemres sime.

Pike te veseve,
Qe tregojn momentet tona,
rruget tona qekemi
kaluar e gezuar sebashku.

Pika loti te jetuara,
Dashuruar, dhe ndar sebashku.
Qaj prej gezimit
Edhe pse eshte dashuri.

Rrjedh lot ne keto momente,
Rrjedh dhe shprehe
Nje emocion qe
Shume veshtire kalon.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:03

Loti art

Mė del para me atė lot,
Mė thrret mbrapa me zė,
Mė len ne kujtim njė dashuri,
Njė kujtim me njė lot tė art.

Ajo qė mua tash ma therr zemrėn,
Ajo qė nuk mė len tė qetė,
Ėshtė loti yt i cili rrjedh,
Ai lot qė unė e quaj lot i art.

Sa shumė shprehje ka ai lot,
Sa shumė dhimbje shprehė,
Sa thirrje bėne ne zemrėn time,
Ku e prek edhe shpirtin e dashurisė.

Nė qetėsin mė tė thell,
Dashuria lufton nė vetėveti,
Krijon dėshprim dhe ngushllim,
Prodhon emocione sėbashku me lot.

A thua jam i pa mėshirė,
Sepse nuk kthej kokėn e tė shiqoj,
Nuk jap njė shiqim tė fundit,
Lotit tėnd qė rrjedh pa pushim.

Ai lot pėr mua thot shumė,
Ai lot mua mė shqetėson,
Nė thellsit mė tė imta tė dashurisė.
Mė krijon njė shqyrtim.

Nuk mundem tė shiqoj,
Nuk mundem tė ledhatoj,
Nuk kam fuqi mė nė vetėveti
Qė atė lot unė ta fshijė.

Tė lutem e dashur shumė,
Mos e rrjedh lotin pėr mua,
Mos mė kujto, mos mė mendo,
Mbajėm si njė tradhėtar.

Ti je pėr njė dashuri mė tė madhe,
Pėr njė dashuri qė e frymzon
Shpirtin tėnd tė madh,
E qė e mbush zemrėn tėnde pėrplot.

Ai lot nuk duhet tė jet i yti,
Por duhet qė tė jet i imi,
Ti je nė lartėsit mė tė larta tė qiejve,
Por unė jam ne thellėsit mė tė thella tė germinave.

E dashura ime dhe e bukura,
Atė lot dhuroja dikuj tjetėr,
Qė e kupton domethėnjėn e saj,
E mos ma jep mua qė e nėnqmoj.

Tė lutem nuk jam pėr ty,
Ti je pėr njė qė din me tė dasht,
Pėr njė qė din si me dhan dashuri,
Pėr njė qė din me tė pėrkėdhel.

E dua shumė lotin tėnd,
Ma therr shpirtin dhe jetėn,
Por, pėr mos me rrjedh mė lot,
Po e perfundojm me kėtė.

Nė rrugėn tėnde tė pėrditshme,
Do tė jet ndokush qė tė don,
Do tė jetė ndokush qė tė dashuron,
E do tė pėrkedhel ma mirė se unė.

Tė lutem mė mbaj si njė me hirė pak,
Mė urrej pėr kėtė qė po ti them,
Kėshtu do ta kish ma let
Tė mė harrosh e mos tė mė mendosh.

Shumė vėshtirė qenka
Qė tė vihet nė njė perfundim,
Loti po rrjedh pa pushim,
E zemra po rrah pa pushim.

Lamtumirė e dashura ime
tash tė pėrshėndes me lotin tim,
Tė falenderoj pėr pėr dashurin tėnde,
Qė ishte dashuri pa kufi.

Dashuria jote ishte dashuri e madhe,
Dashuria jote ishte me domethanje,
Unė nuk munda atė dashuri ta posedojė
E pse atėherė unė ty tė shkatėrrojė?

Lamtumirė, Lamtumirė,
Mbaje lotin kujtim nė histori,
Kėtė ndarje tė tmershme
Ai lot do ta kujton pėr ēdo herė.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:04

Me mungon

Zi mbi te bardhen,
ngjyra ime
rreshqet lirisht,
sikur valet ne lum.

I vendosur dhe i sigurt,
lapsi shkruan,
fjele te shkurtera,
e dashura ime
te dua…

Me mungon,
jam humbur pa ty,
nuk mundem te jetoj
driten e diellit
nga nje zemer e vetmuar

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:04

Me mungon ti

Kur te shiqoj zemra ime rrah me thellesi,
Syt e tu me thejn ne kembe,
buzeqeshja jote e shenjet me shkrin ngadale,
hyj tek ti me shume thjeshtesi.

Prej duarve tua nuk deshiroj te dal kurr,
prej shpirtit tend nuk dua te dal,
ne mendimet e tua deshiroj te jetoj gjithnje,
afer teje e nuk deshiroj kurr te nisem.

Ēdo here te shof, shof pastrin e jetes,
Ēdo here qe ndigjoje zerin tend duke kenduar,
I ndiej engjujt duke folur ne qiell,
Ēdo here qe shof shikimin tend,
Shiqimi yt me bene te ndihem i dobet.

Sa deshiroj qe te mundem ta spjegoj,
Si me mungon presence jote,
si ndihem i zbrazet pa ty,
si sopirti im qan qe te jet sebashku me ty.

E lus Zotin qe ajo dite te arrij menihere,
per te mundur te perqafoj e te puthe,
per te mundur te jem afer teje,
qe te jem ne duart e tua e most e lshoj per tere jeten.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:04

Me Shpresu…

Te enderrojsh nje perqafje qe te ngrohe,
te enderrosh nje buzeqeshje dhe fjale te pershperitur,
te pershperitur ne nate te plote,
edhe syt kur shendrisin,
eshte nje gezim i pakufishem.
Me enderru dhe vetem me enderru,
Nje gje qe nuk eshte dhe nuk do te ndodh kurr.
Me enderru dhe me qajt,
Zemra ne moment thehet,
Duke e vrejtur nje realitet qe eshte.
Me shpresu dhe me enderru,
Me vazhdu ende te kerkosh,
Nje arsye te vogel qe most e qajsh me.
Me enderru dhe me buzeqesh, duke besuar gjithnje,
Me e lexu ne tjert nje knaqesi qe nuk ehste e jotja
Dhe nuk din se a do te jet ndonjihere.
Me arritun ne fund te rruges dhe mos me pa kthesa,
Vetem nje mure te gjelbert…
Me enderru me shpresu,
Qe do te jete nje rrugedalje,
Qe most e thuash
“Kam gabuar rrugen”!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:04

Mendimi im tė takon ty

Sapo i hapi syt,
nė mėngjes mendoj nė ty,
shpejt gjatė ditės,
filloj me t'dashtun ty.

Shkoj nė mėsime,
unė shkruaj pėr ty,
e shprehi dashurin time,
nė poezi dashurie.

Mendoj qė tė kam afėr,
mundohem me ndi aromėn tėnde,
e dua stilin tėnd tė bukur,
qė mė bėnė tė dua mė tepėr.

Shiqimi yt i thellė,
e ndan zemrėn time,
depėrton nė mua,
dhe qėndron aty.

Dėshiroj tė ndiej nė mua,
dėshiroj tė ngrohi me dashurin time,
dėshiroj qė tė pėrqafi,
e tė qėndrojm sė bashku.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:04

Mendoj ne ty

Mendoj ne ty
Sapo zgjohem nga gjumi,
ne momentin e fundit
para se te me zen gjumi,
edhe kur jam duke bere
gjera me te rendesishme,
kur deshiroj ta embelsoj shpirtin.

Mendoj ne ty
Kur e kerkoj heshtjen
Qe ta ndegjoje zerin tend,
Kur I mbylli syt
Per ti pare syt e tu,
kur e dua vetmin
qe te qendroj ne shoqerin tende.

Mendoj ne ty
Kur e ndiej nje gjurme qe afrohet
Dhe shpresoj qe te jesh ti,
Kur kam deshire qe te enderroj,
Kur me merr trishtimi
Sepse nuk do te shof
Per nje dite te tere.

Mendoj ne ty
Tash kur ndiej nevoje
Qe ta shkruaj kete poezi.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:05

Moment I ndier

Gjindem jasht nen qiellin e hapur,
Rrezja e drites sapo fillone,
ylli i nates po e humb fuqin,
gjitheēka ne mua tash po ndryshon.

E hapa zerin pas teje te thrras,
ndoshta kjo ere e lete,
qe shkone ne ēdo ane,
te tregon se mua me mungon.

Horizont i gjere,
drita ngado po e merr fillimin,
tani po e emocionon shpirtin tim,
ah e dashur te dashuroj edhe ne kete dite.

Si kur te isha porsi ky yll,
i cili u shkeput nga qendrimi i ti dhe ra,
edhe une te shkeputem nga ketu,
dhe te vi deri tek ti.

Sikur ta dergoja nje puthje,
A do te arrinte ne buzen tende,
ndoshta po, e ndoshta juo,
e ndoshta humbet ne kohe.

Siq po me kaplon nje trishtim,
nje munges e pa shmangur,
siq po e ndiej nje dobesi,
sa jam humour per ty.

A mundesh te thuash,
Se une nuk te dua,
Ne mua kam hapur ēdo hapesire,
Qe ti mbrenda te hysh.

Qysh heret ne mengjes,
gjindem jasht kah bertas,
te dua o shpirti im,
ti per mua je inspirim.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:05

Mundem ti shkruaj fjalet me te trishtuar ne kete nate

Qielli eshte perplot i mbushur me yje,
vibrojn, era e nates sillet dhe kendon.
Mundem ti shkruaj fjalite me te trishtuar te kesaj nate,
Une e kam dashuruar por edhe ajo nganjihere me ka dashuruar!
Ne netet si kjo e kam mbajtur ne mesin e duarve te mia,
e kam perqaf shumehere nen qiellin e paperfunduar!
Ajo me ka dashur edhe une nganjihere e kam dashur.
Si mos tja dua syt e saj te fisuar!
Mundem ti shkruaj fjalit me te trishtuar.
Me menduar se nuk e kam me, me ndi se e kam humbur.
Me ndi naten e madhe, por me e madhe pa te,
dhe fjalia zbret ne mua sikur bryma ne park!
Une nuk e dua me, por kur e kam dashur,
zeri im kerkonte eren qe te arrij deri ne veshet e saj.
Tash nuk e dua me, e ndoshta e dua ende,
eshte keshtu e shkurtur dashuria por keshtu e vujtshme!
E sikur netet si kjo e kam mbajtur afer,
Shpirti im nuk ndihet sikur ta kam humbur,
por kjo le te jete dhimbja ime e fundit qe ajo ma shkakton,
Dhe kjo le te jete fjalia ime e fundit qe shkruaj per te!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:05

Nata e stresuar

Gjumi nuk mė merr,
Zemra mė rrah mė shpejt,
Lotėt mė rrjedhin,
Jam krejtsisht i trishtuar.

Tėrė natėn unė mendoj,
Se ti mua a mė don,
E ēka tė them,
Kjo ėshtė njė problem.

Nė shtrat nuk mundem tė rri,
Tė zgjohem tė eci,
Por ēka mundem tė bėjė,
Ti mė mungon gjithjė e mė shumė.

Dikur vonė arrin mėngjesi,
Unė ende pa i mbyllur syt,
Sikur tė kisha ty afėr,
Sigurisht do tė isha mė i qetė.

Nata ėshtė e dashurisė,
Por kur nuk je ti afėr,
Nuk mund tė jetė diēka tjetėr,
Por vetėm natė e stresuar.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:05

Ndalu mbi zemren time

Nese goja ime kerkon buzen tende,
kthema puthjen e dikurshme,
qe frymarrja ime te mundet
te lartesoje pasionin…
Ndalu ne zemren time
Per te ekzistuar
Kur nuk do te kesh forcen
E kenges se detit,
Kur heshtjet e deshirave do te luajn
Mbi fjalet e mija qe dijne dashuri,
per te mundur me prek qellin dhe yjet.
… une do te pergdheli duke menduar ne ty,
duke e shtrenguar trupin tim mbi lekuren tende,
per ta pregaditur takimin e shpirterave tan.
Asgje do te shlyhet nese do ti mbaj me veti,
ngjyrat e forta, zerat, profumat,
profumin e qenjes tende,
vetem keshtu do te ndihem i lumtur,
ajo qe numrohet eshte madhesia e dashurise.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:06

Ndegjoj nje muzik qe nuk ekziston

Ndegjoje nje muzike,
dhe jeton ne mua,
dita rritet ne mendimin tim,
me naten qe mbreteron ne enderr.
Ndegjoje ne mendjen time,
ēdo note qe tingellon therrshem,
dike e perciellur ne lote,
duke e rikujtuar ate kenge me ankth,
prekin zemren time te helmuar.
Eshte nje muzike e kenduar,
nje melodi qe prek thell zemren time,
ai diell qe jeton ne mua,
ne qender te kesaj kenge
qendron ti, qendron dashuria jote
qe me mban ne emozione.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:06

Ndjenje e veqant

Ndjenje e veqant,
qe nga larg ndihet
rritet dhe forcohrt.
Te ndiej dhe te shijoj,
bashk me ty ne zemer
ēdo moment jetoj.
Hape mendjen tende, dua aty te qendroj,
dhe ne mendjen tende dua te jetoj,
qe ti te me mendosh
dhe mendjen tek une ta mbajsh.
Doren tende dua ta shtrengoj,
me duart e mija
stomakun tend ta ledhatoj.
Prano qe te jesh ne mua,
prano qe te jesh
pjese e jetes sime.
Hape shpirtin tend,
aty dua te depertoj,
te hy ne esencen e shpirtit,
dua te jap jete,
deshiroj te beje te qendrushme,
dua ta bashkangjis jeten time,
qe ti, ti jetosh te gjitha,
edhe ate qe une
me deshire do ta kisha jetuar.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 05:06

Ne Enderren tende

Hapat e tu te drejtuar kah urrejtja,
ne mes te dushkut te trishtuar te vjeshtes,
fjalet e tua me te thara se fleta,
qe prenin grumbullin e tyre:
do te dua per gjithemon.
Kam frike..
Kam frike te dij se ku je,
Kam frike te dij per realitetin tend qe jeton,
Mendja ime jeton ne shprese,
Jeton nga dashuria qe te mbante zili.
Kam frike te di se si gjindesh,
kam frike qe te rishof,
qe te ndiej fjale te harruara nga dashuria,
dhe te veshura me edukim.
Kam frike per gjitheēka,
kam frike qe ti te mbetesh
e mshefur nga une pergjithemon,
kam frike te marr nga ti nje leter,
nuk dua te di si dhe ēka sepse te dua.
Jetoj per ty,
jetoj per dashurin qe njoha nga ti,
jetoj per dashurin qe ma ke dhuruar.
Kam frike qe ta kan izoluar mendjen,
kam frike se ta kan shlyer zemren,
Kam frike te dije,
Qe ēdo nate ate qe perqafi
Mos te jete dashuria jote.
Kam frike mos me ke harruar,
Kam frike te mbes vetem
Me dashurin time per ty.
Jetoj vetem ne enderren tende,
Sfidus per realitetin e nje bote te kaluar.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:25

Ne kete nate

Ne kete nate jam zgjuar pa pritur fare nga nje zhurme e fort
ishte zemra ime e lenduar qe bente pytje mendjes sime
qe nuk dija se si te pergjigjem
Ne kete nate kam dashur qe dikush te me kshilloj
Por nuk gjindej askush afer meje
Ne kete nate kam kuptuar qe ka kush luan e kush dashuron
Kam kuptuar se ka kush mendon e kush then zemren
Ne kete nate kam kuptuar se kjo histori nuk ekziston
ishte vetem nje enderr, nje lendim
ishte vetem nje film ashtu si flesh
ishte nje roman i shkruar dhe i lexuar vetem nga une
ishte nje liber i dhuruar qe nuk doja ta lexoj
Ne kete nate kam kuptuar se dashuria ishte vetem nje park
nje park i jetuar por i mbetur shkretetire
Eshte nate, eshte nate e me duhet te leviz me ngadal
marr nje pako dhe vendosi klithmat e mi qe ti kam dhuruar
E dashur, buzeqeshjet e mija, vullnetin tim
do ta hapi me nje zemer te re
Ahh kjo nate eshte nate e veqant
nate qe e ka marr zemren time me te keq
Por nje nate e reflektimit, meditimit
Ne kete nate zemra ime vdes
Ne kete nate.. por vetem eshte mengjes
por ti ende nuk je zemer e njohur
je vetem zemer qe me ke zhgenjyer
zemer qe therr zemren time qe ne nate e gjer ne mengjes

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:25

Ne nate qetesie

Ne qetesin e mbremjes,
zemra hesht dhe ndegjon,
Ne zhurmen e heshtur te qetesise,
nje dashuri me ngadal analizon.

Ne oret me te vona te nates,
kur gjitheēka pushon,
sopirti im thell i tronditur,
rrin zgjuar dhe mendon.

Kur njeriu I mbyell syt,
Nje pushim trurit ja deshiron,
Une bash me atehere,
Zgjohem dhe net y mendoj.

Nje nate gezimi kur duhet te jete,
Nje moment urimi te shprehet,
Nje thike ne zemer mua me vehet,
Sepse ende gjindem vet.

Pse nje zhurme e lehte,
deperton ne zhurmen e qetesis,
nderpret nje mendim te thelle,
ku mundet ta gjeje nje ngushllim.

Sa vrasin zemren ne kete nate,
parashikimet e te se nesermes,
nje dite qe duhet te jete me rendesi,
nuk me sjell tjeter vetem merzi.

Nje grimce e shpreses qe mbetet gjall,
Lufton ende qe te jem krenar,
Nga fundi I perfundimit,
Thrret qe dashurin ende ta mbaj.

Shtrengoj dhembet me plot fuqi,
Durimin thrras ne kete vetmi,
Shpresen e humbur ta mbaj ne gji,
se nje dite do te takohemi une dhe ti.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:26

Nėn qiellin e hapur

Natėn von ndiej njė mungesė,
Zgjohem nga kreveti dhe dal jasht,
Shiqoj yjet atje shumė lartė,
Se si ndriqojn hiq pa ndal.

Ndiej njė erė tė letė e tė freskėt,
Ndiej zhurmat e qetėsis sė natės,
Ndiej nė thellėsit e thellesis sime,
Qė njė ndjenjė shpejt turbohet.

Njė gėzim depėrton nė zemrėn time,
Njė dashuri e ngrohė shpirtin tim,
Me ty si tė komunikoj e bukura ime,
Qė nė kto momente mė mungon shumė.

E ngrita kokėn tė shiqoj qiellin,
Ta gjej atė yell qė ty tė takon,
E me tė, tė filloj e tė komunikoj,
Qė dashurin nė mua ta qetėsojė.

Ndėrsa bisedoja me yllin tėnd,
Nė qetsin e natės sė dashurume,
Ja pa prit pas ai yll i bukur bashkojė,
Qetėsin tėnde me qetėsin time.

Me ngadal po ndryshon qielli,
Yjet po marrin tjetėr pozicion,
Filluan levizjet nga ēdo anė,
Duke pregaditur njė emocion.

Me ngadal shifet nga njė dritė,
Ēdo yll qė shkruan nga njė shkronjė,
Nė kėtė mėnyrė dashurinė e dėftojn,
Donjeta, Caki ty shumė tė dashuron.

Emri yt i shkruar lart nė qiell,
Mė jep mua njė guxim,
Edhe nata gjithėherė e trishtuar,
Me kėtė emėr tash mė bėnė tė gėzuar.

Saherė pėr ty pėrmallohem,
Dal jashtė qė tė ēmallem,
Shikoj qiellin, shikoj emrin e bukur,
Ky emėr «donjeta» mė bėnė tė lumtur.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:26

Nje puthje

Do te peshperis nje puthje,
Do ta jap me ngadal,
Pa u bindur fare,
Buzet e mija do ta kerkojn fetyren tende,
Per ti vizatuar rrethet e buzeve tua,
qe ti trasferoj ndjenjat qe i kam per ty,
do ta shpie krejt dashurin qe kam per ty,
do ta dhuroj qetesin dhe dashurin.
Do te flaturoj jasht imagjinates,
Kah nje bote ne hapesire,
ku liria vibron shpirtin,
nje mi deshira kryqezohen ne mes veti,
ne nje loje te holle te mendimeve,
per te jetuar ne nje moment te dashurise.
Do ta dhuroj ēelsin e enderrave te dashurise,
ate vend sekret i varrosun ne kohe,
ku e kam ditur se nje dite do te hysh,
per ta mbeshtetur nje moment lumturin.
Do ti mbaj gjithnje me veti fjalet e tua,
do ti ruaj tingujt e zerit tend,
per ti ndegjuar ne ditet pa diell.
Deshiroj qe te dua sikur kurr kam ditur te dashuroj,
sikur duhen gjerat me te bukra.
Deshiroj te dua me teper se jeten,
Genjehem se do te jesh atje duke me pritur,
Ne ate bote te fantazirave qe kan krijuar per ne,
ku do te jetoj pergjithemon dashuria pa kufi!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:28

Nuk mundem

Nuk mundem te qaj,
sepse do te mendoj
ne lotet e tu te gezimit.
Nuk mundem te buzeqeshi,
mendoj ne fetyren tende.
Nuk mundem te heci,
Mendoj ne duart e tua
Qe me mbajn shtrenguar.
Nuk mundem te zgjohem
Nga nje rreze dielli,
sepse mendoj ne syt e tu.
NUk mundem te mendoj ne lumturi,
pa menduat ne ty.
Nuk mundem te shof nje vajze,
Sepse sikur most e jesh ti
Shof vetem nje hije.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:28

Per nje dashuri te pa mundur

Per ty kam vuajtur,
per ty vuaj ende,
per pak dashurin tende,
kam genjyer persona,
kam genjyer vetveten.

Ti je e tashmja ime,
ti ishe e kaluara ime,
do te jesh e nesermja ime,
por nuk do te jesh kurr me mua.
Ndoshta ehste e drejt keshtu,
ndoshta nuk te meritoj.

Askush nuk ka per te dashur sikur une,
sepse askush nuk ka nevoj per ty,
sikurse kam nevoj une.

Ndoshta do te jem nje ne mes tjerve,
E ti je per mua njera mbi te gjitha.

Nje pike e buzeqeshjes tende,
do ta kishte shendritur fetyren time,
nje grimce e dashurise tende,
do ta kishte ngrohur zemren time.

Por edhe nese me jep urrejtjen e krejt botes,
Nuk do ta ndryshonte ate qe per ty mendoj,
Nuk do ta anullonte ate dashuri
Qe une e ruaj vetem per ty.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:28

Per ty qe te dua

Ne naten e erret dhe pa hene,
nen driten e yjeve te ndriquara,
mendoj dhe kujtoj ne ty (Emri),
se si kaq shume ne ty jam dashuruar.

Nje galase e shkeputer ne hapesire,
kerkon te me sjelle nje gezim,
me emrin tend aq te ndritshme,
(Emri) shkrujti ne shpirtin tim.

Harrova vetveten dhe jeten,
per ty (Emri) tash me jetoj,
ne mua nuk ndiej tjeter gje,
vetem ty qe ne dasiuri me ngrohe.

Nga takimi yne ne ate dite,
qe tash me qendron si histori,
nuk mundem nje kohe ta kaloj,
emrin tend te bukur (Emri) mos ta emertoj.

Nje Flake e ndezur ne shpirtin tim,
Nuk me len te qete por ne pikllim,
Sillem qe nje zgjidhje ta gjeje,
Si ty (Emri) afer te kem.

A ka diēka qe ende kam,
Edhe ate ty (Emri) ta dhuroj,
Por me mire keshtu po te them,
Se gjithe i yti une jam.

Nga largesia nuk di se ēka te dhuroj,
fjalet me duken shume te pakta,
nje puthje me plot dashuri,
ty (Emri) ta dhuroj me kete poezi.

Kurr ndonjihere nuk kam mundur te shkruaj,
Nuk me shkon poezia per duar,
por nga dashuria qe kam per ty,
jam ulur ta shprehi ne poezi.

Te dua (Emri) nga jeta ne jete,
te dua (Emri) deri sa te vdes,
nuk do te ekzistoj nje moment,
qe ty te qes jasht mendjes.

Ti per mua je yll qe ndriqn,
e shendrit rrugen time kado qe shkoj,
ne ēdo gje me qendron ti,
prandaj (Emri) nuk jam vetem por bashk me ty.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 6 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: