Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:56

Tani qe dimri iku
dhe shiu bie ngadal
si ta quaj kohen
qe kurr hapin se ndal
Si ta quaj boten
tani qe jam pa ty
si ta quaj zemren
qe rrahu vec per ata sy
Si ta quaj ylberin
tani qe s'te kam ty
si ta quaj jeten
kur brenda saj mungojme ne te dy


Te Dua
I keputa gjethet e trendafilit Duke te then te dua
I grisa fletet e librit Duke lexuar poezite e tua
E piva detin te tere Dhe token e laga me lot dashurie
I tunda gjethet e pemeve Duke vendosur trishtim e dhimbje
Cdo rruge e mbusha me vetmi e trishtim
Cdo njeriu I thosha Ja cdo te thote dashuri??!!!I ēmendur !!!

Me thane se jam i cmendur
I cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam I cmendur
Se mall ndjej te shkruaj poezi
I cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane tė kota
Jane fare pa dashuri
Ohh I cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Vall kjo quhet cmenduri ?Kur mendoj per ty

Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjenjen me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.
Kur mendoj per ata sy te bukur
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.
Kur me ty bisedoj dhe heshti
Dhe dridhem kur me flet ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.
Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj

Quhet Dashuri !

Me fal qe te dua kaq shume
Me fal qe ne zemer te lendoj
Me fal por eshte teper vone
Nuk mundem un ty te harroj
Me fal qe te bera padashur
Per mua pa qellim te mendosh
Me fal qe te bera per mua
Poezi me dhimbje te krijosh
Me fal por njeriu prandaj vuan
Te dashuroj nje njeri si ti
Ti thaje lotet pa kaluar qerrpikun
Dhe kur te prek buzet te quhet (dashuri)
Me fal por nuk te them te dua
Nuk dua me puthje nga ty
Ato jane vec dhimbje per zemren
Ato me bejne te ndihem njeri
Por un njeri nuk dua me te jem
Nuk dua un me te flas per dashurin
Sepse ti me nxore nga zemra
Pa ty jeta ime s'ka kuptim
Me fal qe prap po te lendoj
Me fal qe perjete do te dua
Me fal por nuk e di si behet
Me nje njeri te cmendur si mua
I cmendur se tregoj te verteten
I cmendur se jam i sinqerte
Se ty te dua me shume se nje jete
Me fal per te metat e mia
Me fal qe te dhash nje shekull dashuri
Por jeta I ka keto padrejtesi
Jeta me solli tek ti
Dhe ti si nje qenie e pafaj
Si nje engjell me zemer te vrare
Ti ke dicka te vecante
Ti ke shume lote te pathare
Me ne fund arrita
Te te kthej buzeqeshjen perseri
Ashtu sic ti ma ktheve mua
Dhe me bere te ndihem njeri

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:58

Ti shkove pa me than as Lamtumir.
Kur rrishe me mua, a mendove per ate?
Une tash ndjej Dashurin e shuar.
Ti bre zemer nuk ke.
Pse mua ne vetmi me le.
Sa e bukur qenka ajo.
Flokt e gjata, syrin e zi.
Ti me ate, dhe une ne vetmi.
Diten vajtoj, naten nuk kam gjum.
Sepse ty o Idiot te deshta shum.
Sonte une per ty po qaj.
Eja degjoje ter ket vaj.
Kur isha ty duke pritur.
Ti me ate ishe duke shetitur.
Kjo o djal quhet Tradhti.
Ajo ish e bukur, ajo do te len ne vetmi.
Une nuk te kisha lan.
Po ti mua zemren nga ti po ma ndan.
Une gjithmon e jotja kam qen.
E din shum mir, kur rrishum ne shoqni.
Te gjith neve na kishin Lakmi.
Kur ishum duke perqafuar.
Askush nuk mendoj, se ti me ke tradhtuar.
Kur mua me puthe, me mende ishe te ajo.
Ajo nuk ka faj.
Ajo vetem Jeten ma shkatrroj.
Ajo nuk ka faj, se ajo nuk e din se pa ty une sdua te jetoj.
Sonte une do te vajtoj.
Te pash dje me ate bukuroshe.
Sa qift i bukur qenkeni ju.
Une jeten time, dua ta filloj.
Dhe ndoshta tash une kam renin te tradhtoj.
Po ket lendim askujna sja dua.
Se ishte shum Lendim I madh per mua.
Degjoni o ju djemt ne bot.
Mua nuk mundeni te me keni dot.
Se une jam e humbur nga kjo tok.
Jeten dua ta vazhdoj.
Po sa veshtir jetohet me tradhtin tane.
O Djal, shikom bre shka me bane.
Mua me ke than Te dua.
Tash nuk don me ni per mua.
Nje dit une do ta fali.
Nje dit une prap do te jetoj.
Ndoshta neser prap tjetrin dashuroj,
Por ajo nuk kishte Faj.
Ajo ishte Vajz e bukur.
Shpresoj se do te jeni te lumtur.
Sa te dua ajo nuk e din.
Ju pash juve dyve ne takim.
Tash genjeshtrat moren Fund.
Une kam mbet askund.
Por mua Djal me dojn shum.
E un te dua vetem ty.
Prap kta lot i kam ne sy.
Per ty o djal qe te deshta shum.
Nuk kam as shpres per jet, nuk kam as Gjum.
Neser nga kjo enderr do te zgjohna.
Prap jeten time pa ty ta filloj.
Dhe une e di qe e kam tjetrin, dhe dua ta perqafoj.
Ai mua me don ma shum se ti mua.
Ai mua do tme ket per grua.
Per ty kthim te une ska.
Vazhdoji ti rruget e tua, ato nuk kan rendesi per mua.
Shum fat ne jet.
O Djal, se do te mbetesh shum i shkret.
Ma keq se se une mbeta.
Perendija te shkretoft.
Shum Fat ne Jet, hallal te koft.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:58

TI JE VETEM NJE ENGJELL


Brenga qe sme le te qete
nuk je ti por dikush tjeter
ti je vetem nje engjell
qe me qeteson plagen e vjeter


ti je respekti dhe larg shpresa
ti je enderra reale e ndershme
ti je mikja ime e vertete
por mike e botes se rrejshme


ku je tani une nuk e di
me je afer apo ne largesi
ska rendesi,kudo qe te jesh
ne zemer afer mua do te me kesh,


T e them te dua jo nuk ben
se vetem me fjale do ta teproj
me mire zemra jote te ndjej
se sinqerisht te respektojnuk dua te humbas ty jo
si shoqe apo qofte si mike
edhe nese te dua sdo ta them
do ta mbaj fshehtesi moj simpatikeedhe nese ne enderra do te shoh
vetem zemren time do ta lendoj
do ta mbaj fshehtesin ne varr
se vertete shum te dashuroj


valle a mund te mos jete kjo dashuri
a mund te jete vetem shoqeri
sidoqofte koha le ta zbuloj
dhe e vetmja zemra dhe imja poezi

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:58

ME FAL QE TE DESHTA SHUM

Me fal qe te deshta shum
qe per ty kalova shum net pa gjum
me fal qe te mora kohe
ndoshta me kurr sdo te shohe


me fal qe te besova shum
sepse une jam fajtore
une te deshta me zemer
e ti vetem per dy ore


me fal qe tash je me tjeter
por kete e deshte ti vete
nuk e deshte dashurine time
me tjeter e fillove kete jete


me fal qe te detyrova
te besh ate qe se deshte
zemra tash po me thahet
sikur nje lule vjeshte


me fal qe me sdo te mendoj per ty
e din pse ,se zemren ma pate thy
me fal qe me kurr sdo te shkruaj
se ti pa meshire me bere te vuaj


me fal qe me tjeter do te zevendsoj
se se meritove une te dashuroj
e bukur ishe por pa merite
me mua dalloje si nata me dite


me fal qe ne ty kisha shpres
me fal por tash dua te vdes
per here te fundit me dhimbje ne zemer
per here te fundit te pershendes

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:58

SI LULE PA AROME

Je sikur nje lule
qe nuk ka arome
se sikur nje deg
e nje lisit te njome

je ti sikur dielli
qe ne mengjes perendon
je sikur nje zemer
qe kurr nuk dashuron

je sikur hena
qe kurr drite nuk ka
je sikur nje arme
qe smundet me vra


je e hidhur sikur sheqeri
ske respekt sikur nderi
je e embel si pelini
si nje rrug prej shkembini


je si te gjithe ,je si askush
edhe ste dua edhe zemren ma djeg prush


mire une te njoh
por se di kush je
e di qe ke zemer
por sdi zemer a ke

e di se te dua si deshta perjete
e di se sme je ti dashuri e vertete

ky eshte nje fund qe tash po fillon
kjo eshte nje zemer qe me s,dashuron


kjo eshte per disponim
dhe te lutem me fal
se me hidherim e gezim
vertete zemra mu ndal


une vertete te deshta
por ti nuk me deshte
kur te thash te dua
te vetem heshte

si lule pa arome
per mua tash ke mbete
me mire te jem ne vetmi
se me ty ne ket jete

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:59

KUR BIE NE DASHURI.....Kur njeriu bie ne dashuri
ne qdo gje beson shum lehte
sepse dashuria eshte si nj qiri
edhe nese shkrihet ne fund diqka mbete


Pse qe nga biseda e pare me ty
mbeta une me shum shprese
u bazova ne fjalen e thene
se dita e mire shihet ne mengjes


Nese ti sme do le te vuaj shpirti im
se dashurine ndaj meje se ke ogligim
le te rrjedhe gjithqka si e shkroi zoti
me shprese se vjen nje dite e na bashkon loti


Nese ndihesh e lenduar
te lutem zemren mos ma fal
mirepo doren per te shkruar
te lutem kurr ti mos e ndal


Nese malli te kaplon
pa me thirrur mos e le
dije se ke nje njeri
qe te do ashtu siq je


Me fal nese te detyrova
te besh ate qe se deshte
zemra ime do te thahet
si kur nje lule vjeshte

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:59

Nga maja e malit

nga dega e pemes

tė qoj pėrshėndetje

nga mesi i zemrės

--

E dua Gjakoven
e dua njė emėr

tė dua ty

me shpirt e me zemėr

--

Edhe pse je larg

asgjė nuk mė pengon

se kjo zemra ime

vetėm ty tė donNuk tė dua me hile

as me politik

tė dua me gjith

zemėr e me shpirt

--

Dora po mė dridhėt

zemra po mė qane

e kujtoj unazėn

qe ma pate dhan

--

Qka don me tė than

qka don me tė shkru

qka don ma tepėr

sa fjalėn tė du

--

Tė dua tė dua

nese nuk beson

pyete zemren time

ajo tė tregonLotėt mė rrjedhin

e syri mė qanė

pėr ty o i dashur

qe stė kam pranė

--

Hape zemrėn dhe vajto

hape dritarėn dhe shiqo

hape letrėn dhe lexo

tė kam nė zemėr

mos haroooo!!!

--

I hidhur ėshte duhani

e hidhur ėshte rakija

por ma e hidhura ėshte

--ndarja nga dashnija—

--

Tė dua tė pres

nuk dua tė vdes

me yjzit e natės

une tė pėrshėndesSa tė veshtira jan ditėt

kurr syri loton, kurr

zemra nuk e ka afėr

ata qe e dashuron.

--

Si hana nė lindje

si dielli n’perendim

thurra keto vargje

pėr ty shpirti im…

--

Sa lule ka pranvera tė gjith kan arom.

lulja ma e bukur ėshte dashurija jon.

--

Ska pranvera pa lule

ska dimėr pa stuhi

ska njeri pa dashuri

ashtu as une nuk

mund tė jetoj pa ty!!

--

Mos mendo se stė kujtoj

mos mendo se stė ėndrroj

mos mendo se tkam harruar

por mendo se sa shum tė dua

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 18:59

FILLIMI DHE MBARIMI I DASHURISE
^^^^^^^^^^^^^^^^

Dashuria eshte e vertet
e verteta eshte dashuri
dashuria eshte prekje
prekja eshte dashuri
dashuria eshte ndjenje
ndjenja eshte dashuri
dashuria eshte lumturi
lumturia eshte dashuri
dashuria eshte jet
jeta eshte dashuri
dashuria eshte bes
besa eshte dashuri
dashuria eshte mesim
mesimi eshte dashuri
dashuria eshte BOTE
BOTA eshte dashuri......

Me gjith Zemėr tė kam dashur..
S'tė haroj jo kur, nė jet..
Pasi tė dua me gjth vullnet


Fjalėt e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime
Vetėm ty tė don

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti

Unė si hen e ti si djell
ti ne drit e unė ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

Lotet ne sy ne zemer ne shpirt e ndare nga dashuria e ndar nga ti.
Te lire e ndjeva veten si nje zog sepse ndarjen kurre se mendoja dot kur te thash ate dite lamtumire zemra e shpirti e thane pa deshire, tani je larg dhe nuk te flas me dot por zemra dhe shpirti perseri te mendojne. Mendoj se akoma s'me ke harruar ashtu si te mendoj une me mendo dhe ti mua

E vetmuar jam ne nje dhom te vogel.
E vetmuar jam nje laps ne dor kam.
Nje dritare e vogel mua po me ben drit.
Ti shkruaj ca vargje ti kendoj Vetmise.
Ulur ne nje qoshe ethet me kan nxene.
E Ftoft esht dhoma por skam c`te beje.
Po i kendoj vetmis me zerin e shterruar.
Po`i therras vdekjes me ze te trishtuar.
Ditet jan te gjata, nata e pa fund.
Akrepat nuk lekunden vetem ne nje vend rrin.
Ketu e vetmuar jam nje laps ne dor kam.
Endrrat me jan tretur, ne vetmi kam m`betur

Oh zore esht me vdek
Zore eshte me dashuru
Por me zore eshte,
kur te don, edhe e don,
e ne fund te Tradhton.

Först stal han två kyssar
Sen tog han min hand
Sen stal han mitt hjärta
Och satte i brand

Högt uppe på berget
Fanns ingen polis
Jag har blivit bestulen
Men har inga bevis

Nė kėtė natė tė qetė Pranė dritares qendroj
Shiqoj yjet lartė Dhe pėr ty mendoj.
U bė kohė e gjatė Qė je larguar
U ben i dashur, disa muaj Qė s'tė kam takuar.

E tani me foton tėnde nė dorė
Nga largėsia tė pėrqafoj
Nga zemra tė fala
Dhe tė puthura tė dėrgojė

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:00

Loti kure derdhet ne qerpik,
loti paster si kristal,
kujto dje kure me the ik.
dhe sot me thua te lutem m'fal...
Ngrohte dhe ftohte kjo zemra jote,
zjarr dhe akull pa mbarim.
nuk je fundi i kesaj bote ndaj harroje emrin tim. ******************** ******************** ******************** **********
Ti je shpres ti je gezim
Ti je loqka e shpirtit tim!!
Te kam hane e te kam drit
te kam zemer e te kam shpirt!!
Mbes me shpres dhe pa durim
qe te me behesh fati IM!!!


2 pika lot per dashuri,
dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,
dy zemra te arta,
dy zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta

SA ka deti uj dhe zall,
aqe shume zemra ime per ty ka mall,
edhe vdekjen e kam thirr shume her
por pa ty nuk po me merr.


Ne mesin e nates ne ket terr te zi
une rri e vetmuar mendoj per ty,
po te kisha afer dija qka te bej
por neper mjet internetit nje puthje po ta qoj.


Nese une vdes me mbulon dheu i zi
mbi varrin tim do te shkruan,
TE DUA VETEM TY.
Thikat i pranoj, plumbat i duroj,
por ndarjen me ty nuk mudem ta paramendoj


Kur te vdes ado te vish?
Kto kujtime ado te mi bish?
Per mbi varr me mi lexu e une mbrenda me vajtu,
se prej teje jam largu!
se shum ty tkam dashuru


Pa ty nuk mundem te rri,
Pa ty jeta me behet hi,
Pa ty varri nuk me pranon,
Pa ty jeta nuk mjafon,
se zemra ime e shkret vetum ty te don..

Pse e pyes veten pse jam kaq e marre

pergjigje dot nuk po kam

e ti behesh si mos te jam gjall

por mir e ke se sjam

une lot e ti gezim

une qaj e ti kendim

une kurkushi ti dikushi

e di se me merr per te qmendur njeri

e di se me trajeton si ta di

por keto fjal qe po i them

nuk po te shti ty ne gjynah

por po them qe kam mall

ke te drejt ke argument dhe tallu me mu

ke plot fakte mem paragjyku

i ke te gjitha ti vepro

por te lutem, te lutem

mos me fajso

mua loti lotin ndoshta spo ma pret

e ti versulesh me kok e ballin qel

mua zemra po me rra nga mos e pritura

e ti kendo se je i ri

te them drejten ket se kam prit

qe ti ben ket dot se kam dit

por thon se jeta esht luft

e une spo kam pushk

ndoshta del vjersh nga emocioni

ndoshta te del gazi nga une e gjora

ndoshta disponoesh e jeton ma mir

se mburresh me timin shkrim

ndoshta bahem dhe ndere kembet e tua

e ti me shkel e me shtyp

ndoshta jam flusk bore ne floket tua

e ti dot ske per ta dit

kendo ti edhe pse un po qaj

mos ta nin per mua sepse jam e marr

kendo me kenge e vallzo

sepse un edhe pse jam me lot ti te lutem kendo

nuk kam deshir te ndegjoi keq per ty

edhe pse keq jam un ne vetmi

ti mos u deshpero ballin hapur te tjeret ndero

ty te duket manipulim

e mua me mbuloi i pa pamuri tym

ty te duket absurde

por mua me esht ber jeta rremuj

ma ke trazu shpirtin

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:00

Mė fal ndoshta ma kur nuk do tė shoh

ndoshta nesėr sdo tė njoh.

ndoshta kshtu ka qen e shkruar

nė dy pėr t’mos u bashkuar..!!!

Mos mė pyt si jetoj

kur mė ke lan vet.

mos kėrko falje nga zemra

kur nje her e vret..!!

Mos trokit ma n’deren time

se ajo ėsht mbyll..

se nje zemėr qØe theve

kurr s’ke pėr tė hyrė..!!

mos mė pyet pėr ato letra

qė ti kur mi shkrove

mos loto pėr fatin tim.

kur njė her m’harrove..

Kur te dashurohesh
ulu dhe mendo
thuaj vetvetes
ruju mos gabo
fjala dashuri
sa let thohet
dashuria e vertet
shumė rėnd fitohet

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:00

PSE???

PSE me tradhtove
PSE me lendove
PSE nuk me tregove
se nje tjeter vajz e dashurove??
PSE PSE??????
Sikur te isha lot i syve tu
tė kaloj nėpėr faqe tua,
te rreshas nėpėr buzėt e tua
dhe te them se sa shumė TŹ DUA
Nė udhkryqin e zemrės sime
tė kesh kujdes,
mos e humb rrugen se aty te pres.
Njė zemėre kam
dua ta ndaj ne dy pjes
e kam vendosur i dashur
pran teje te vdes
Pelsas nga dashuria
qe sme len tė qetė
tė dua tė dua pėrjet.
Dashuria ėshtė dashuri
unė e dua dashurinė
dashuria je ti
keshtu qe unė tė dua TY.
1+1=2 Tė dua vetem ty
5+5=10 Tė dua pėrjet
1-1=0 ment mi more sherro
ndash me plus,ndash me minus,
ndash me pjestim, ndash me barazim
TĖ DUA SHPIRTI IM.
Someday soon we“ll be together
and never have to part,
but untill that day I hope you know...
YOU“LL ALWAYS HAVE ME HEART.
Nje dite kur do zgjohesh
Mos laj syte me lot
Dikush do te tregoj
Se nuk jam me ne kete bote
Ne kalendarin tim
Veq dy data jane
Njera kur u pame
E tjetra kur u ndame
Kur te me pyesin engjujte
Qka ke pa me sy
Do te ju them
Qe ne kete bote
Te kam njofte vetem ty
Dhe kur emrin tim
Ti do ta beshe be
Atehere edhe engjujte
Do te qajne per ne
VAJZAT JAN SI FLUSKAT E BORES
QE SHKRIEN NE SHUPLAK TE DORES
QDO TAKIM NE AUTOBUS
PER FEMRA ESHT GJITHMON PLUS

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:01

Me kujtohet hala ajo dite kur t'pash,

me sy ngjyre pasuli e me krye te trash,

prej parfemit fallc n'dy guj rash,

numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,Mor i keq ne Motrovic,

se ki vendin as ne Bistric

kur t'pash ate dite ne kapigjik,

ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,Shminka jote shpejt fshihet,

era e djerses me kilometra t'nihet,

ftyra jote si leter grithse,

kryt si te maqines thithse,Mor i keq ne internet,

t'shkojne jarget si sherbet,

vothin e madh si tepsi,

floket e bardha si jamboli,Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,

me tesha pembe gjith veshesh,

kepucet e kuqe si patligjon,

kur fol ti kurkush nuk t'ngon,"Eh kuku" t'pat thone nona,

shko laju oj qike e jona,

neper kmish tu kan lepit shume bombona,

shko bleji nja tri shampona,


Me ty asgje nuk do te nderroja
Le t'mė falin boten mua
qdo djal tejeter qe e takoj
mė bėn mė tepėr tė tė dua


Mos mendo qė bota nuk ka emėr
mso mendo se nuk te mbaj ne zemer
ne jeten time e kam vetem nje shpres
dėshiroj qe ne prehėrin tėnd tė vdes


Zor ėshtė me vdek
Zor ėshtė me dashuru
por me zor ėshtė kur te don, dhe e don
por mė ne fund tė tradhton


Me prindėr u prisha
me ty me kalu
por nuk e dita i dahsur
se ti ki me mė tradhtu


Dy zemra lindin
Dy zemra qeshin
Dy zemra qajen
Dy zemra vdesin

Nata po kalone
gjumi nuk me merr
mendimi per ty
rahat nuk me len


Eja te lutem nga ato rruget e larta
se ketu te presin buzet e mija te zjarrta


Nese ti mua me don
dhe ma thua te verteten
s'do ta jap vetėm zemren
por ta jap edhe jetėn


Sikur toka qe eshte e etur pėr shi
ashtu edhe zemra ime flaket, dhigjet per ty


Per nje vuaj, per nje jetoj
nje e dua, nje e dashuroj
nese eshte nevoja
jeten i ja dhuroj
une te vdes e aje te jetoj


Nese te dua me do edhe ti mua
Nese te urrtej me urrej edhe ti mua
Por nese vdes jeto jeten pa mua
Dhe mos harro qe nje engjull te ka dashuruar


Kur te pyet najkush a don anjeknd
mendo ne mua dhe thuaj askend


Tradhtia nuk egziston nga sot
egziston qe sa e sa mot
ajo lulėn e vyshk
e hekurin e ndryshk


Ai qe tradhton
duhet bukurė tė mendon
se zemren tjetrit ja helmon
E shpirtin ja dėmton


Si ne lufte e dashuri
emerin e ka tradhėti
nuk pyet rini apo pleqėri
as besė e as dashuri


Tė tradhtosh ėshtė tė mallkosh
tjetrit zemėren tja lėjsh bosh
shpirtin tjetrit tja shkatrrosh
e vetvetes mos ti besojsh


Dashurija ime ėshtė sinqeritet
Dashurija ime ėshtė tradheti
Dashurija ime ėshtė xhelozi
Dashurija ime e vėrtetė je ti zemėra ime

E shkruajta emerin ten ne mur e u fshi
E shkruajta ne letė e u fshi
Por e shkrova ne zemėr e aty nuk u fėshi


zemrėn ty ta dhurova
gjith natėn pa gjum e kalova
Pėr ty un mendova
dhe krejt u tranova"


Larg meje po jetone
zemra ime tė kėrkone
Qaj me lotė une pa pushim
sa tė dua shpirti im"


mos rri shum nė mendime
ta kum fal ty jetėn time
Tė kum than mos qaj
me lotė se ty tė dua
ma shum se krejt nė botė


A e din se sa te du
njė roman ta kisha shkru
nė biblotek ta kisha qu
kurrė tė marėsh me lexu
e kupton se sa tė du


Nuk jam poet, tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua
E shkruaj vetėm pėr ty


Pėr ty qė tė dua
Do tė them sukses
Pėr ty kam lindur
Pėr ty do tė vdes


Ah jetė,ah jetė
Asgjė ska tė vėrtetė
Kush qka dėshiron
Dėshirėn s'ja plotson
Zjari shkrumohet
E len tymin
Njeriu vdes E len kujtimin

Syri im gjithmon loton
Zemra ime Vetėm ty tė donė.


Deri kurė nė vuajtje
Deri kurė nė vetmi
Deri kurė kjo zemra ime
Do tė vuaj pėr ty


Kur mbi varin tim
Fillon punimi
Kur mbi kokėn time
Fillon vajtimi
Kur mbi varin tim
Vėndohet kurora
Atėher dije i dashur
Se pėr jetė tė harova


I ra zemrės e biroj
I ra gurit e shkatroj
I ra lules e vyshku
I ra hekurit e ndryshku


Ti aspak s'kupton
Se c'eshtė dashurija
Ti fare nuk e dinė
sa e idhėt ėshtė tradhtija

Tė vėshtira janė ditėt
Kur syri loton
Kur zemra nuk e gjenė
Ate qė shumė e don
Fjalėt e mija
Ti aspak si kupton
Nuk e din qė zemra ime
Vetėm ty tė don


Nese ke sy shiqom,
nese ke vesh degjom,
nese ke zemer DASHUROM


Me lotė nė faqe,
me lotė nė sy,
me zemer tė helmuar mendoj veq pėr ty...

Mos qaj pėr mua,
nje dite ty kam per te katuar
Nė zemer me ke hy,
tė kam mbyll me dry,
Qelsi me ka humb,
E ti ke mbet aty

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:01

Ta jap si kujtim 100% shpirtin tim, nese shpirti ste mjafton, ta jap syrin qe per ty loton, me lot ne faqe me lot ne sy, me zemer te lenduar mendjo ................ per ty!!!!


Per ty kendoj kengen me vullnet, dua qe ta bej enderren realitet, dua me te tregu sy me sy, se te dua vetem ty!!!


Te dua shpirt. Shum larg te kam me kilometra, por ne zemeren time as me milimetra. Asgje nuk du prej teje, vetem ti te jesh afer meje!!


Te dhurj nje puthje te mire, nese ki deshir.Ta dhuroj syrin tim, nese e mban per kujtim, se jeta pa ty nuk kam kuptim, nese e lexon e kupton se kush te don ............!!!!!!!!


Nje akull i ftoft buzet mi ngrin, vetem buzet e tua mund te mi shkrijne!!


"E dashurn, ne zemerin time eshte nje livadh
e ne ate livadh eshte nje lule
e ajo lule je ti"!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

"I dashur, ne zemeren time eshte nje livadh
e ne ate livadh eshte nje kali
e aj kali je ti"!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!


Deri kur ne vuajtje, deri kur ne vetmi, deri kur zemra ime te shpresoj per ty!!!More djal shqiptari fjalen ku e ke , mos i tradhto vashat se vet ti nuk je!!


Fshimi lotet mos me le me prit, ta fala zemeren, ta fala jeten, per veq teje nuk du as kend tjeter!!

dashurija fillon
ne fillim me shikim
vazhdon me puthje
mbaron me vujtje


E di qe sje per mua , por deshta te ' te them qe te dua,mos e bej qe jeta ime te duket kot,mos e bej qe nga syte e mi te dalin vetem lot , mos e bej qe vdekjen te kerkoj se vetem e vdekurr mund te harrojjj


Ku je sonte me ka marre madhi ah kjo pritje mu ne shpirt me kalli te besove se me ike ku je sonte qe me fike mos mendo se te harroj , pergjithmon te dashuroj , mos mendo se te harroj rinin time po e shkatrron

Deshiroj qe te shofe me sy , te mos digjem ma per ty, sikur te isha rreze hane , do te hyja ne dhomen tende , vetem ta dishe se sa te dua , s'dot te jetosh ase nje ore pa mua


Erdhi radhe te kendoj kengen per ty , erdhi ai momen te te shkruj vargje per ty
kur te vjen pleqrija do te jesh vetem ne shtepi do te kujtohen fjalet e mia , lotet do ti fshin

Me ta qu nje lule
lule je vet
me ta qu nje puthje
nuk te la me fjet!!

Nuk e di si te shkoj
zdi si te veproj
por dashurija ndaj teje
syt mi verboj

Malli per ty zemren ma kalli,
Eja tek une nje puthje ta fali,
Puthja ime do te jet si qerrshija,
Kur te me puthesh mua e din qeshte dashurija.

Sa nat e bukur sa nat e qete,
S'te harron ajo qe te don per jet..

Vetem ty te dua,
Vetem ty te pres,
Per ty do te vuaj deri sa te vdes....


Edhe pse jemi ndar,
Une kurr nuk do te harroj,
Do ti mbylli syt edhe ne mendje
gjithmon pran teje do te qedroj!!!

Nje person qe te lyp kalim
tuaj "Ty S'te dua se e kam frajerin tim"

Une I LOVE YOU
ti I LOVE YOU
me na ni nana
ka me na tranu

Nese me do
ej me trego se
zemra ime vetem ty te do

36 shkronja i ka alfabeti
vetem shkronja .....
ne zemer me mbeti!!

Ska zjarr pa flak
Ska luft pa gjak
Ska jet pa rini
Ska rini pa dashuri!!

Nuk jam amerikank
me te than I LOVE YOU
Por jam PRISHTINALIKE
Qe te them TE DU!!!

Nuk jam indiank
me t egjuajt me shigjet
por jam prishtinalike
te dua per jet!!

Pa ty hup kuptimi
pa ty hup shkelqimi
pa ty dita me errezohet
jo, jo pa ty nuk jetohet!!

Mu kan thar buzet po me pikojne gjak eja i dhashur te mi lagesh pak!!

Qika te don
deri sa te hargjon
e kur te hargjon
ne rrotcames te qon!!!

Ruaju nag gjarpni
ruaju nga bleta
por ma s'shumti
nga aje qe i tradhton
fjalet e veta

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:01

Njė ēastė malli ...
Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:02

PĖRSĖRI DASHURI JAP

Dita hapi krahėt
Liqeni u ngroh dhe u qetėsua
Nė kėte dite do te lahet
Dhimbja e njė dashurie tė shkuar

Edhe rruget i shikoj
Mė tė shkurtra se ngaher
Edhe njerėzit nuk lėvizin
Kėshtu nuk mė ka ndodh asnjėher

Gjithēka ēė mė ndodh tani
Arsyeja je vetėm ti
Puthja jote e sinēerte
Dhe shikini jot nė syt e mi

E ndjej se tani diēka ndodh me mua
Sikur gjithēka ēė kisha mė kėthehet prap
E ndjej se nga puthjet e tua
Pėrsėri linda, pėrsėri dashuri jap.
ENGJĖLLI

Mesnatė e heshtur
Shikoj shiun pėrtej gjamit te lagur
Hėna e ndrojtur ėshtė strehuar
Edhe yjet janė larguar

Mė kaplon njė ndjenjė malli
Kujtimet nuk mė lėnė tė ēetė
Kujtimi I ēastit ndjenjėn e harruar ngjalli
Mundim mė tė vėshtir nuk mund tė ketė

Shiu ngadalsohet dhe pushon
Yjet e gjejn hapėsirėn pėr tu shfaqur
Hėna largon strehimin dhe ndriēon
Liqeni pėrball nė errėsirė duket I kėnaēur

Pėr njė moment
Qjelli u hap, errėsira ndriēoi
Dėgjova njė zė si engjėll foli:
Mos vuaj pėr njė ndjenjė tė shkuar
Quaje tė harruar
Do tė tė vij njė ndjenjė tjetėr
Si diēka tė shejnt
Do tė tė bėj ta duash jetėn.
GJITHĒKA PREJ TEJE

Edhe uji s’ėshtė I ēetė
Nė sytė e mij gjithēka zbulohet
Nė fund tė detit ndjenja u tret
Realiteti hap syt dhe zgjohet

Portat dikur ishin tė mbyllura
Tani nė erė tė leht ato happen
Dikur pran liqenit nuk gjeja prehje
Gjithēka prej teje - gjithēka prej meje

Mė kot u mundova ti dėgjoja
Tingujt mė bukur tė jetės
Ato pėrziheshin me heshtjen tėnde ēė nuk e kėrkoja
Shėndroheshin nė zhurmė tė mullirit tretės dhe nuk e duroja

Gjithēka ēė kisha mė dukej e kot
Pranė vatrės rrija dhe ndjeja tė ftoht
Mbi token e trashėguar nuk gjeja prehje
Gjithēka prej teje – gjithēka prej meje.
GJITHĒKA ISHTE ĒMENDURI

Kur nė ty mendoj
E ndjej se mė nuk vuaj
Pran teje kaloj
Etje mė nuk shuaj

Dua ēė tė ndjej diēka
Ndoshta njė kujtim tė ngroht
E kaluara si kujtim asgjė nuk la
Pėr asgjė nuk kishte koh

Ndonjėher mendoj pėr atė ēė shkoi
Dua ta quaj ndjenjė ose ēfar
Ndoshta ishte njė enė me uj ēė vloi
Ndėrsa uji avulloi e nuk u bė pėr tu lar

Ndoshta e ēuaj ēmenduri
Ndjenja e tepėruar ndėrtoi paprekshmėri
Shikimi I tepėruar krijoi veēueshmėri
Ndoshta ishte ēmenduri
Diēka e kuptoj ēė mė mungoi
Ishte ndjenja e quajtur liri.
TY TĖ PRET VETMIA

Nėse ti e ndjen
Se do tė jesh mė mir vetėm
Vetmia ty tė prźt
Dashurit nė kujtime mbeten

Rrugėt e qytetit
E ndjejn mungesėn tėnde
Liqeni nė syt e tu tretet
Dashuria nė kujtim mbetet

Vetmia nėse tė mundon
Dhe e ndjen se ke gabuar
Mendo se dikush tė kujton
Gjithēka nuk duhe harruar

Mėngjesi tė duket I brisht
Edhe pse vjen me djell
Vetmia mendimet ti prish
Dashuria gjithēka sjell.
NDRYSHIMET NĖ JETĖ

Shpeshher nė jetė
E ndjen se je rrėzuar
Dhe gjithēka rreth teje
Mė nuk funksionon

Sheh muzgun e mėngjesit
Sheh dhe mbrėmjen kur fillon
Gjithēka njėlloj,gjithēka njėlloj

Mė zgjo nga kjo mjegull
Mė shpėto dhe shko
Por vash tė lutem
Pėr gjendjen time mos trego

Koh e turbullt dhe e frikshme
Botė e mjerė e me zili
Pėr tė jetuar ndjenjat janė tė fuqishme
E ndjej se do ta gjej rrugėn pėr nė shtėpi

E dij se neser
E dij se njė ditė
Rrugėn time do ta gjej

Mė zgjo nga kjo errėsirė
Mė shpėto dhe shko
Pėr diēka tė lutem vash
Pėr gjendjen time mos trego.
LATINE

Ndoshta trupi jot mė joshi
Asgjė tjetėr nuk vėrejta
Nė syt e tu shikohej globi
Nga puthja jote zgjatej jeta

Mėngjese tė ngrohta
Nga gjumi mė zgjonte aroma e flokėve tė tua
Sa e vogėl dukej bota
Mrizet humbėn e u harruan

Aroma e kėndshme e flokėve tė tu tė zi
Tė shihja ty si flije e qetė
Nė kėtė pamje tė ėmbėl
Do ta hargjoja plot njė jetė

Nė fjalėn tėnde fshihej shpresa
Shpresa ēė mė mungoi shumė
Nė shpirtin tend fshiheshin ndjenjat
Ēė pėr mua buruan si lumė

Vjeshta e pare kishte pak shi nė ndjenjat tona
Vjeshta e dytė kishte shum djell
Tė tretėn e pritėm bashkė
Por nuk e mbyllėm bashk

A ėshtė kjo dashuri ēė e ndjej pėr ty?
Nga njė kohė e gjat dhe e lumtur
A ėshtė kjo dashuri ēė nuk u shua?
Ndoshta pas njė stine a njė viti tė brisht
Do tė takoj nė plazhet e Rios sėrisht.
NDJENJĖ DASHURIE

Kthehem prap
Nė dhomėn e hotelit
Gjysėm tė errėt
Vetėm hėna na shikon
Na gjen bashk mėngjesi herėt
Edhe dita me ne vazhdon

Shikoj trupin tėnd tė zhveshur
Ti bėn sfilat para meje
Rrij I heshtur nuk flas dot
Bėj se s’jam I kėnaqur prej teje

Ti hap radion dhe fillon kėndon
Kėngėt ēė unė I dėgjoj
Mbi tavolinė me ndjenjat vallėzon
Por ti e di se ēka kėrkoj

Largohesh nga dhoma blu
Bėn se je zemėruar
E dij se ēka tė vlon nė mendje ty
Nuk I mbyll syt por rri zgjuar.

Mė vjen nga pas e mė pėrqafon
Loja e buzėve mė ekziton
Gjithēka ēė vlon mė pas vazhdon
Nga ndjenja flakė nė botėn tjetėr kalon

Mė puth me mall dhe buzėqesh
Merr ombrellėn dhe largohesh
Un mbyll derėn e hotelit dhe diēka vesh
Dera pėrsėri troket,duhet ta dij kush ėshtė..
NĖ DHOMĖN E BARDHĖ PRANĖ DETIT

Nė dhomėn e bardhė pranė detit
Larg botės ne tė dy
E ndjej erėn e fatit
Tė fshehur nė syt e tu

Pamjen e trupit tend
E shikoj nėn dritėn e yjeve
Uji I detit I shėndritur nga hėna
Shkėlqim u jep ngjyrės tė syve

Asgjė s’do t’ma ndryshoj dashurin pėr ty
Kėto fjalė ti thom me shikim nė sy
Se dikur kur mė mungoje
E ndjeja me shpirt se ende mė doje

Tani ēė tė kam pran gjith botėn kam
Nė kėtė dhomė tė bardhė me ty jam
Nėn dritėn e hėnės buzėt tona lagen
Mbi trupin tim tė lodhur flokėt e tu thahen.
DASHURI IMAGJINARE

Vash sėrisht u kėtheva
Ku ke ēėn ti kėtė kohė
Mallin nė dysh e preva
Je mė e mira nė kėtė botė

E shaj vehten time
Zėrin tend nė ēdo kėngė dėgjoj
Tė gjitha ndjenjat I hedh nė shėnime
Do tė vij dita edhe unė do tė shkoj

Si tė tė them mė mungon
Pa e prekur asnjėher trupin tėn
Njė here mu duk se zjarri u shua
Nuk do tė kisha ndjenja pėr askėnd

Ti jeton nė dritė
Unė jetoj nė errėsirė
Ē’do natė shikoj yjet
Me shpres se ndjenja ėshtė fshirė.
NDJENJĖ E RE

Nė syt e tu duket djelli
I ngroht dhe me shkėlqim
Nė buzėqeshjen tėnde rilind jeta
Pėr tė ja vlen ē’do flijim

Heshtja jote diēka mė thot
Diēka ēė s’mund ta shpreh fjala
Do tė doja tė kuptoja ē’do gjė ēė sot
E jo njė ditė kur ndjenjat do tė ishin tė vrara

Zemrėn nuk mund tė ta shoh
Ajo rrin e fshehur nė kraharorin tėnd
Dhe kur rreh ndjenjėn ngroh
Edhe nė trupin tim do tė zinte vend

Me hapat e tua ngadal largohesh
Fjalėt e tua tė fundit mė mbetėn nė mendime
Me largimin tend nė ndjenjėn time mė shumė zgjohesh
Diēka mė trazon,diēka mė sjell trishtime.
LULISHTJA JOTE

Tė pash sėrisht
Ndėrsa mblidhje lule
Doja tė tė flisja lirisht
U afrove e disa lule mė prure

Pse ndodh kėshtu me mua
Tė tė tregoj nuk e di se si
Ma jep zemrėn tėnde hua
Pa tė ē’tė bėj se di

Nga ky qytet ti u largove
Se ku shkove nuk e di
Por njė ndjenjė ēė ma ndal frymėn mė le
Kur tė tė shoh ty pėrsėri?

A mendon ti tė kėthehesh
Pa ty njerėzit I shikoj kot
Ma fal zemrėn se s’do zhgėnjehesh
Mos mė bėj tė pres deri mot

Pse jeta ėshtė e hidhur
Kur tė mungon ajo ēė do
Trupin ta mban tė lidhur
A mė ndjen pak,mė trego..
TI JE MOTIVI I JETĖS TIME

Nė ē’do ēast e ndjej
Ngrohtėsin ēė ma jep ti
E ndjej nxehtėsin e trupit tend
Kam nevoj pėr afshin ēė ke ti ndaj meje

Nga frymėmarrja jote
Nxjerr zemrėn e dashuruar
E ndjej se kam nevoj pėr ty
Sa shum ke nevoj ti pėr mua

E gjith jeta ime do tė kaloj
Duke tė plotėsuar ty
Do tė jem dėshira jote
Edhe ėndėrr do tė jem pėr ty

Me buzėqeshjen tėnde
Guxoj me guximin e heroit
Me syt e tu magjik
Afroj padukshmėrin.

Do t’a udhėtoj filmin e jetės me ty
Do tė pikturoj pėr syt e tu
Ēė mė maltretojnė kur nuk mė shikojnė
Ndonjėherė buzėt tė zemėrohen
Edhe ata mė shkatėrrojnė

Do tė jmi njė nė hapin e jetės
Do tė jem pėr ty si qjelli
Edhe kur s’do tė jem pran do tė mė ndjesh
Se do tė bėhem ajėr,ēė tė jem pran teje kudo ēė tė jesh

Do tė pajtohem ēdoherė me buzėqeshjen tėnde
Do tė hesht kur ti ke nevoj
Do tė ndalem sė jetuari
Kur tė thuash ti tė mos jetoj.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:02

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.


Ajde i dashuri im fole me mua,
Me jep nje fllad ere,
Me thuaj pse e more jeten tende,
Ne keto dit pranvere?
Megjithate ti RnB mos u merzit,
Nuk eshte faji jot,
Qe un po marr jeten time,
Dhe po iki nga kjo bot.
Vetem mos me harro,
Do jem gjithmon prane teje,
Sa here te kesh nevoje,
Aty do kesh dashurin prej meje.
Vendos mire ne jete,
Mos bej shum gabime,
Zgjidh njeriun qe te do,
Mos bej gabimet time.
Ty zemra ime e vogel,
O zot sa shum te dua,
per ty mendoj per nate,
Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.
Shum yje ka qielli,
Por vetem nje yll kam un ne zemer,
Ti je ylli im i ndricem,
Qe me ndricoje rrugen dhe me mbaje zgjuar.
Tani ty te humba,
Dhe ne gjum do bie pergjithmon,
Nuk do zgjohem me nga endrrat,
Emri im do jet vetem nje jehone.


Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.
Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.
Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh.


Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.Zemra me dridhet
sa here te kujtoj,
Mbeta e vetmuar,
kur nuk te harroj.


Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.Ne gjum kur rash
ne enderr te pash
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.Diku te lumi
ishin dy zemra
njera ish e jotja
dhe tjetra e jemja.U ula pran zjarrit
Tuj tha disa krane
Ne flaken e zjarrit
Pash fytyren tande.Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer
Si nuk kam krah tė fluturoj njė puthje ty ta dhuroj,
njė puthje me ta dhuru, dhe me tė thėn se sa tė du.
Dy lule vyshken dy lule thahen
por une e ti kurr nuk do te ndahem.
Si nata kur nuk ka drit
si deti kur nuk ka uj,
si TROPOJA pa bukuri
ashtu ndihem une pa ty
Si shqiptaret pa liri
ashtu ndihem kur ti nuk me fal dashuri.
Thuaj se djelli eshte zjare
Thuaj se jeta eshte vare
Thuaj se hena u shua
por mos me thuaj s'te dua
Nga maja e malit
nga dega e pemes
tė coj pėrshėndetje
nga mesi i zemrės !
Edhe pse je larg
asgjė nuk mė pengon
se kjo zemra ime
vetėm ty tė don !
Hape zemrėn dhe vajto
hape dritarėn dhe shiko
hape letrėn dhe lexo
tė kam nė zemėr
mos haroooo!!!
dashuria lind ne heshtje
dhe vdes me zjarr
mirupafshim e dashur
takohemi ne varr


Si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashurojThikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuarDerdhi lot mbi dheun
qete ka mbuluar
tash sme duhet jeta
per ty kam jetuarSdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta syKur te degjosh per nje VDEKJE
dije se flitet per mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vrane buzet e TUA.merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:02

KAM DĖSHiR


Kam deshir te shof me sy,
qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj
E di Qdo gje Eshte KoT
Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TĖ DUA

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:03

TraDhėTia

Tradhėtia nuk egziston nga soti
Egziston qė moti
Ajo lulen e vyshk
E hekurin e ndryshk

Prandaj Ai qė tradhėton
Duhet bukur tė mendon
Se zemrėn tjetrit ja helmon
E shpirtin ja dėmton

Si nė luftė e dashuri
Emrin e ka tradhėti
Nuk pyet rini as pleqėri
As besė e dashuri

Ajo nė cdo anė na ndjek
Ėndėrat na i djeg
Planet tona i shkatėrron
E viktima kėrkon

Tė tradhtosh ėshtė tė mallkosh
Tjetrit zemrėn tja lejsh bosh
Shpirtin tjetrit tja shkatrojsh
E vetveten mos ta besojsh

Prandaj me tradhėtua ėshtė dėnim
Ėshtė humbje e jo fitim
Se zoti kurrė sta harron
Nė fund shpirtin ta farkon

Harroni atė shprehi
JU pleq e tė ri
Se nėqoftėse gjatė doni tė udhėtoni
Harroni tė tradhtoni

Do te fleni shumė rahat
Jo me minuta por me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse mbaheni pėr fjale..

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:03

Mos e Zemro


Mos e zemero buzen
Qė vec ty te qeshi
Mos e mundo zemren
Qė vec ty te deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim te zi
Mos e braktis ti mos
Kėtė DASHURI

Kėtu jam
Dhe po pres
O shpirt I vuajtur
Te me flasesh
E vetėm te mos me lesh
sepse njė te kam
E si ti askush nuk ėshtė
E si ti askush sme don

Ku je e ku te kam
Kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
Ne zemren time
Aty ku askush gjer sot ska mund te hyj

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:03

ENDE E NDJEJ PRANIN TENDE

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo dite te jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se te kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie te pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
te tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria eshte kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji per aromen e lekures tande,me shume se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shume here me ty.
Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se
sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty......
Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:03

I HUMBUR
Rrugės duke ecurė nė kėtė mesnat tė qet
Hėna mė bėn shoqeri njė qetėsi e paparė
Nuk takoj njeri nė rrugė jam i vetėm si i marrė
Vallė ēka ėshtė duke ndodhur me mua
Pėrse ndihem i braktisurė e i harruarė ?
Thellė nė zemren time ndjej njė zjarrė tė pashuarė
Shpirtin tim e ka kapluarė
ky zjarrė, ky zjarrė je ti
Diku thedhė nė zemeren time tė plagosurė !
Dashuria dhe ndjenjat e mia
kam arriturė kulmin e padurimit
Pėrse nuk e hapė zemren tėnde
Pėrse nuk mė beson? E di
vetėm njė se tė dua nga zemra
Por ndjenjat e dua sa jan tė forta pėr mua ?
Zėrin tėnd tė ėmblė nuk mundem ta harroj
Me atė zė e robrove zemren time
Kur dėgjoj kėtė zė tė ėmblė
mė ndalet zemra nga gėzimi
Ky gėzim mundet ti shėron plaget e mia ,
Por shpejto e dashurė se plagėt
hapen dit e pėr dit mė shumė
Mė pyete se a tė dua nėse tė dashuroshė
do tė thotė: ti besojshė dikujtė
Tė jetojshė pėr diken tė kesh ndjenja tė papara nė jet
Tė dėgjojshė tinguj qe mė heret nuk kan pasur kuptim
Tė dėgjojshė fjalė tė ėmbla me tė cilat
mundeshė ta ndėrtoshė njė parajsė dashurie
Atėher PO tė dua Pėrse tė thashė tė dua ?
Zemrės ja mata pulsin, Hapit ja mata gjatėsinė
Syrit ja mata shikimin, Vetės ja mata shkatėsinė. Prandaj tė thashė 'TĖ DUA

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:04

Mesazhi

Porten qe dikush e hapi
Porten qe dikush e mbylli
Karrigen ku dikush u ul
Macen qe dikush e perkedheli
Frutin qe dikush e kafshoi
Letren qe dikush e lexoi
Karrigen qe dikush e permbysi
Porten qe dikush e hapi
Rrugen ku dikush vrapon akoma
Pyllin qe dikush pershkon
Lumin ku dikush hidhet
Spitalin ku dikush vdiq

nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje nat

te gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne enderr

nje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter

do te kisha thene
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam '

do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashurosh

e deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tend

te deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtime

nje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete bot

ne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
dhe ne duar e mbaj

sa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale.

dashurine time
me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen


dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te du

e kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy

zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimit

akoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
dhe na ndau pergjithmone

perse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtrat

ti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetes

me le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
me zhduke nge kjo jete
tani jetoj ne varr,

dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
me nuk ekzistoj

perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena tereze

isha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te dua

e papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derė
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erė

a te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuri

a te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tend
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askend

mos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bot

a te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete loje

dikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zen

ky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellim

nje qast shum i rende
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumire

e marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuri

dita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjes

edhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:04

DASHURIA IME

U linde nė zemrėn ? time,
Dhe zjarr pėrhape nė shpirtin tim
Ma mbushe plotė gėzim jetėn,
E unė fitova njė amshim...
O Zot o shpirti im,
O jeta ime e shtrenjtė
O fat i syve tė mi e shkėlqim,
Kulm i dėshirave tė mia e besim...
Pa ty shpirti po mė shkrihet, e di
Dhe nė vetmi zemra ? mė tretet
Sikur tė gjithė i shohin eshtrat e mi,
E mua vetėm tė vdes mė mbetet!
Mė zgjove nga vdekja, mė the jetooooo,
Preke shpirtin tim dhe i the gėzooooo,
Ke jetėn time qė le pa gaz
Prapė mundohem drejtė lumturisė tė marr haz...
Po unė jo nuk do tė vdes,
Se dua tė jetoj
Sa tė jem gjallė do tė tė pres,
Do tė jetoj edhe atėherė,
ti kur vdes.......!!!!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:04

Mė Duaj

Me duaj per ate qe jam ne te vertete,
per momentet e mia te cmendurise per,
diskutimet e mia shume serioze,
me duaj per sinqeritetin tim,
per oren time,
me duaj kur te provokoj,
por mbi te gjitha me duaj
sepse te dua edhe une!Nje person
nuk eshte i rendesishem se sa hapesire
ze ne zemren tende,
por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty,
realiteti u be nje enderr.
Buzet tona pasionante u bashkuan
me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme
lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.
Nese ti nuk do te kishe emer,
do te te therrisja Dashuri,
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer
do ta therrisja me emrin tend.
Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote,
do te fshija cdo gjurme per te shmangur
kedo qe mund te me ndiqte pas.
Do te mesohem me mosqenien tende,
do t'u them njerezve qe "ishte fati",
do te dije te shtirem e lumtur....
kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime..

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 19:05

Un Jetova


Ket poezi ia kushtoj atyre qe me nje kohe kan dashuruar
dhe tani jane te ndare dhe atyre qe vuajne
ia dhuroj dhe ndienjat keshtu po i shprehi
..ti e dashur qe nuk din te dashuron ,
per dashuri qe sia vlen jeee po ne ate kohe
ti je krejt e qmendur emrin tend e kam
ne zemer me dashuri e shenova nje enderr
te bukur te vertet e mendova ,
ne dashurin tende si u mashtrova
me fal qe te dashurova kot ish me prit dashuri
prej teje nkete bote te rejshme qka s'paska,
ti as ne mendje nuk e paske mua tme dashuroje
me fal qe te dashurova hakmarrjen e dhimbshme
do ta bej nuk ka njeri qe se bene mtrego
kjo cila me rend eshte qe ma bere mua
cdo gje e ka rendin e vet mos harro se rendi
edhe te une nje dite vjen dhe kete asnjeher
mos e harro ai qe qesh i fundit me mire qesh
ate qe e bere afer nuk te jet nje kijamet
do te pelcet hapi veshet mire dhe ndegjo
me ty kam pune hakmarrjen do ta marr
ti sa her qe troket dera duke menduar
a eshte ai a e hape ndonjeher ti sa her
cingeron telefoni a eshte ai duke te thirur
a e hape ndonjeher duke kaluar ne lagje
me sy mua a me kerkove ndonjeher keto ti
nuk i perjetove keto ti nuk i din keto un
i perjetova une i i di pa ti nuk i din
pa zot ti nuk e din pa fe ...
dashuria jote pa e Jetuee a mbaroj
lulet e tua pa qel a u kputen shpirti yt
i poshter ne kete bot a u djeg
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk
i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot ti nuk e din pa fe
ti hic nje pas nje Duhanin a ndezee ,
ty ndonjeher a te kan rrjedhur lotet neper sy,
ti duke dashuruar a u trathtove
keto ti nuk i perjetove keto ti
nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot ti nuk e din pa fe
ti cdo njeri qe e pe a e perngjate me mua
por ti mua jo po dikujt tieter a i the te duaa
ti nuk mund te thuash bre loqk ti
nuk mund te dashurosh
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot ti nuk e din pa fe ..ti a u zhgenjeve
ndonjeher pse linde ,ti a u dehe ndonjeher nga dashuria
ti ndonjeher nje robi rob a ju bere keto
ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di ....ti kafiterit shtepi
a i bere ,zoti egziston dikujt tjeter
a iu dashurove ,ti dukee pirr a ke fjete
neper qoshe te sokaqeve keto ti nuk i perjetove
keto ti nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee
ti drejtesin tende nje njeriut a ja shite
ti dukee e ditur a e fute veten ne zjarrr
ti me vite te tera per hir te dashurise a u lendove
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di pa fee .... a rrjedhen lotet
e tu ndonjeher si shiu . Jeta jote e shkrett
zemra jotee si guri a eshte mesuar te vuaj
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di...ti me nje grop qe ska dalje
je futur ,ti ne nje dhom te erret a ndejte vetem
,ti me nje vuajtje qe sperfundon a u dogje
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa
zot une i di... shpresat dhe enderat e tua
pa u realizuar a u shuan , ti per te harruar
ne vendet qe linde u rrite a shklove ndonjeher
,ti drejtesin se deshte qe te turprohesh e pa bes
, keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa
zot une i di pa fee...ti neper mure te duaa a
e shenove ndonjeherr, ti a i beson vetes
dhe qe kjo dashuri te mos perfundoj ,
ti a ie lutur ndonjeher te zoti qe te bashkoj
me te dashurin ,keto ti nuk i perjetove
keto ti nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee..
ti a i drejtohesh zotit ndonjeher duke i thene pse
me krijove pse sme le te jetoj ,ti a i dola azrailit
ndonjeher perpara duke i thene s'mund te ma marresh shpirtin
ti a iu hidherove fatit pse un humba e ti po fiton,
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee..

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 10 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: