Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.123.st". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Nga AdmiraL

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Pranoe ket leter   29/12/2008, 04:36

Nje her gabova se te dashurva,
ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi ēdo gje
vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj
prej kur me the se ket e kam merituar,
Ne zemren time ėsht vulosur nje emer,
vetem ty i dashur te mbaj ne zemer.
Tė kam lypur shum,
ndėr uje e hėnė
por nuk te gjeta se ishe e nxenė.
Nuk e di pse , smė thua mirdita apo lamtumir
tė pengon dikush apo ske dėshir,
Tani ti nuk mundesh te ecėsh krenar,
sepse shumica e din se ti je tradhėtare,
Mirpo kėto per mua nuk jan asgje teper
ne qoft se je mėsuar mos tradheto dikend tjeter!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:36

Nje dit kur te zgjohesh mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
pyet sa kam vuajtur per ditet qe pa ty kalova
Lot nuk dua te shof tek TI
edhe pse ti nuk me shef me sy
Te qeshura dua te te kujtoj
pranoj Cdo gabim , Cdo faj
vec te lutem sonte
Ti mos QAJ.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:37

por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke gjejt tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė! ,Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s“tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:37

Prej lotit nuk po shoh.veq dije se Zemara ime ty te do,
maje kete leter si kujtim
Jan fajalet prej Shpirtit Tim

Maj vlefshem si di ti ashte fjala
Ende po shkruaj edne nuk ndalan
OOhh zemer prej shpirtit i kam shkru
Me thuaj njher se *te DU*

SE lotet e mi jan tuj piklu..

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:37

Nuk ishte faj i yti ..
faj nuk kisha as une ,
ishte faj i fatit tone
qe na la nete pa gjum.

Tani une jam shume larg
ku jeta eshte si perrall,
per ty po vuaj shume
sa mall per ty kam sa mall...
Do desha te te tregoja shume gjera
historira pa mbarim ,
edhe pse u bene gjasht vjet
ti aty qendron ne mes te shpirtit TIM .
Kur djelli mos te shkelqej me
dhe syte e mi mos te kene me shkelqim,
eshte fati im i zi ...
qe me mori te shtrejten DASHURIN .

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Vetem Per Ty   29/12/2008, 04:37

Kur udhetoj dhe tretem ne mendime,
kur ndjej te rrahurat e zemres sime,
kur te shoh dhe veshtroj ne sy,
mendoj vetem, per ty.

Ne mengjeset e pranveres.
ne flladin e diteve te veres,
kut te shiqoj me lote ne sy.
Mendoj,vetem per ty.


Kur i gezohem dashuris sone
dhe kur merzia mbizoteron,
kur te kujtoj me lote ne sy,
e ndjej se te dua vetem ty.

Kur shfletoj te kaluaren time,
atehere zgjoj shume kujtime
por,ne mes qendron nje yll
qe avanturat pergjithmon i mbyll.

Ne emer te jetes, DASHURISE,
kur te kalojne ditet e rinise,
do ndalem...dhe prap do te te veshtroj ne sy
sepse....TE DUA VETEM TY.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nga Syt E Tu   29/12/2008, 04:38

Nga sytė e tu,
buron
njė dritė e mirė.
Kjo dritė,
ka kohė
qė mė mungon…
Mė duket
vetja
shkretėtirė,
dhe
TI,
(....)
qė mė tundon.
Jemi
kaq larg…!
Mos e zgjat
dorėn
me ngurim.
Se digjem,
digjem
porsi flaka,
dhe,
mbetet
veēse,
hiri im

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:39

Nė vitet shkollore nė nje dhom te erresuar ėmbel bisedonim dy te dashuruar , i bėj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lėshoet buza mbi buzė e zemra mbi zemėr .
Dy te dashuruarit pėgjigje kėrkojnė e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzė mbi buzė ndjej nje embelsi e zemėr mbi zmėr i thojn” Dashuri ”

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:39

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une e mjera vetem,
vuaj dhe vuaj
te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
——————
Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di
kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:39

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:39

***Per Ty ***Per ty pjes e trupit ne thellsin e shpirtit tim ne trupin tim jemi ber ėnderr
je pran buzve te mija .pse dashurija ime po te ndodh e ter kjo _per ty do te beja gjdo gje tretem ne mendime e hutuar zemra ime .gjej prekjen kur te kujtoj ty .sa te paqellura jan pytjet qe ja bej vetes a thu me don ,e lehtas me rrjedhin lotet vertet te dua pse nuk po me kupton .
po shkruaj me forcen e lapsit TE DESHTA TE DUA DHE DOTE TE DUA PERGJITHMON
edhe nese trupI do ta takoj tjetren shpirti im do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pandashme e jetes sime kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushoj dhimbjet e zemres e lotet e derdhura per ty at’her do ta takoj vetem zotin shpresoj te me fal per mekatet qe ja bera vetes duke te dashur ty me shunm se veten, .
a sikur te ishim bashk e te mos mendoja per vdekjen e vetem per ty e vetem per ty

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:40

Pa Ty


ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diel

ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:40

Larg


Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ??? ,,,, ????
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:40

Endera


Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėr

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:41

Vetem ty


Smundem tė mendoj
diqka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,

Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė, ani kisha dėshir qė tė jem pran teje.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:41

Dy Fjal


Dy fjalė qė tė gėzojn
dy fjalė qė tė hidhrojnė ,
dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn

dy fjalė qė kan domethėnjen qka ndi unė pėr ty ,

kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti!

dikushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,

por kan shumė rėndėsi ,
me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtojshė njė ardhmėri ,
edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė i dashur
TĖ DUA

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:41

Smundem te harroj


Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:41

Te kam larg


Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:41

Perse


Perse nuk shkruan,pergjigje nuk kthen,
per ke thua vuan,apo s me mban ne mend?
Perse lapsi yt heshti,zeri yt u shua?
Perse telefoni s deshi,te flas pakez me mua?
Kurse une te prita...prisja pergjigjen tende.
Pakez dhe u rrita,flas me me vemendje.
Perse nuk pranove,injorante u bere.
DASHURI..per mua s tregove
Perse me pare sbezere?

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:42

Ditet po kalojn

Kaluam vite,se bashku,un dhe ti.
Dashuronim me endje plot,
thurnim endrra me zili,
ishim se bashku dje,por jo sot,,,.

Dashuria rritej nga dita ne dite
ti ishe i bukur,sikur nuri,
shoqeria me thoshte MOS PRIT,
erdhe koha te behesh Nuseee,,,,,.

E une me zemer te ndezur,
te u afrova me dashuri te dlirte...
e une...me zemer te djegur,
te kerkova doren...shpirte.

Por...ti dashurin e harrove,
u largove pa lamtumire,
more tjetrin, s u turperove,
me le ne gjendje te veshtir.

Kerkova doren tende....
kerkova te jetonim te bashkuar,
te dashurova me endje,
por...zemer te mashtruar.

Ti u mashtrove,per cudi,
kurse un u befasova shume,
ti u solle sikur femij,
...sikur endrrove ne gjume.


Tani jeton me tjeter kend,
me ate qe dikur e urreje
apo ndoshta se mban ne mend,
sepse ahere ishe pran meje.

Do takohemi si kalimtar
me bashkeudhetar te perqafuar,
do bindet shoqeria mbare,
si se bashku,nuk jemi martuar ?


Kendojne zemrat me gezim,
edhe pse donin te qajne,
ndoshta mallengjehen ne agim,
por kurorat s mund ti ndajne.

Kerkova doren tende....
qe dashurin ta kurorezojme,
por ti vendose me pak vemendje,
dhe te ndare...duhet te jetojme ??? ,,,,???

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:42

Dushuri e tretun ne eresir


dashuria shuhet ne heshtje si ndahet trendafili ne etje ,tani kam nevoje per buzeqeshje qe me fale ti,pa ty shume i ftohte eshte janari pa ty nuk me ngroh as zjarri ishe i pari qe zgjove ndjenja pa kufi,i heshtur eshte momenti i heshtur je dhe ti ,e heshtur eshte biseda o me ne te dy,,tani gjerat koptohen cdo te thuash te kerkosh,pse gjerat komplikohen pse cdo fillim e ka nje mbarim,,,, shume e brishte eshte dashuria ndoshta shume ebrishte jam une per ty po ku ndodhet lumturia qe une kisha me ty,,,,e kujtoj shpesh situaten athere kur ish si trendafil ,trandafili tani vyshket vyshketttttttt pa jeteeee,,, shpresa le te vdese e fundit sdua te te harroj,denoj varjen e jetes e di diku do te takoj,ndonse ne u deshem sebashku kurre nuk heshtem tanie ngushlloj veten se dita dites per ty po tretem,,,,shume brishte eshte dashuria ndoshta shume brishte jam une per ty

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:42

Ngadal e me vemendje zbres shkalleve te kujteses edhe perpara me dalin qastet qe i kemi kaluar se bashku.Veshtir qenka te shkruash per nje person i cili shpirtin ta thellson ne mendime e nuk te le te qet as ne gjumin e nates.Fjalet e tua nxoren lot nga ssyt e mi qe mbeten vetem kujtime poer kohen qe me plagosi.Prita gjat si lulet e vesura diellin pranveror...por...!!!Qte bej tani kur jam mesuar me fjalet dhe buzeqeshjet e tua qe me benin perher te lumtur.Te deshta dhe te dua...prandaj mungesa jote me ben te vuaj!!!!!

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   29/12/2008, 04:43

Mos me le ne pranvere mos me le te mjere!!!! mos me le pa lule mos me le pa ere. Mos me le te lutem se te dua shume! mos me le pa shprese, mos me le pa gjume!!!!!! ti e di se te dua dhe vuaj per ty te lutem te lutem! mos ma dhuro vetmine ti je per mua shok ti je per mua gjdo send ti je ai qe ne zemren time ke, me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!! TE dua.

Nuk qenka lehte me qen shum e dashuruar dhe mos me pas rast te shoh gjdo dite nga nje dite do te ipsha gjdo gje ! vetem te jem para syve te tu dhe te perqafoja vetem disa minuta. Gjdo here e ndjej veten te pa kompletuar me duket se nje pjes e trupit tim me mungon kur nuk jam me ty! e di tani ashtu duhet te jete vetem nuk me behet prap lehte Gjdo dite pa ty vetem e mendoj te kaluaren me ty qe ma ke dhuruar ne jete te kaluaren qe me ka mar malli.......shume Por mos haro se te dua shume dhe mendoj per ty! dhe i numroj gjdo minut deri sa te bashkohemi.

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Me fal zemer   29/12/2008, 04:43

Mė fal zemer se ndoshta mė fjalet e mija tė lendova Mė fal shpirt se ndoshta nga dashurija tė gjykova Mė fal i dashur se vec pėr ty une mund tė jetoj Mė fal ylli im se pa ty unė nuk dua tė egzistoj Mos harro se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė Mos harro se pėr ty mbrėm su ndalen lot Mos harro se pa ty cdo gje ėshte e kot Mos harro se tė dua me shum se dje e sot Me kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall, Mos harro se as guri skishte plas mė par Mė thuj njė herė se kot nuk ishte krejt ky vajtim Mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim Mos lejo qė tė behem e dashuris edhe njė viktim Mė thuj njė herė,se mė don sa tė dua shpirti im Mos mendo se edhe nėse Me Ty Nuk jam Me beso se vetėm ty tė deshta me zemėr tė thare ...

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1914
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Vdekja Per dashurine ,,,, :(   29/12/2008, 04:43

E di se ende mė do, ashtu si unė qė tė dua ty..
Tani je larg meje por zemrat i kemi bashk... kur ti vjen unė nuk jam aty mė... dhe rrugės me mall i shikon vendet ku rrinim bashkė... i ke venit tė tre lisat tanė, mė erdhi shumė keq qė mė nuk ishin, ashtu si nuk jemi mė bashkė ne tė dy, atė ditė e pash se dashuria jonė po vdes! Ndjeva njė mall tė t'perqafoj edhe pėr tė fundit herė, por ti nuk ishe mė me mua, tani mė urreje pėr gabimin tim. O shpirt mė fal tė lutem, tani unė vuaj dhe jam duke paguar pėr gabimin tim. U largova nga ti pa meduar pėr pasojat. Tani i di ...ende tė dua shumė.Desha tė tė them se njej diqka tė madhe pėr ty, diqka qė nuk di ta shpjegoj. Dikush do tė mė quante tė ēmendur pasi qė as nuk tė njoh s'tė kam parė
kurrė, vetėm kemi biseduar, vetėm i kemi besuar njėri tjetrit ato qė i kemi thėnė, ta kam ndjer tė rrahurit e zemrės.Tė them tani qė tė dua dhe mos vdeksha pa tė parė, pa tė puthur nė buzė pa tė thėnė se ke hyrė thellė nė mua dhe aty do tė mbesish.
Ndoshta njė ditė do tė takohemi! ,,,,

_________________
*AdmiraL* and «Hollywood»® - the World is MinE...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Nga AdmiraL   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi Nga AdmiraL
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: