Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Te Dua   24/11/2007, 03:24

Te Dua
Te dua o shpirti im!
Te dua o SyN!
Te dua sa oqeani me thellesi!
Te dua sa qielli me kaltersi!
Te dua ylli im me i shendritshem!
Te dua misteri im me i mahnitshem!
Te dua s'kam dashuruar kurre!
Te dua si gruaja qe do nje burre!
Te dua sa qmenduria!
Te dua me shume se gjithesia!
Te dua te me besosh!
Te dua qe te me dashurosh!
Te dua nen henen me vezullime!
Te dua nen dritat me shkelqime!
Te dua me ndjenjen me te madhe!
Te dua edhe me merzi apo halle!
Te dua sa kurre s'ta them dot!
Te dua me shume se qdo gje ne bote!
Te dua me qdo dashuri!
Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume!
Te dua pafundesisht si nje rryme!
Te dua edhe me shume se vetja ime!
Te dua o shprese me mendime!
Te dua por mos trego!
Te dua, I love You,
Te dua o diell rrezearte!
Te dua o hyjni i paster!
Te dua e me ty jam ne dashuri!
Te dua se ti vetem me sjell lumturi!
Te dua me shume se kedo!
Te dua dhe te dashuroj!
Te dua oh Zot sa te dua,
sepse vetem ti je ne bote per mua!
Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj,
sepse vetem me ty ne kete JET
Te dua dhe per ty Enderroj!
Te dua, por edhe te adhuroj!
Te dua sepse me do edhe ti!
Te dua o e vetmja imja dashuri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Cdeshe nga une   24/11/2007, 03:58

Cdeshe nga une
Kete poexi qe po te shkruaj
me lot ne faqe po ta pershkruaj:
sa papritmas te takova
sa fatkeqe qe qe te njoha
sa tmerr qe te dashurova
sa dhimbje zemres i shkaktova
E bindur, e fapat, e rritur, e mallkuar
do te me shlyesh gjithe mekatet e dhimbjet qe me ke shkaktur~
Cdeshe nga une, cdeshe me zemren time??
qe vetem fytyra jote me ekziston ne kujtime..
Por zoti do te shikoj , do te mallkoj perndia,,
pac fat ste them dot-se loze me ndjenjat e mia..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Lundronte ...   24/11/2007, 03:59

Lundronte ne ...
Lundronte ne detin e qete
nje trendafil i kuq
si dashuria e sinqert
dashuria e dy te rinjve
qe perfundoj si romeo e zhuliet
Dhe deti vet gjemonte
historine kur e kujtonte
Nisi kjo dashur ne valet e tij
dhe jetoj gjate ne pafundesi
Efshehte dhe e sinqert
Ditete bukura mbeten ne det
Perfundoj kjo dashuri
Kur deti gjemonte, kur rete renkonin
dhe te rinjte mbeten ne valet e detit
dhe te dy fjeten
Fjeten gjate, si asnjhere
bashke me dashurine e tyre te fshehte
te mbuluar nga deti i qete
Nga duart e tyre trendafili detit i mbeti
Kur trupat e tyre thell ne pafundesi deti i treti!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: "Lexueses Time"   24/11/2007, 04:01

"Lexueses Time"
Si te gjithe gjerat e bukura
e shkurter eshte edhe dashuria
mjafton vec pak ta prekesh
dhe iken gjithe magjia

Ndaj o lexuese ime
ti fort mos dashuro,
se jeta te fal trishtim
se veten kot lendo.

Mos duaj me shume se veten
se jeten, ti mos duaj
shteg mos i ler hapur
se per te do jesh i huaj.

Me te vertet ta duash
po jo deri ne dhimbje, lendim
se cdo cast po te vuash
sdo quhesh njeri, por trishtim

Koto qe ju thash ti zbatoni
per ju i shkrova miqt e mi
qe si un mos ta pesoni
por te keni lumturi.

E dini ku gabova ?
gjithnje fala e dhash shume,
gjithcka per te lejova
syte mbylla e fjeta gjume.

E dini pastaj se c'mora ?
lot, dhimbje e ftohtesi.
degjova te me thonin "e gjora"
me meshir me shikonin o njeri.

Ndaj o lexuesi im
kur dikush te rrefen se te do
kerko fakte, veprim
dhe me pas beso.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Sot po shkruaj   24/11/2007, 04:03

Sot po shkruaj
Sot po shkruaj per ty jeta ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe rrije me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg nder varre
te vish e te ma kendosh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Sa e bukur eshte jeta   24/11/2007, 04:05

Sa e bukur eshte jeta
Bashke jemi te lumtur,
sikur ne parajse te na kene futur.
Une dhe ti, kalojme shume mire,
dhe shpesh here qeshim si femije.

Eh, sa e bukur eshte jeta,
kur une ate me ty e kaloj,
sa te bukura jane castet kur ty te perqafoj.

Faleminderit, engjelli im, jetes time
i ke dhene nje kuptim,
e ke mbushur ate plot gjalleri,
eh sa shume te dua, as vete s'e di!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Perse me kujton   24/11/2007, 04:06

Perse me kujton
Perse me kujton,
tek mendja jote jam gjithmone?
Perse, perderisa je shume larg,
deshiron te me kesh prane?

Perse vendose qe te ikje dhe
si nje send te pavlershem me braktise,
e tani kerkon te jemi si me pare.

Gjithmone me thua, te mos ndryshohem,
te jem ai qe isha me pare, po ca kujton
se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak?

Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri
i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter,
si te mos isha i leverdisshem.

Ti as falje s'meriton, se ke bere shume gabime,
por prape pretendon qe une mos te ndryshoj,
si skllavi yt gjithmone do jetoj?

Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend,
sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis,
por me le rehat.

Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake,
dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me
paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim,
ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete,
por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete.

Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe
ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur,
se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel
ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE,
se MIRUPAFSHIM s'te them dot!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Lamtumirė   24/11/2007, 04:09

Lamtumirė
Gjithmone keshtu vepron
Gjithmone keshtu me lendon
Me thua qe te dua
Qe jeta jote nuk ka kuptim pa mua

Por perseri i njejti avaz
Pastaj me vone thua me fal
Edhe kerkon nje tjeter shans
Por tashme une do te dal

Nuk duroj dot lendimin
Nuk e duroj dot trishtimin
Kam plot halle ne jete
Vetem kete dashuri e dija per te vertete

Por ja qe shume rende gabova
Edhe pas kesaj dashurie fallco u harrova
Harrova se kush jam edhe si jam
Harrova se kjo jete ishte hall pas hall

Lamtumire e dashura ime
Lamtumire endera ime
Lamtumire shpirti im
Lamtumire dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Perseri ne vetmi   24/11/2007, 04:10

Perseri ne vetmi
Per ty i shkrova gjithe keto poezi
Sepse mendja tek ty me rri
Sa here emrin tend une kujtoj
Nje buzeqeshje e dhuroj

Asnje nate gjumi nuk me ze
Mendoj perse jam e tille
Perse nuk mundem te fle
Arsyea eshte nuk te kam thene
"Naten e mire"

Une cdo nate peshperis
Naten e mire shpirt
Gjume te embel
Zoti te bekofte
Edhe ne mengjes te gezuar te te zgjofte

Drita e diellit kur shkelqen
Dashurine time per ty e perciell
Por tani as vete se di
Ne c'menyre te sillem me ty

Fjalet e tua
Nuk i dua
Sepse ato
Nuk jane per mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Diagnozė   24/11/2007, 04:15

Diagnozė
Mendoje ti lufta te ishte dashuri,
Akrepat vriteshin me mall pa u takuar,
Dhe zjarri ftohej per cudi
Neper dritare permalluar.

Kerkoje ti lemoshe te nxirrje nga kuti,
Pellumba paqesh fluturonin tej te huaj,
E akull ftohur syte e mi
Renkonin heshtur pa u zgjuar.

Degjoje shpesh ti nder kusi,
Unaza enderroje vjedhurazi si kuceder e derrmuar,
Dhe floke debore bardhe e zi
Ne zemer mbaja fort fotografuar.

Shikoje ti pa fjale diku per lumturi,
Mes duarsh gishtat lehte shtrenguar,
E hijet vec me zgjonin kenaqesi
Me nenteqind plage duke lenguar.

Mendoje ti lufta te ishte dashuri,
Akrepat vriteshin me mall pa u takuar,
Por lufta mbeti ironi
E dashuria vec per tu harruar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Pa titull   24/11/2007, 04:16

Pa titull
Ti rrije i mbledhur afer meje
sikur te isha engjell...sikur te isha mburoje
afroheshe si foshnje
ashtu, i pafajshem e i brishte

Ne heshtje ne sy me shikoje
duke kerkuar xhevahire pa vlere
pershperisje fjale te ndaluara
fjale te vrara,
fjale te mekura

"Hajt pra, te ngrem dolli
bota eshte e imja...ashtu je dhe ti
Hajt pra te festojme
diten kur u ngjalla perseri"

Ti admiroja duke buzeqeshur
ata syte e vrare, te perenduar
te perkedhelja buzet e huaja
ato copat e shtuara, te qendisura per bukuri

'Hajt pra te ngrem dolli
Bota eshte e imja...ashtu je dhe ti'
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Imagjinatė   24/11/2007, 04:17

Imagjinatė
Te dy ecnim te perqafuar
pergjate rruges syvrare
zemra fort me rrahu nga gezimi
kur te pashe per here te pare
ne ate cast sec me tha mendja
kur veten e pashe ne krahet e tij
serish te perqafuar ecnim
dhe ndjeja nje mal me dashuri
fort u tremba dhe ndjeva vetmine
e asaj nate........
Ti ishe diku larg meje
e ndersa une pre e nje imagjinate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Te Therras TY...   1/12/2007, 14:56

Te Therras TY...

Te therras ty me te gjithe qenien time
ty..ajri qe mundeson egzistencen time
me ter fuqine qe trupi im posedon
ne c'do gje timen qe vetem ty te takon

Te therras ty ne te gjitha mendimet qe kam
ne enderrat e c'do nate qe te sjellin me pran
ne mengjeset e bukura qe me ty ndaj une
ne rruget e c'do vendi neper te cilat duhemi shume

Te therras ty shpresa e rilindur ne boten time
ne syte e mi te mbushur..me lumturi e gezime
ne shpirtin time qe vetem tek ti pushon
ne te gjitha vendet..e zemra ime ter kufijt kalon

Te therras ty motivi i vetem i jetes sime
ne engjujt qe te zbriten ta ngjallesh dashurine time
ne c'do buzeqeshje qe kam vetem fale teje
ne zemren time qe edhe kur s'je te mban pran meje

Te therras ty burim i pashterrshem i deshirave te mia
ne c'do qe tenden qe mbizoteron vetem dashuria
ne secilin yll qe ndriqon qiellin ..si ti jeten time
ne bukurit e kesaj bote ..e njera eshte pranina jote

Te therras ty me te gjitha ndjenjat qe kam
me ter dashurine qe zemra ime per ty mban
deri ne ditet e fundit kur s'do te kem me fryme
do Te therras ty ..tet them Te Dua shpirti im .....

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Sa trishtim...   1/12/2007, 14:57

Sa trishtim...
Sa trishtim eshte me shiku detin ne dimer
Dhe me krahasu me zemren time.
Sa trishtim me besu se ja kam arrit
Me lind diēka ne zemer dhe me pa duke vdek ngadale.
Sa trishtim me besu ne dikend qe te genjen
Duke u munduar qe te sharron.
Ne fund sa trishtim me I dhan dikuj besim
E ne fund te keqtrajton.
Sa trishtim eshte me u humb ne syt e dikuj
Qe nuk bene tjeter vetem te rrenon.
Sa trishtim me besu ne ata qe nuk te bejne tjeter veq keq.
Sa trishtim me luftu me boten
E ne fund me pa se nuk ja vlen.
Sa trishtim me u zgju dhe me u bind
Se te gjithe kan bere shaka me ty.
Sa trishtim me pa se nuk eshte mesuar mjaft
Nga pervojat e jetes.
Ēdo gje eshte trishtim.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mbrapa eshte heshtja e mendimeve te mija   1/12/2007, 14:59

Mbrapa eshte heshtja e mendimeve te mija
Mbrapa ketyre gjerave
Qe duken te zbrazeta
Eshte ne heshtje qe te flet.
Zeri im deshiron te arrij ne zemren tende,
por ndoshta kan arritur para mendimet e mija,
sepse eshte nje frym qe na bashkon,
dhe fija qe na lidh, eshte bash ajo…
Heshtja.
Heshtja e zerit,
Heshtja e gjesteve,
Qe e lent e flet ate qe shpesh jet…
Ne heshtje.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Muri i heshtjes   1/12/2007, 16:11

Muri i heshtjes

Heshtja eshte nje shoqe,
Qe na merr per dore
Dhe na perciell ne thellesi
Te shpirtit tone.
Na bene me ndi gezimin dhe dhimbjet
Me te forta dhe me te sinqerta,
na defton te gjitha sekretet
qe goja i mbyll,
por nganjihere i bashkangjitet
ngurrimit dhe zemrimit,
keshtu se bashku krijojn nje mur
qe vehet ne mesin tone
dhe behet i veshtire me sfidu.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Gyrbeti   1/12/2007, 16:11

Gyrbeti…!!!

I shtati vit tash po kalon,
per vit te ri ne shpi nuk jam,
nje mall i shkret mua me mbyti,
edhe kete vit ne mergim po e priti.

Mu tha zemra ne dhe te huaj,
mu dogj shpirti per atedheun tim,
e mbaj mall vendlindjen time,
e mbaj ne zemer Nenen time.

E mallkoj fjalen gyrbet,
e mallkoj veten qe jam trete,
e mallkoj veten si nenen e lash vetem,
as ne vorrim afer nuk ju kam gjet.

O gyrbet I mallkuar je,
Po si me te mit nuk me le,
si ma trete kete shpirtin tim,
si me mban ne pikellim.

E kujtoj nenen time,
kur me thrriste ne pikllime,
e kujtoj zerin e saj,
kur me tonte malli per ty me ka marr.

Ah! Ato ore qe iknin me shpejti,
ne gyrbet te kthehem perseri,
shpinen nenes une tja kthej,
Lamtumire per te mbramen here.

Me ke pritur moj nene gjate,
Edhe ne vdekje syri te mbeti hap,
edhe njehere qe te me pash,
mallin per mua qe ta shuajsh.

Mbylle syt me kete mall,
Nje gyrbet I mallkuar me ka ndal,
Ne prang ate djallit po me mban,
dhe tash zemra ime vetem vajton.

Me humbi jeta, me humbi shoqeria,
Me humbi rinia, me humbi ardhmeria,
Ne gyrbet po shuhet kjop zemra e thare,
po i mbylli syt me plot mall.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Lermėni Tė Qajė   1/12/2007, 16:13

Lermėni Tė Qajė
Lermėni tė qajė mbi humnerat e jetės
Ta nxjerr shpirtin e ta pėrplas atje,
Pėr trishtimin e mallkuar qė shpirtin
Ma ka venitur
Lermėni tė qajė mbi qdo krijes tė kėsaj bote
Qė janė taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermėni tė qajė tė thėrras pa pushim
o njerzė dėgjojeni vetėm pak shpirtin tim
Lermėni tė qajė atje tej e vetmuar
qė kur qdo gjėje ti vije fundi
tė qeshė pa pushuar

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nostalgji   1/12/2007, 16:14

Nostalgji
Po ecnim ne rrugen e lagur
ndoshta nga shiu i loteve tane
sa shume me mundon sot kjo rruge
aty ku u njohem dhe u ndame

Ne rrugen tone te dashur
une erdha nje dite perseri
ish mbushur me gjethe te verdha
sa e zbrazet mu duk ajo pa ty

As pema se dashka me gjethen
pameshirshem i rrezoi mbi tok
se di pse me erdhi kaq keq
me shiun edhe une derdha lot.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Vaji Burrit   1/12/2007, 16:16

Vaji Burrit
Kam shum dhimbje tash sa vjet
dicka brenda shum me vret
her me ther e her me ledhaton
ane e mban brinjet mi shpon
kush me dhimbje e kush me halle
lekur djegur sot pa marre
thashetheme e shum buzqeshje
t'merrsishte shoqerues te nje genjeshtre,
Prekin dhibjet atje ku s'jan, perjetuar
me shum afshe jan gezuar
heshtja e vertetes shum njerzit i qane
mbesin ne gjum e qilli vrane
Heshtja mbyt heshtjen
Me mir ndegjo zemren,ndegjo veten,
mos beso shum se zemra treten
askund nuk te deron e asgja s'mbetet
vaj une e vaj mileti
s'din qeshte drejta e sinqeriteti
te shajn ane e mbane
se din se ata i lindi i nane
kush me qef e me deshir
i fryn zjarrit te digjet me mir,
Te vrafte zoti e te vraft buka
s'trembet zemra z'din cka ashte tuta
qofsh atje lartesua mir i mbjellun e katandisur
zemer prer e shpirt i ngrisur,
Pa me thuaj ku mje nisur,o malsor
ne vende te bukura vendi qorr
kush sot atje ju vajton
malli shpis nenloken shpon
atje ne mur ka mbet e vetmuar
zani zogut mengjesi z'gjuar,
heu qofsh mallku ti gyrbet i zi
mall per loken e mall per shpi
ata gur te malit,sofra boshatisur
fylli i bariut nga minjet ngrisur,
pa me thuaj nga vjen o njeri
a ke ndjen e mall per shpi
Nenlokja vaj te dera
shum me shpres pret pranvera
loti saj do ta qaj ballin
atje larg ne mergim
Ku shkrihet zemra shum pendim
merruni me te mira
se vjen dita e vjen deshira
e vjen fundi e pendimi
ne burg rend peshon lendimi
ateher von do ta kuptoni
lotin e nanes s'mun po e qoni
ateher ferri i vertet ju pret
siq e doni e dini vet,
Sot frymzim pata te ju shkruaj
ndoshta fjala ka per tju lenduar
por skam ca te them me shum
shpirti tretun o sa shum
tash thashethemet i leni menje ane
se gyrbeti asht i rane
kush ta tha e kush te mesoj
vaj per ty nje dit do te qoj,
O ti diell e han ku jeni tuj qendrue
pa ket shpirt pse nuk jeni tuj gezue
vetem nje rreze kam deshir
ashtu ne zemer te me ngroh me mir
se valt e detit me kan freskue
nje lule ne der sot me kan prue...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mbi Varrin Tend....   1/12/2007, 16:17

Mbi Varrin Tend....
Nate dimri ,me dhimbje kujtoj
nje dashuri te humbur
shpresat qe me jane shuar
fatin tone te kundert.

Mendoj per ato caste
kur te dy jetonim
me lot ne shpirt kujtoj
kur boten me dashuri mbulonim.

Me vjen keq per veten
dhimbje ndjej per ty
te humba e qaj
vdekja na ndau te dy.

Mbi varrin tend tani qaj
dheu ndjen dhimbje
bari qe loti e lag
lutet per ty me dridhje.

Kur jam aty mbi varrin tend,
dhimbje ndjejne malet
djalli qan nga inati
dashuria jone nuk ndahet.

Se di ne do mund te eci
kam frike,nga dhimbja tretem
mbi varrin tend une perjetesisht
mbi varrin tend do mbetem.

Aty ,mbi ate varr do jem
mbi te do pikoje shi
do ndertojme vec nje varr
nje varr me dashuri.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Me Mungon   1/12/2007, 16:18

"Me Mungon "
Nena ime e Dashur
ti mua me mungon
dhe do te me mungojsh
Nene per gjithmon.

Me mungojn mendimet e tua
fjalet e embla qe mi ke then
me mungon koha me ty
qe se bashku e kaluam.

Me mungojn momentet
se bashku me ty
me mungojn buzeqeshjet
qe se bashku i pata me ty.

Ne qell kur shikoj
me shkelqejn keto Yje
se per ty Nene
jam duke mendue.

Mirpo nga njeher
po ri dhe mendoj
Nena ime e Dashur
Ty kurr nuk te harroj.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Si nje frymarrje   1/12/2007, 16:20

Si nje frymarrje
Ze ne ajer
Ai shpirt qe me kerkon
Ne mendjen qe tek ai kthehet
Eshte kenga qe ketheht
Si nje frymarrje te nje kujtimi
Ja shiu
Shi i loteve te pa shprehura
Flake nga plaga
Nen armen e nje vajtimi
Si zeri ne ere

Ne shfryrjen e jetes
Qe rrjedh nga lart
Nga jetet qe largohen
Memoriumet e shtremberuar
Ne mbremje te nje oxhaku
Te nje luftimi me eren

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kam nevoje per heshtje   1/12/2007, 16:21

Kam nevoje per heshtje
Kam nevoje per heshtje,
sikurse ti qe e lexon me mendime,
jo me ze te larte,
tash do te ishte zhurme,
jo fjale vetem zhurme pengese,
qe me hjek nga mendimi.
Kam nevoje per heshtje,
por dal dhe jasht personat qe me njohin,
me shikojn te habitur,
por une kam nevoje per heshtje,
Kam folur shume, e ndoshta teper,
ka arritur koha me shujt,
qe ti mbledh menimet,
te lumtura, te trishtuara, te idheta, te embela.
Shoke te vertet pak apo asnje,
Dijn te ndegjojn edhe ne heshtje,
dijn me prit dhe me kuptu.
Kush ka pasur shume fjale sikur une,
Ka nevoje per heshtje si une.
Ndegjo heshtja ime, ti je shoqja ime.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Zėri i fėmisė   1/12/2007, 16:22

Zėri i fėmisė
Zėri qė tė bėnė tė mendosh,
Zėri qė tė bėnė tė dėshprohesh,
Por mbi tė gjita tė mendosh,
Ėshtė zėri i fėmis ende i palindur.

Nė mes gruas dhe burrit,
Fillon njė bisedė mizore,
Qė tė marrin njė vendosje,
Qė me nji abort tė lirohen.

Prej barkut tė nėnės fėmiju thrret,
Thrret me njė zė tė dėshpruar,
Kėrkon ndihmė pėr tu shpėtuar,
Nga vendosja e dy tė mallkuarit.

Nėnė tė lutem mos mė vraj,
Je nėna ime dhe mė shpėto,
Dėshiroj qė edhe unė tė jetoj,
E me gjithė tė tjerėt tė galdoj.

Dėshiroj qė edhe unė,
Ta shijoj kėtė dritė,
Dėshiroj ta shijoj kėtė botė,
E ta shof edhe une si arrin pranvera.

Por njė zė i tillė nuk ndėgjohet,
E me njė krenari shumė tė madhe,
Vendoset tė mbytet njė i pafajshėm,
Dhe e anullojn prej kėsaj bote.

Fėmiju i gjorė sapo i krijuar,
Shpirti i tij sapo i formuar,
Zhduket pa pa njė fije drit,
Nga prindrit e ti tė pa mėshirė.

A thu njė ditė prindrit e tij,
Do tė ndalen e tė mendojn,
Sėpaku njė gjė pėr tė tė bėjnė,
Ti kėrkojn falje pėr kėtė gabim.

Do tė kalon koha me shpejti,
E njė ditė do tė gjinden mė mirė,
Do tė kujtohen pėr atė fėmijė,
Por zmra e tyre shėndrrohet nė trishtim.

Ėshtė von oj nėnė, ėshtė von o bab,
Qė ju tė kėrkoni pendim nga unė,
Mua dielli nuk mė ngrohi,
Pėr mua hėna nuk ndriqoi.
Ma keni ndlaur dritėn nė sy,
E keni shkputur lulen duke mbi,
Ma keni ndalur rrugėn e jetės,
Tė pa fajshėm mė keni mbytur.

Kėrcėllim dhėmbėsh do tė jet,
Atė ditė kur ju dy do tė mbeti vet,
Do t’mė kėrkoni nė ēdo vend,
Por unė nuk qėndroj mė me kriminl.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: