Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:39

Zemer, sot nuk te ndegjoj!

Une, nuk deshiroj
Te ndegjoje zemra ime,
Sot nuk dua
Qe te flas shpirti im.
Me duhet te heshti
Britmat e tua te vetmise.
Me ndegju vetem fjale,
te permbushur me lot.
Nje Ja ne mes te nates.
Me mungon….
Nje dhimbje e fort
Ne mes te dhemb.
Nje te dua…
Thirrje nga siperfaqja,
Ku je?
Nuk dua te ndegjoj
Zemra ime,
ndegjoj vetem nje violin
pa telat e saja,
nje kitare pa tela,
ndegjoj zerin e tyre vajtues.
Do te kisha ndegjuar
Heshtjen e asgjes,
Jo melodi te embela.
Une nuk jam per ty sot,
Nuk do te ekzistoj per ty sot.
Do te mbes vetem edhe une,
Per derisa do te mbetesh vetem edhe ti.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:39

Zemer tradhetuar

Sillem si ēdo nate ne krevetin tim,
mbylli syt me veshtersim,
mundohem mendjen ta bllokoj,
qe sante net y most e mendoj.


A ndalet dielli qe most e lind?
A ndalet hena qe mos te shendrit?
As une kete koken time
Nuk mund ta ndali prej ketyre mendimeve.


Si most e mendoj per ate dite,
kur me thae se don me ik,
se me tjetrin ke fillu dashuri,
e mua me thae lamtumire.


Ēdo dite ne rruge dal,
ne ēdo kende une shikoj,
ndoshta ty te shof,
zemren ndoshta ma gezon.


Kur nje dite rastesisht,
te pash ty duke shetit,
nuk ishe e vetme por me nje,
qe doren ne qaf ty ta mbante.


Nga deshprimi i zemres sime,
shpejtova hapin te dal para,
me shikove me ngadal,
fillove ta puthe ate per inat.


Ajo puthje shume shkaktoj,
dashurin ne zemer ma helmove,
qysh tjetrin perqafove,
e mua kaq shpejt me harrove.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:39

Zemra ime e ēmuar

Zemra ime e ēmuar,
ndersa shkruaj per ty
ndiej perplot emozione,
sahere kujtoj disa momente
zemra me dridhet nga te rrahurit.
Sahere qe kujtoj ate nate,
qe ne dy e kaluam bashk,
ate nate kur puthja jone
mori dukurin e vet,
nuk mundem ti iki emocioneve,
qe poashtu edhe sot i ndiej
dhe krijojn te njejtin moment.
Po sikur ate dite
Kur dridhesha e galdoja,
ku dora ime nga qafa jote
qe nuk u terhiqte.
Nuk mundem qe mos te kujtoj,
Se si dora jote per here te pare,
shtrengoje me ngadal doren time,
ku nga kjo filloj nje emocion I vertet.
Sa me endje edhe sot
Kujtoj puthjet e tua,
buzet e tua te shishme,
qe ende sot vazhdoj ti shijoj,
ku ajo shije ende qendron ne buzet e mija.
Ishte takim qe ne jeten time,
Shkrujti nje histori dashurije.
Te embela ishin duart e tua,
Afersia jote me bente
Qe te ndihem ne lartesit e gezimit,
fjala jote pas ēdo puthje
me mbushte me force.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:40

Zeri yt

Zeri yt
Me zbret me ngadal
Si nje fije bore
Dhe zene vend me ngadal
Mbi nje fare te mbjellur.

Zeri yt
Ashtu i kendshem
Mbi te gjitha lulet
Qe lulzon ne pranvere
Ne mars apo prill.

Zeri yt
Eshte nje zile
Ne zemren time
Ne ēdo moment
I cingerron oret.

Zeri yt
Nuk ehste vetem nje ze
Por edhe trup
Nuk perfundoj duke e ledhatuar
Dhe duke e perqafur.

Zeri yt
Eshte si dielli
Une jam nje akull
E te me shkrin
Si per mrekulli.

Zeri yt
Me bene te ndihem nje fluter
Qe ti e ke zene
Dhe ne zemer
Te mbyellur me mban.

Zeri yt eshte i vertet,
me ka bere nje i burgosur
nga ky ze nuk mundem te lirohem
me bene te bertas e te ēmendem
te deshiroj edhe te vdes.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Lot lamtumire   29/12/2008, 18:40

E kisha nje shprese ne zemer, por eshte humbur kur I ke shqiptuar ato dy fjale. Besova se do te ishe ende e imja, por gabova. Dikush nga une te largonte dhe te mirrte me veti.Nje lote rrjedh nga syt e mi, zemra ime perfundon se rrahuri, jeta ime te ekzistoj…
Rikujtoj ende kur me thoshe: ”NUK DO TE LE KURR”
Fjale e dhen Eres dhe bashk me to Era ju bajti me veti qe te dy.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:40


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:41


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:41


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:42


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:43


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:43


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:43


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:43


_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:45

TE GJITHVE NE NET...

lamtumir te gjithve
ju qoft fati mbar
me zdot jem meju
nje koh te gjat

dote shkoj me nje kujtim
qe kam pas ne net
dikur ndoshta kur dot kthehem
prap dot ju pershendes


tung dhe kur skam me harru
qastet ne net qe ikam kalu
atje kur dote shkoj
kujtimin tend dota mbaj

lamtumir se tash koha tjeter
gjeje nje shoqe tjeter

lamtumir nga une te gjithve ne net !!
~~*~~DITA E FUNDIT~~*~~


*** Kur te vie dita e fundit pėr mua***
*** Dua te vdes ne duart e tua ***
*** Kur te me shikosh te vdekur ***
*** Mos qaj behe zemren hekur ***
*** Kur te me leshosh ne varr ***
*** Kujto takimin ton tė par ***
*** Kur tmė mbulosh me dhe ***
*** Mendo sa u deshtem ne ***
*** Kur te me lesh te vetmuar
*** Ne varr dhe ne errsir ***
*** Oh te lutem mharro mua ***
*** Se me tjetren eke ma mir ***


********************
********************Deshiroj te shkruaj
per ty nje poezi
ta shpreh ate qe ndiej
vetem DASHURI

E embel si mjalta
edhe sikur nektari
qe te te shohe Ty
ah sa me ka marre malli

je si flladi veres
ne muajin qershor
deshiroj te te kem
une ty ne dore

te mbaje ne preher dhe te perqafoj
ah sa kam gezim
vetem Ty,vetem Ty
ooooooo shpirti im

deshiroj te behem vale deti
oqeani apo lumi
duke menduar per Ty sonte
gjumi fare nuk me zuri

eh cka qenka jeta
shume shume e veshtire
per dike bresher apo shi
per dike diell e dite e mire.


**********************
**********************


Me pelqejnė prallat
mė pelqen mahia
por mė se shumti
mė pelqen "dashuria"

Mė pelqėn jeta
mė pelqejnė ndertesat
por ndėr tė gjitha
s`mė pelqejnė "pengesat".

Te dua te dua
pėr ty japi jeten
por edhe ti i dashur
duhet ta beshė te njėjtėn.

Mos u largo larg
se smundem me te gjetė
mos ma therrė zemren
sikur me shigjetė

Naimi ka thenė
ska jetė pa liri
unė po them
ska jetė pa dashuri.

A ma jep besen
qe nuk me tradhton
a ma jep besen qė
sme harron.

Nese nga ju ndahėm
tjetrin se dashuroj
per ty japė jeten
pėr askend s`mendoj.

Diten mendoj
naten rri pa gjumė
digjem e pervlohem
se te dua shumė

***************
***************


Ne naten e qet
me yllin qe ndriqon
nje zemer po hesht
per ty po mendon

Mendon shum e mjera
ty duke te prit
mendon se dot takohet
me ty nje dit

SHpresa kur nuk vdes
ajo jeton ne mua
edhe nese nuk takohemi
kur skam met haruar***************
***************
Ti je shpres ti je gėzim, ti je loqka dhe shpirti im
Tė kam hėn e tė kam drit, tė kam zemer tė kam shpirt
Mbes me shpres dhe pa durim qė t“mė bėhesh fati IM...!


*
Sytė e zi i ke
mendjen lart e ke
fort i bukur je
por kur kushi nuk je.

ore djal shqiptare
besen ku e ke
mos i trathtoh vajzat
se veq ti nuk je...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:45

Prezentim personal mė i gjėrė...

«·“`·.(*·.ø(`·.ø ø.·“)ø.·*).·“`·» «·“`·.(*·.ø(`·.ø ø.·“)ø.·*).·“`·»
«·“Ø*·.øø.*Mirė se vini nė faqen www.DarDania.Com» «·“Ø*.øø.·*Ø`·»
«·“`·.(ø.·“(ø.·* *·.ø)`·.ø).·“`·» «·“`·.(ø.·“(ø.·* *·.ø)`·.ø).·“


Nuk jam Indian qe
te gjuaj me shigjet
por jam SHQIPTAR
qe te dua per jete !
************************************************** *

Nuk jam Amerikan qe
te them i love Yu por jam SHQIPTAR
qe te them te duuuuuuuuuu !!
************************************************** *

Une te fala ngrohtesi me
rreze dielli plot shkelqime
ta fala buzqeshjen se fytyres
tende ti dergova pershendetje
pas qyqeve shtegetare te fala
lot e mall !
************************************************** *

Thojn se nuk jetohet nga dashurija
por nuk jetohet as pa dadhuri
shpirti lendohet nega vetmija
e as kush nuk e di!
************************************************** *

Ne enderr te pashe shume
u pikllova kur me doli gjumi
ty te kerkova ku te kerkoi
qe askund nuk je si te jetoi
pa ty kur jeta ska vlere !
************************************************** *

Larg prej meje zhduku
gjeje dikend tjeter
se mu dasht mu nda
prej teje pa tjeter
se kalojshe edhe me nje tjeter !!
************************************************** **

Perse me thua te dua
ti tash zerro je per mua
se nuk e mbajte qka me pate prentua !!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:45

Natė e qetė. Qetėsia ka zėnė vend sonte nė gjithė hapėsirėn e dhomės sime tė gjumit. Sonte ndihem mė e vetmuar se kurrė... S'di ē'po ngjet me mua nė tė vėrtetė, mendjen e kam prore tek TI, tek fytyra jote e buzėqeshur, tek ajo buzėqeshje aq dashamirėse, tek ai shikimi yt aq magjepsės... Tė parafytyroj me imagjinatėn time, tė parafytyroj sikur je afėr dhomės sime, sikur mė pėrgjon se si pėrpiqem sė koti pėr tė mė marrė gjumi, sikur mė ndjen nga afėr dhe dėgjon me aq ėndje tiktaket e zemrės sime, e cila rrah vetėm pėr TY... Kotem nganjėherė, por ėndėrrimi pėr ty s'ka tė ndalur, zgjohem befas shikoj nga dera, por... TI nuk je asgjėkundi, sikur dėgjoj rėnkimin tėnd nga jashtė, sikur don tė trokasėsh nė derė, tė hysh brenda e tė mė pėrqafosh, por... nuk e bėnė kėtė, se bėnė dot, se tė mungon guximi qė do tė duhej dhe e meriton ta kishe... Zgjohem me ngadale, marr lapsin, mikun tim tė shpirtit e tė zemrės dhe filloj ta maltretoj duke i varguar ca rreshta, tė cilat simbolizojnė ate ēfarė dua tė ta them TY sonte .....

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:45

. . . . . . . . . . . ųooooooooųųoooųųoooooųų
. . . . . . . . . . ųoooooooooųųooųoooooooooų ų . . . . ųųųųų
. . . . . ųųųųųųųųooooooooooųųooooo oooooųųoooųųųooųų
. . . . ųoooooooooooųųoooooooųųoo oooooųųooooooooųų
. . . . . ųoooooooooooooųųoooųųųooo ooųųooooooooooųų
. . . . . . ųooooooooooooųųųoooooųųoų ųooooooooooooųų
. . . . . . . ųoooooooooooooųųooooųųooo ocopyrigthooooųų
. . . . . . . .ųųooooooooooųųoooooųųooo oomommooooooųų
. . . . . . . . ųųoooooooooųųoooooųųooooo ooooooooooooųų
. . . . . . . . ųųooooooooųųooooooųųooooo ooooooooooooųų
. . . . . . . . .ųųoooooooųųooooooųųooooo ooooooooooooųų
. . . . . . . . . .ųųoooooųųooooooųųooooooo ooooooooooųų
. . . . . . . . . . .ųųoooooųųooooooųųooooooo ooooooooųų
. . . . . . . . . . . ųųooooųųųooooooųųoooooooo oooooųų
. . . . . . . . . . . . ųųųųųųoooooųųoųųųųųoooooo oooųų
. . . . . . . . . . . .ųų. . . . ųųųųųoooooooųųųųoooooųų
. . . . . . . . . . ųų. . . . . ųųųų.ųųoooooooųoooooųųų
. . . . . . . . . .ųų . . . ųųųųų . . .ųų ooųoooooooųų
. . . . . . . . . ųų . ųųų . .ųųų . .oooųųųooooooųų
. . . . . . . . .ųų .ųų. . . . .ųųųųųųųųų. . . . .ųų
. . . . . . . . ų . . . . . . . . . . . . ųųųų . . ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųųųųųųųųųųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų . . .ųųųųųųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . .ųųųųųųųųųųų. . . ųų . ./. . ų ų
. . . . . . . . . . . . . ,ųųųųų’ . . . .ųųų . . . .ųų . . . .ų,ų ų
. . . . . . . . . . . . .ųųųų . . / . .ųų . ųų . .ųų. . ųų . . ųų
. . . . . . . . . . . .ųų . . . / . . . ųųųųųų . ųųųų . . ųųų
. . . . . . . . . . .ųų. . . / . . . ųų. . . ųųų ųųų . . . . . . . ųųų
. . . . . . . . . .ųų . . ./ . . . .ųų . . . ųųųųųųų. . . . . . ųųųųų
. . . . . . . . . . ųų . . / . . .ųų. . . . . . ųųųųųųų . ųų ųųų .ųųų
. . . . . . . . . . ųų . . / . . ųų. . . . . . . . ųųųųųųųųųų .ųų . .ųų
. . . . . . . . . . .ųų. / . ųų. . . . . . . . . . ųųųųųųųų .ųų ./. .ųų
. . . . . . . . . . . ųų. / ųų. . . . . . . . . . . . ųųųųų ųų . . / . .ųų
. . . . . . . . . . . . .ųųųų”. . . . . . . . . . . . . ųųų ųų . ./. . ųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų. ųų . . ųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ųųų
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ųųų

JETA ĖSHTĖ TĖ DASHUROSH...
TĖ DASHUROSH ĖSHTĖ TĖ VUASH...
TĖ VUASH ĖSHTĖ TĖ VDESĖSH...
ATĖHER PSE TĖ JETOSH??????????

SIQ KAM NJĖ GOJĖ,
KAM EDHE DY SY,
KAM EDHE NJĖ ZEMER QĖ VUAN VETĖM PĖR TY.......


DUA TĖ JEM LOTI YT,
NĖ SYRIN TĖND TĖ LINDI,
NĖ FAQEN TĖNDE TĖ JETOJ DHE NĖ BUZĖT TUA TE VDE’ •• •(Æ`•“Æ)• • • ’

-------OOOOO--------OOOOO
-----OOOO----OO--OO---OOOO
---OOO------------O---------OOO
---OO--------------------------OO
---OO----I LOVE YOU---- -----OO
----OOO------B_A_B_Y--------OO
------OOO--------------------OO
--------OOO----------------OO
-----------OO------------OO
-------------OO--------OO
-------------------OO
-------------------O
--------------------O
---------------------O
--------------------O
---------------------O
----------------------
-----------------( ’ ””()
---------------(”( ’o’, )
---------------(”)(”)(,,)

,*Kiss*.......*Kiss*
*Kiss*.....*Kiss*
*Kiss*...*Kiss*
*Kiss**Kiss*
*Kiss*...*Kiss*
*Kiss*.....*Kiss*
*Kiss*.......*Kiss*
*Kiss*.........*Kiss*

........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
.........*Kiss*


.........*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*......*Kiss*
......*Kiss*
...........*Kiss*
*Kiss*......*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.........*Kiss

........*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*......*Kiss*
......*Kiss*
...........*Kiss*
*Kiss*......*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.........*Kiss

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:46

TE DUA SA QIELLIN....
E DIELLIN E BOTES ....
TE DUA VAZHDO DHE SHPRESO....
SE NE FUND DO TE JESH ME MUA....
KUR NE DY JEMI BASHK DO TE BEJMĖ ROMANC....
ASGJĖ NE KETĖ BOTĖ NUK MUND TĖ NA DANĖ...
SKA SHANCĖ....PO TI THEM KETO FJALĖ....
PO TI SHKRUJA KETO RRESHTA....
SE NE KETĖ BOTĖ VETEM TY TE DESHTA.....

Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjera qė jan mė tė bukura se unė.
Nėse e don menqurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjera qė jan mė tė menqura se unė.
Nėse e don pasuri, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjera qė jan mė tė pasura se unė.
Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,
sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė


Gjithēka vdes ne kete bote
asgje nuk ka perjetesi
e vetmja gje me shum vlere
eshte te kesh dashuri

nuk ka gje me te bukur
se fjala DASHURI
por vetem ateher
kur nuk ka tradheti

Ti aspak s'kupton
Se c'eshtė dashurija
Ti fare nuk e dinė
sa e idhėt ėshtė tradhtija

Tė vėshtira janė ditėt
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenė
Ate qė shumė e don

Edhepse lotėt mė zėnė frymėn time
Duhet tė them: se tė dua
Se lumturia ime nuk ėshtė kaq e shkurt
Pėrse mjegulla e ėndėrrave tė mia
Nuk dua tė humb nė qiell.
Nėse ndonjė herė era e kėsaj vere
tė sjellė frymėn e kėsaj dashurie,
kujtoj fjalėt e mia se tė dua shumė

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:46

LeXoJe Kete MeSaZh
Lexo kete mesazh qe del nga shpirti im
e nese me do ruaje si kujtim.
Grise nese s'me do, beje cop e therime,
po bashke me te ta dish ke thyer zemren time.
Nese nje dite do behem hi,
ta dish e dashur jam djegur nga ty.
Une ste kerkoj te me duash shume,
por te pakten cerekun nga sa te dua unTE DUA
Te dua o shpirti im! Te dua o SyN Te dua sa oqeani me thellesi! Te dua sa qielli me kaltersi! Te dua ylli im me i shndritshem! Te dua misterja ime me e mahnitshme! Te dua s'kam dashuruar kurre! Te dua si gruaja qe do nje burre! Te dua sa qmenduria! Te dua me shume se gjithesia! Te dua te me besosh! Te dua qe te me dashurosh! Te dua nen henen me vezullime! Te dua nen dritat me shkelqime! Te dua me ndjenjen me te madhe! Te dua edhe me merzi apo halle! Te dua sa kurre s'ta them dot! Te dua me shume se qdo gje ne bote! Te dua me qdo dashuri! Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume! Te dua pafundesisht si nje rryme! Te dua edhe me shume se vetja ime! Te dua o shprese me mendime! Te dua por mos trego! Te dua, I love You, Te dua o diell rrezearte! Te dua o hyjni e paster! Te dua e me ty jam ne dashuri! Te dua se ti vetem me sjell lumturi! Te dua me shume se kedo! Te dua dhe te dashuroj! Te dua oh Zot sa te dua, sepse vetem ti je ne bote per mua! Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj, sepse vetem me ty ne kete JET ...............................une mund te jetoj! Te dua dhe per ty Enderroj! Te dua, por edhe te adhuroj! Te dua sepse me do edhe ti! Te dua o e vetmja imja dashuri!NATES HENES YJEV
Nates dicka i tregoj
se nje vajze e dashuroj
i tregoj sa shume e dua
dhe se di a me do ajo mua
Ri i qet me thote hena
mos u mundo
Ri i qete me thone yjet
ajo te do
Po ai valle
c'po mendon
besomeni mua
se une ate shum e duaMe dhe doren me nji shiqim, me shiqimin tend hyre ne shpirtin tim, ne takimin e par te njoha bukurin, ne takimin e dyt ta fala dashurin....


- Vetem ti -
Mbi detin e qete lunnduronte nje flete mbi te ish shkruar "Te dua per jete" Po se besove, puth buzet e mia qe te kuptosh se c'eshte dashuria. Te dua aq sa me do ti mua, dhe do te dua gjersa te tretem ne qofte se me ty do te mbetem.Dy fjal
Dy fjal qe te gezojn
dy fjal qe te hidhrojne ,
dy fjale qe ter jeten ta ndryshojn dy fjal qe kan domethenjen qka ndi une per ty ,keto dy fjae dua qe ti mi thuashe edhe ti ! dikush thot se keto dy fjal nuk jan shume ,por kan shume rendesi ,
me keto dy fjale mundesh ta ndertojshe nje ardhmeri ,
edhe per kete dua ti them ty keto dy fjal e dashur
TE DUA
SA TE DUA
Te dua shume!Ti kete e di dhe se“di.
Te dua aq sa edhe jeten e bera xheloz per ty.
Oqeani u zemeru me mua kur pa fundesin e thellesise
se dashuris per ty, ndersa
dielli u habit ngeli i shtangur ftohtesine e tij ,
perpara zjarrit tim te dashurise per ty.
Te dua aq shume sa ti te mos dish.
Caqet e dijes i kapercen dashuria per ty.Te dua!
Ti e di dhe se“di sepse ndjenja ime per ty eshte aq e madhe sa edhe vete dashuria ka zili....
S“mundem pa ty te jetoj!!!
Zemren ta fala se me ty ndjehem e lumtur
zemren ta kerkova se pa te ndjehem e humbur
sapo e pushtova trupin tend te bukur ndjeva se
jetova me shume se i lumtur....
Kur pran te kam dhe buzet ti puth, dy buzet
e mija dixhen porsi prush....
Kur syt tu qajne syt e mij s“kan drite
kur syt e tu qeshin qeshin dhe te mit......

Mos me zemero e dashur !
Se ne gjirin tend pushojne kujtimet e mia qdo mbremje madhin tim shkarkoj mbi ty
bukurija jote dhimbje se duron dot dridhem duke derdh pikat e lotit .
Mos me zemero e dashur, te lutem ,s'jam i marre as i hutuar,
por ndjenjat s'mundem ti ndal ,jam vetem i dashuruar te lutem mos u largo !


E VETMJA JE TI
E VetmJA JE Ti Ndoshta Un Nuk Di Kete jet ta Jetoj Por As Nuk Dua Pa Ty ta Provoj Te LuTeM Mi Kthe Ndjenjat E Jetes Mos Me Ler Mua ne PraG te VdeKjes Mi Kthe Endrat FeTyra Jote Endrat Mi ZgjaT Por Te i Realizoj Nuk Kam Fat Te Lutem Eja Mos u Vono Me Asnje Tjeter Ti Mos Shko Ne dashurin Time Ti Jeto Dhe Nga Askush Tjeter Mos U Mashtro e Vetmja Je Ti Qe Me MbaN Gjall Ne Kete Bot e Vetmja Je Ti Qe Me Sjell Gezim Deri Me Sod Vdekja Pa Ty Gjindet Ne Dhom Te Lutem e dashur Eja Shpetom e Vetmja je Ti qe Me jep Shpres te jetoj e Vetmja je Ti Qe Un Dashuroj Qdo Gje Qe Un Shoh Me Duket Pa Vler Edhe Kjo Jet pa Ty Me Eshte Ber Tmer Fer GjiThmon Ne VetMi Pa TyME FAL
Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova ,
me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoj ,
me fal synushi im se pa ty une nuk dua te egzistoj

Mos harro se vetem ty te deshta ne ket bote ,
mos harro se per ty mbrem su nalen lot,
mos harro se pa ty gjdo gja eshte e kot ,
mos harro se te dua ma shum se dje sot

Me kujto edhe kur te thojn se nuk jam gjall,
mos harro se as guri skishte plas ma par
me thuj nje here se kot nuk ishte krejt ky vajtim ,
mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim

!Mos lejo qe te behem i dashuris edhe nje viktim ,
me thuj nje here,se me don sa te dua shpirti im,
mos mendo se edhe nese Me Ty Nuk nuk jam
me beso se vetem ty te deshta me zemer te tham
Poezi dashurie
Tek syte fillon gjithēka,
ne fillim vetem syte e njohin dashurine ,
vetem ato e shohin
dhe ja tregojne zemres,
zemra e ndjen ate!
Un e ti
Eja me mua,
se ty te kam shpes,
eja me mua se pa ty sdu te Vdes
ti je djelli qe mua me ngroh,
ti je éndrra qe un shum e shoh!

Dashuria
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni ohr pa Mu!Nė darsmen time
Atė ditė kur tė vdes
Ju lutem mos vajtoni
Por me kėngė e valle
tek varri t,mė dėrgoni
nanės mos i thuani
se e bija ka ndrruar jetė,
le t,kujton e shkreta
KRUSHQIT i pėrcjellė!
N,darsėm time t,gjithė ti ftoni
Shoktė e miqėt ti lajmėroni
Afėr dua t,gjithė ti kam
Le t,mė shikojne
Pėr tė fundit herė
Nė anėn e djathtė
Vajzėn e dua pranė
Pėr herė t,parė e t,fundit
Le tė pėrshpėrit fjalėn
NANĖ...Dashuria
Une jam e jotja ,i mi je ti,
kete ta dish me siguri.
Ty te kam mbyll ne zemren time,
Ēelsin e humba ,s“di se ku,ndaj ti do te mbetesh mbyllur ketu.


Xhelozi
Mos mendo se te kam harru,
mos mendo se tjter du,
mos mendo se zemren time tjeter kush ka me gezu.Lermeni te qaj
Lermėni tė qajė mbi humnerat e jetės
Ta nxjerr shpirtin e ta pėrplas atje,
Pėr trishtimin e mallkuar qė shpirtin
Ma ka venitur
Lermėni tė qajė mbi c,do krijes tė kėsaj bote
Qė janė taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermėni tė qajė tė thėrras pa pushim
o njerzė dėgjojeni vetėm pak shpirtin tim
Lermėni tė qajė atje tej e vetmuar
qė kur c,do gjėje ti vije fundi
tė qeshė pa pushuar


Mos me le!
Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE dua.Mos ik nga e Vėrteta
Vetės i shton dhimbje tė kota
dėshir pėr njė tė pamundur fantazie
shoqėria nuk tė mjaftoi, e irrituar tė dukej bota
qėndroje nė ndejkje tė njė mėshumtėsie
Iluzioni tė dhuroi humbjen
nė aterimin e vonshėm tė sė vėrtetės
Mos ndalo vazhdo rrugėn e fatit
unė kėmbėt kam ngulur nė vendin qė jam e duhur
kėpucėt taket i thyen pėr t'mos vazhduar
nė pritje tė njė dite pėr tu liruar
Mos ik nga e vėrteta, shih kjartėsin
rrugėn e ke pa pengesė, vetėn e ndalon
errėsira ėsht nisur tė len pas vobektėsin
drita shpirtin ta liron drejt fatit qė kėrkon
Njė ditė do tė agoj pėr ty, e kaluara mbetet vetėm kujtim
njė harresė qė ishte, ringjalljen e flakė e bėn tym.Dashuria e humbur
Sikujt Dielli i Shendrit
Sikujt Lulet i Qelin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ajo Femer Me Ka Kerkuar
Ajo Femer Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe i Mberzitur
Por Ajo Me Tjetrin
Ditet i Kalon e Gezuar

Tek syte mbaron gjithēka..
ata e kuptojne menjehere largimin
jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh...
pastaj i peshperisin zemres... \'harroje\'
(eh sikur te ishte kaq i thjeshte edhe per
zemren harrimi!)
Ti je shpres ti je gzim,

ti je loqka e shpirtit tim,

te kam han te kam drite

per met pas dit per dit

mbes me shpres dhe pa durim,

qe te shoh shpirti im.


Ne syt e tu heshtje kozmetike,

ne buzet e tua qeshje tragjike,

ne gojen tende as PO as JO,

nga dreqi ta di me do a sme do???


zemer perse vuan te lutem me thua?

sy pse sqan

lotet pse si than

shpirt pse u trete,

ashtu vet nder vete

po ti buz pse nuk flet,

ato fjal vajza / djali i pret!
A te flet dikush ma embel se une?

A te fal dikush lumturi me shume?

A te mungon sonte perqafimi im?

A mundet dikush te ze vendin tim?


Nese keto rreshta i lexon,

shkrimin tim e dikton,

vetem ne mua pak mendon,

dhe e din se zemra ime ende TE DON!!


Pse me kriove perendi

qe te vuaj per dashuri

pse me linde nana ime qe

te jem me shume kujtime

ah kjo jet sa e shkret

une pa ty vetem me mbet


Mos kerko falje,

mos me thirr ne emer,

mos me shiko ne sy,

kur me vrave ne zemer?

Mos thuj gabova mos e mashtro veten

Njerzit gabojn por jo si ti tan jeten
Qme duhen syt

kur nuk shihemi?

Qme duhen kembet

kur nuk takohemi?

Qme duhen krahet

kur nuk perqafohemi?

Qme duhet zemra kur

nuk dashurohemi ???


dy zemra qajn- nje mall e kann,

dy sy lotojn- ni gje shiqojn,

dy duar ledhatojn-nje shpirt sherojn,

dy goja flasin- nje bot e plasin


Zemra jote me ben te vuaj

syri yt me ben te shkruaj,

trupi yt me ben poet,

fjala jote zemren ma djeg

te dua per jet


Veres ne katund,

dimrit ne qytet,

dashuria ne det,

knaqsia ne krevet !!Kur te dashurohesh

ulu dhe mendo

thuaj vetvetes,

ruaju e mos gabo !!!

Fjala dashuri

shume leht shqiptoet

por dashuri te vertet

eshte veshtir te fitohet !!!


Pse ne dhom dritat i ke fik,

pse nga dora me ke ik,

kush me ty naten e kalon,

kush me ty shtartin e ndan

gjdo mengjes kush te ka pran??


Ah ata syt e tu,

si nuk me lan te qet-

sa her qe i kujtoj

edhe me teper te dashurojdashuria

me shpirt te lenduar me zemer te copetuar

me enderra te pa fundme jeta nuk ka mbarimska mbarim vuajtja

ska fund mjerimi lumturia nuk vjen zemra e perlotur qan pa pushim

enderron dite te bukura te cilat nuk vijne enderron dashurine

e cila per ate zemer eshte vetem fjale dhe jo ndjenje

e cila mbizoteron ne cdo zemer dashuria eshte jete pa dashuri

"""" nuk ka jete.............................................. ..do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja

jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse et jetosh ??????????,

mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihehs vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do et ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona

?
plot dashuri

Pėrshėndetje tė pėrzemėrta e dashura ime e pėrjetshme
Me kto poezi po ta shprehi dashurin time tė pafundme!!!!!
TĖ DUA E DASHUR SINĒERISHT TY E DASHUR!!!!!!!
Kur shpirti im flen dhe ėndėrron
me siguri po flen tash nė kėtė kohė...
dhe nuk e di a mė kujton.....vetėm se
dhimsa ndjej pėr ty se je larg....dhe
njė dėshirė tė vetmėn kam....
syt e mi tė tė shohin se si po flen Ti....JE LARG

Mua vetėm nuk mė rihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Pėr ty vuaj, nė pambarim


Jam njeri si gjithė bota
kam njė shpirtė kam njė lotė
kam dėshir me tė taku
Se larg teje jam qėllu
Se nė ty vajz jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Pėr ty do tė vuaj
Deri nė pambarim


DĖSHIRA

E kam njė dėshirė
Oh sa ėshtė e thjeshtė
Me ti puthė buzėt
Tjeter s'kisha deshtė

Sa e ėmbėl ėshtė jeta
Sa e ėmbėl ėshtė rinija
Por mė e ėmbla
Qenka dashurija

Qenka dashurija


Bindu ndjenjės qė kam pėr Ty....
me shiqim mė lėmon
sikur mė pėrgėdhel
dhe ēdo herė si tė jetė
hera e parė
une ēdo herė mendoj
se do ndalėt prej qetėsisė
sė pastėr do zhduket
dėshiroj..!!!
tė mos ndalėt,ti mė je nė gjak...

mė duhesh nė kėtė moment
kur nuk ndihem mirė
tė jesh pran meje
edhe pse je larg
afro shpirtin nga unė


SI MUNDE

S'kam besuar se mė ik si era
S'kam menduar tė jetoj pa ty
S'besoj se erdhi pranvera
Derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy
Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe
Nė gjum mė bie ndėrmend
Kur flej
Mė duket tė kam pranė
Kur qeshi mė duket mė shikon
Kur qaj mė duket mė pajton
Eja pranė meje
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj
~Vetem une e di~Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.

Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.Nisja

Neper lulet e para te pranveres neteve me hene ne turmen e njerzve qe me parakalonin ne ender te kerkova.

Te gjeta te fshehur ne nje kend priteje dhe kerkim analog.

Neper te njejtin qiell endeshim e nuk shiheshim.Gjumi i perjeteshem do te na u binte enderrave po te mos ishim takuGjithqka mbeti vetem kujtim~


Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barź"-shkelqimi im eshte shuar mati......

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:47

Per nje dashuri te pa mundur

Per ty kam vuajtur,
per ty vuaj ende,
per pak dashurin tende,
kam genjyer persona,
kam genjyer vetveten.

Ti je e tashmja ime,
ti ishe e kaluara ime,
do te jesh e nesermja ime,
por nuk do te jesh kurr me mua.
Ndoshta ehste e drejt keshtu,
ndoshta nuk te meritoj.

Askush nuk ka per te dashur sikur une,
sepse askush nuk ka nevoj per ty,
sikurse kam nevoj une.

Ndoshta do te jem nje ne mes tjerve,
E ti je per mua njera mbi te gjitha.

Nje pike e buzeqeshjes tende,
do ta kishte shendritur fetyren time,
nje grimce e dashurise tende,
do ta kishte ngrohur zemren time.

Por edhe nese me jep urrejtjen e krejt botes,
Nuk do ta ndryshonte ate qe per ty mendoj,
Nuk do ta anullonte ate dashuri
Qe une e ruaj vetem per ty.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:47

Mos Me Le!

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ai
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE dua.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:47

Me FaL

Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledrova ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova ,
me fal i dashur se vec per ty une mund te jetoj ,
mƃĀ« fal syni im se pa ty une nuk dua te egzistoj!


Me kujto edhe kur yjet te me harrojne,
me kujto edhe kur djelli nuk do te me ngroh ,
me kujto edhe kur pranvera per mu zdo te lulezojne,
me kujto edhe kur ne vere per mu do te jete te ftoht!

Mos harro se vetem ty te deshta ne ket bote ,
mos harro se per ty mbrem su nalen lot,
mos harro se pa ty gjdo gja eshte e kot ,
mos harro se te dua ma shum se dje sot!

Me kujto edhe kur te thojn se nuk jam gjall,
mos harro se as guri skishte plas ma par
me thuj nje here se kot nuk ishte krejt ky vajtim ,
mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim!


Mos lejo qe te behem e dashuris edhe nje viktim ,
me thuj nje here,se me don sa te dua shpirti im,
mos mendo se edhe nese ejotja une nuk jam
me beso se vetem ty te deshta me zemer te tham

Ti je

Ti je shpres, ti je gezim,
ti je loqka e shpirtit tim !
te kam hene e te kam drite,
te kam zemer e te kam shpirt !
mbes me shpres dhe pa durim
qe te me behesh FATI IM !

Te Dua Te Dua Vetem Ty
Te Dua Ty O i Dashur
A Me Don Ti Mua Te Lutem Me Trego
Se NƃĀ« Ty Jam Dashurua Aqshum Qe Se Di As Vet
Por Ti Je Aj Qe Me Ben Te Lumtur
Ti Je Aj Qe Un Te Dua
Ti Je Aj Qe Kurr Smundem Me Te Harruar
Ti Je Ne Jeten Time E Para Se Ty Te Ka Lind Per Mua Nana
Se Ti Je Aj Qe Do Te Martohem Me Ty
Ti Je Aj Qe Do Te Jetojm Sebashku Me Shum Lumturi
E Ti Je Aj Per Mua Se Vetem Ty Un Te Dua..Poezi Dashurie

Dashuria jone
plote me pengesa
por fundi i kesaj
besoi se eshte
Fejesa

Mos e shiko bukurin
e cila te mashtro
por shiqoje zemren
e cila te don!!!

Me sy te shiqoj
me zemer te dashuroj
me mire te vdes
se pa ty te mbes...

Zogu pa krahe
s,mund te fluturon
une pa dashurin tende
s,mund te jetoj!!!

Tash vuaj per ty
zemra me qan
per ata sy te bukur
dhe ate shiqim plot zjarr.

Ne nje kuti kam
fshehur nje helm
te zi nese ti me
tradhton une do ta pi.


Ti po qesh une po lotoj
dhimbjen s,mund ta duroj me
Zoti zemren s,ma krijoj
qe te luash ti me te.


Ndoshta isha pak e re
dhe s,te njoha mire kush je
Ndoshta fajet i kam une
qe te besova ty aq shume


Do te pendohesh nje dit kot.
Do te zene mekatet tua
Mos harro se eshte nje ZOT
qe te sheh ty , e me sheh mua


Mos me pyet si jetoj
kur me ke lene vete
Mos kerko falje nga zemra
qe njeher e vret


Mos trokit me ne dern time
se ajo eshte mbyll
se ne zemren qe e theve
kurr s,ke per te hyr


Mos me thuaj se me ke dashuruar
tash eshte vone shume
vone per tu penduar


Mos me pyet per ato letra
qe dikur mi shkrove
Mos loto per fatin tone
qe ti vete e shkaterrove!!!


Zoti kurr me fali,
sigurisht me lenoi,
dhe ai urdheroj,
qe pa fat te jetoj.

Mos me haro
Sado larg qe te shkosh
Kudo qe te jeshe
Ne zemren time
Cdo her do te keme
Lutje te kushtoj
Engjujt te me mbrojne
Kudo qe te jesh
emrin tend shqiptoj
Dua te me ndegjosh
atje ku je ti
Kudo e me kend
Larg ne ndonje vend
mjafton elumtur
ti te jeshe....

Druri i that
Digjet ne shporet
Dashuria e par
Fillon ne krevet

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:48

HALA QAN KJO ZEMER““
HAla qan kjo zemer
cdo dite te kujton
uen jam me tjeter
ti me tjeter shkon
as sehste kygjynah
as kjo kjo tradheti
te largohesh te largoheshe
prej meje
te shkaterrosh dashuri
kush u bo sebep ne me na larguar
dhe sot epes veten
qe jam duke shkruar..!!

**Keshtu ka qen eshkruar..!!**
Edegjoj bilbilin nedege si kendon
hala ekam kujtimin qe ma pate dhen
e kam gris ditarit flet i kam zhdukur
kam dashur cdo gjurme ta fshij kur t“kam humbur..!!
po jeta vazhdon keshtu ka qen shkruar
kur me shume besoja
ne me u larguar..!


ME VRAVE ME SHUME
Mos me dil asne enderr
qendro larg nga une
ti ai q ema theve zemren
me vrave me shume
ske cka lyp ne jeten time
gjithcka ka marre fund
mos me dil me as ne enderr
sdu te shoh kerkun.
Ti me le pa pranvera
me le pa buzeqeshje
ti ma more dashurine
me vrave sa deshe ..

““PSE SONTE SME SHKRUAN““
Pse sme shkruan sonte
ps eme je hidhruar
thuajme naten emire
te lutem pellumbi i shkruar.
Me thuaj s eme do
me thuaj flej eqete
me shkruj si cdo nate
te dua perjete.
Me thuaj yllza ime
si cdo nate me thua
spo em merr gjumi
pa ledhjet etua,
mpuuuuuuuuccCdo gjeje i dhashe emrin tend
dhe per cudi me dukej eshte pak per ty
po ti cme dhae si shperblim
mire jeten qe ma bere vaj
por dhe emailin me FATI I ZI.!
Une ti dhashe cka kisha te bukur
e kurre su bera pishman
dhe pse me le MUA si te humbur
ti KE pregatitur VEC deshtimin tan..!Ku me je i dashur
ku me je
Zemra ime te don
Kurr nuk do te harron
Kujtoj ato dite
kur me thojshe drite
Shpirti vajton nuk pushon
se vetem ty te don
ku me jeidashur
ku me je
zemra ime te kerkon
Oh sa shum te don
dhe kurr nuk do te harron
Kthehu ne jeten time
dhe me fal gezimeMa bere boten ferr..!

**ME thoje se pa ty nuk mundem
pa ty jeten e kam te prishur
me thoje smund do jetojsh
pa te shkuaren
e nesermja te duket e hidhur
ma beje krejt boten ferr
e une te besoja sinqerisht
po ti kishe qen vrasesi i zemres time
e une sa te doja te doja marrezisht.!!A vjen dita ne dy meu takua
a vjen dita buzt me ti shijua
a vjen dita qe te tham te dua?
A vjen ajo dit te shiqoj nė sy
a vjen ajo nat ta kaloj me ty?
A vjen ajo dit unazen ta adhuroj?
un ate nuk e di
por deri sa te vjen dita
un por ty dot lotoj.Sa nat e bukur sa nat e qete,
Ste harron ai qe te don per jet.
-Tregoje vetveten
sikur vajze shqiptare
mbaje besnikerine
e mos u ben tradhetare
Malli per ty zemren ma kalli,
Eja tek une nje puthje ta fali,
Puthja ime do te jet si qerrshija,
Kur te me puthesh mua e din qeshte dashurija.PSE**
Vete me le ne mundime
m ethe s epo shkoj
te pyeta ps eme brakris
arsyen ma trego..
Me lot ne sy me puthe buzen
me the po shkoj nga ti
dy lot ne sy etu pikuan
arsye ska the sdi.
Te lejova qe te shkosh
sdija si tveproj
vec nje pyetje bej me veten
pse ai djale nga une shkoi.?Eja ne enderr..!!
***************
Shpirt eja sonte ne enderr
eja si atehere si dikur
eja me mba ne perqafim
eja s eme ka marre malli shume..!
Eja shpirt eja e me prit dhe ti mua
keshtu do ti percjellim ditet emallit
ti ne endrrat emia eune ne endrrat etua::!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:48

Ty tė tė dashurojė
Ėshtė njė dėnim
Ty tė tė fitojė
Ėshtė njė betejė
Ty tė tė kem
Ėshtė njė nderė
Ty tė tė humbasė
Ėshtė fundi
I dynjasė

Kur nė qiell
Shpėrndahen yjet
Dhe njera vėshtron
Nė dritaren Tėnde
Mbylli syt e Tu
Tė lodhur
Dhe bukur flej
ĖNGJĖLLUSHA IME


Syt e tu
Me tė cilat
Zemrėn ma therrė
Dhe e prishė
Me shikimin tėnd
Shpirtin ma nxenė
Lėkura jote
Ngjyrė bakri
Dhe e but si deti
Nė krahėt
E erės mė bartė
Ti nė ėndrrat
E dashurisė sime.


Do tė tė puthi ėmbėl
Qė gjatė tė mė kujtosh
Nėse ndonjėherė largohesh
Pėrsėri do tė mė kėthehesh
Do tė dashurojė ashtu
Qė fatit tėnd
Edhe vet t’i ēuditesh
Me gjithė shpirtin tim
SHUMĖ TĖ DUA


Ne ket nat te qet
Fryn nje ere e leht
Te kujtoj ty
Dhe ne zemer me vret
Pse te dua kaq shum???
Ket as vet se di
Ndoshta me kan dehur
Puthjet qe mi dhurove ti

Vetem per ty
Te dua,shme te dua
kurr sdo te harroj
sa e embel je per mua
shumme te adhuroj
Ne kujtime rri perher
por mendja mshkon tek ti
mlendohet zemra ime e mjar
s ndoshta nuk jam per ty
Qaj diten loti me pikon
vetemmendoj
qaj naten,askush sme degjon
qe ty smund te takj
Ne qoftese n


EJA..!!
Eje me puth me perqafo
ma fal zemren nese me do
ti kam vitet tkam fal rinin
mos e percmo jo dashurin
##
ti me je drite me je nje shprese
kthehu u lodha dhe sa do te pres
kjo jete nuk eshte 1000 vjet
nuk ka lezet me eshty vet


EJA SE TE DUA..!!
1)-
Shume pranvera te fala i dashur
por ti prap vazhdon
te me duash me hilet etua
por une ste lejjoj...
2)-
EJa eja s ete dua eja sse ti je pe rmua
dashurova syte etu ato jan per mu..
3)-
I kujtoj ditet kur ty te njoha me shume nostalgji
nje zhgenjim nga jeta e more ke

Nėse
ndonjėherė
mė haron,
mos haro
se tė haruarit
kurrė
nuk harojnė
qė janė
tė haruar.
Nėse
mė dashuron
mos i trego askujt.
Nėse
mė dėshiron,
mos mė jep askujt.
Nėse
mė puth,
puthėm
me ndnjenja.
E nėse
asnjėra
nga kėto
nuk ėshtė
ma kėthe
zemrėn time,


Si ja ben ti zemer pa mua
kush te thot ty sa te dua
kush t“i puth dy syte
e buzet e tua
si ja ben ti zemer pa mua
Eja so do te venitem
jo nuk jam femi te habitem
nuk me genjejn jo fjalet e tua
dua qe te une te kthehesh
zemren time ti ta kesh
Dua te zbuloj se si je ti
se si puth


Ne kto caste me ikin fjalet
Dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet
Dhe cdo fjale me mbet ne fyt
O kurre nuk dita c’eshte lumturi
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu
Se kupton askush kete dhimbje
Se nuk eshte ne lekuren e time
.................................................. .......


Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z“dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam Djegur pėr ty.


Sot i vetmuar jam
I mėrziutur dhe i pafat
Qė heret e ndiej
Kėtė mėrzi
I mėrzitur jam
Edhe pėr tė gjitha
Ditėt e tmershme
Qė i pėrjetova
Nė kėtė jetė
Pėrsėri vajtoj
Me dhėmbje nė zemėr
E cila bėhet ēdo ēast
Mė e madhe dhe mė e rėndė
Vaji shpirtin ma rėndon
Dėshirojė t’i ndali lotėt

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:49

Te kam dasht
edhe prap te du
e kuku per mu
du mu trranu...

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Dashuri, dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė

Tė vėshtira janė ditėt
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenė
Ate qė shumė e don

Fjalėt e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime
Vetėm ty tė don

E kam njė dėshirė
Oh sa ėshtė e thjeshtė
Me ti puthė buzėt
Tjeter s'kisha deshtė

Sa e ėmbėl ėshtė jeta
Sa e ėmbėl ėshtė rinija
Por mė e ėmbla
Qenka dashurija

Nuk mė duhet kjo jetė
Nuk mė duhet kjo rini
Kur s'tė kam afėr meje
Gjithmonė do tė vuaj pėr ty

Nėse mė tradhėton
Tė vret perendia
Por,mė sė shumti tė vrasin
Vuajtjet e mia

sytė e mi, prapė tė kėrkojnė
sikur shiu, vetėm mė lotojnė
jo, jo nuk mundem me tė harru
se unė ende tė du
edhe pse m'ke tradhėtu

Jeta ėshtė tė Dashurosh...
Tė Dashurosh ėshtė tė Vuash...
Tė Vuash ėshtė tė Vdesėsh...
Atėher PSE tė Jetosh???

Kur te vie dita e fundit pėr mua
Dua te vdes ne duart e tua
Kur te me shikosh te vdekur
Mos qaj beje zemren hekur
Kur te me leshosh ne varr
Kujto takimin ton tė par
Kur t'mė mbulosh me dhe
Mendo sa u deshtem ne
Kur te me lesh te vetmuar
Ne varr dhe ne errsir
Oh te lutem mharro mua
Se me tjetrin e ke ma mir

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 8 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: